Hamlin magnetski prekidač??? Ima li tko???

lone-wolf

Active member
Molim svekoliko moto pučanstvo  :!: :!: :!: .Trebam Hamlin magnetski prekidač za KTM 525 EXC 2004 (stoji na prednjem disku, a koristi ga sat). Ako netko zna gdje ga ima za nabaviti i koja mu je cijena ( frit,frit) bio bih jako zahvalan. Bilježim se s štovanjem.  :wink:
 
lone-wolf said:
Molim svekoliko moto pučanstvo  :!: :!: :!: .Trebam Hamlin magnetski prekidač za KTM 525 EXC 2004 (stoji na prednjem disku, a koristi ga sat). Ako netko zna gdje ga ima za nabaviti i koja mu je cijena ( frit,frit) bio bih jako zahvalan. Bilježim se s štovanjem.  :wink:

Nisam siguran što tražiš, daj sliku......imam nešto ali nisam ziher da je to to.
 
makazica said:
Nisam siguran što tražiš, daj sliku......imam nešto ali nisam ziher da je to to.
:misli: Moram poslikat, nisam skinuo s motora. Sutra ću ti dostavit slikicu.
 
Hall-ov je senzor, a ne prekidac, i sluzi za mjerenje jacine magnetskog polja koliko se sjecam. Ne znam dal bas to treba.
 
Hall senzor mi stoji na vilici i hvata magnete na disku. Dava brzinu na satu.
 
koss said:
Hall senzor mi stoji na vilici i hvata magnete na disku. Dava brzinu na satu.
Moze bit, nist ne velim, samo koliko se ja sjecam elektrotehnike na faksu to ne bi bilo to.
 
Inace toga ima u svakoj disketnoj jedinici, VCR-u i slicnim pizdarijama. Vjerojatno se da i taj iskoristit.
 
lone-wolf said:
Molim svekoliko moto pučanstvo  :!: :!: :!: .Trebam Hamlin magnetski prekidač za KTM 525 EXC 2004 (stoji na prednjem disku, a koristi ga sat). Ako netko zna gdje ga ima za nabaviti i koja mu je cijena ( frit,frit) bio bih jako zahvalan. Bilježim se s štovanjem.  :wink:
Po nekoj logici na disku bi trebao biti sam magnet, a prekidac/senzor bi bio na vilici. Da pokusas sa magnetom koji dolazi u kompletu s kilometar satom za bicikl? Trebalo bi raditi...  :misli:
 
Ja imam originalni senzor sa KTM-a, ali nije magnetni nego pulsni......jel to trebaš ili baš oćeš magnetni?
 
koss said:
Misliš Hall-ov prekidać :misli:
  :misli: Meni su rekli da se zove Hamlinov... " ako su lagali mene i ja lažem Vas.."

koss said:
Hall senzor mi stoji na vilici i hvata magnete na disku. Dava brzinu na satu.
  Da, krivo sam se odrazio- senzor je na disku, a prekidač na čeljusti mislim  :misli: daje brzinu na satu i broji radne sate.

 
makazica said:
Ja imam originalni senzor sa KTM-a, ali nije magnetni nego pulsni......jel to trebaš ili baš oćeš magnetni?
:bonk: Nemam pojma moram pitati svog servisera,
 
Alera Dugi said:
Po nekoj logici na disku bi trebao biti sam magnet, a prekidac/senzor bi bio na vilici. Da pokusas sa magnetom koji dolazi u kompletu s kilometar satom za bicikl? Trebalo bi raditi...  :misli:
Probat ću ak neuspijem drugačije riješiti.  (y)
 
A da pitas koliko dode originalni pa nakon toga pokusas izmisljati toplu vodu  :misli: :misli:
 
lone-wolf said:
  :misli: Meni su rekli da se zove Hamlinov... " ako su lagali mene i ja lažem Vas.."
  Da, krivo sam se odrazio- senzor je na disku, a prekidač na čeljusti mislim  :misli: daje brzinu na satu i broji radne sate.
Na kojem principu ovo radi? :misli: :D
 
Dakle, nakon što mi je crko originalni tripmaster kupio sam neki aftermarket.

Magnet je uprešan u glavu jednog od šarafa koji drže disk, a senzor je bio montiran na štitnik vilice.

Senzor se tvornički nalazi u sklopu plastične pločice koja služi i kao nosač za montažu....uglavnom, taj nosač mi je popucao i sad me zanima gdje bih mogao naći drugi senzor. Volio bi da nije isti način montaže kao ovaj koji je popucao.

Vrlo je sličan ovome:
http://image.made-in-china.com/2f0j00FLUTaYQITENe/Magnetic-Proximity-Switch-MPS-F-8-.jpg

A htio bi da bude kao na slici u att. Jel se možda saznalo gdje bi se to dalo naći u HR??

Fala!



 
Ja sam kupio KOSO senzor. Imaš poviše link i ugradit ću ga kao na tvojoj slici.
Već sam izrezao lim. U HR nigdje nisam mogao naći.