Heidi Vs. flip UP

niksa said:
znam da nije ON TOPIC, ali nije ni Heidi...

nemogu a da se ne osvrnem na izjavu super kaciga.  Cura i ja smo imali prometnu, ona je imala flip-up kacigu i to ne bas jeftinu. Bolje da ti ne pokazem nalaz iz bolnice.

Kad smo već u off-u, znam da ste imali prometnu u Italiji i znam šta ti se dogodilo curi. Baš me zanima kako je ta flip-up kaciga izgledala nakon pada. Što je puklo i što je uzrokovalo povredu? Jel kaciga bila otvorena u trenutku pada?

(Možda moderatori ovaj dio mogu prebaciti u neku temu o kacigama?)

Ajde više Igore otkrij nam tu tajnu o Heidi? Jel možda izBosne?
 
Freshman said:
Kad smo već u off-u, znam da ste imali prometnu u Italiji i znam šta ti se dogodilo curi. Baš me zanima kako je ta flip-up kaciga izgledala nakon pada. Što je puklo i što je uzrokovalo povredu? Jel kaciga bila otvorena u trenutku pada?

(Možda moderatori ovaj dio mogu prebaciti u neku temu o kacigama?)

Dobre flip-up kacige nisu nista manje sigurne od integralnih. Jedino moraju biti dobro zatvorene kad se vozi. Zveknul sam i ja prosle godine, opalio glavom o cestu (bocno), kaciga je super odradila zadatak.

Ajde više Igore otkrij nam tu tajnu o Heidi? Jel možda izBosne?

To je mi je susjeda. Heidi je odavde, iz okolice Frankfurta, brdo Taunus, cak je i mali vlakic koji vozi u brdo jos u funkciji. I ja sam bio u cudu kad su mi otvorili oci :)
 
niksa said:
samo pokusajte izracunat kolika je poluga u pitanju i kolike se sile razvijaju u mehanizmu kraj uha, kad nastane udarac u bradu. poluga je sigurno 1:4 ili 1:5. Pa da udaris sa "samo" 20kg... pa racunaj hoce li onaj plasticni mehanizam popustit. Nakon onog sta sam vidio - necu mikad u zivotu stavit flip up na glavu. Ti kako hoces.

Da kacige ne valjaju, ne bi ih gro motorista putnika koristilo. Schuberth C1 i C2 su najzastupljenije kacige i test u Motorradu pokazao je da nema razloga nikakvom strahu. Na zalost, ne mogu naci link na crash report jednog Amera koji je sa 100+ km/h opizdio s motora. Schuberthica je super odradila posao.

Ako nadjem, postat cu ovdje.
 
niksa said:
samo pokusajte izracunat kolika je poluga u pitanju i kolike se sile razvijaju u mehanizmu kraj uha, kad nastane udarac u bradu. poluga je sigurno 1:4 ili 1:5. Pa da udaris sa "samo" 20kg... pa racunaj hoce li onaj plasticni mehanizam popustit. Nakon onog sta sam vidio - necu mikad u zivotu stavit flip up na glavu. Ti kako hoces.

Hm kad sam kupovao zadnju kacigu razmisljao sam o flip-up kombinaciji ali sam odustao iz nekakve moje logike da je nesto sa vise sklopova(kakvi go da oni bili) puno slabije od necega sto je radjeno u "komadu". Znam da su na testovima ispale schubertice ok, ali jednostavno mi ova cinjenica nije davala mira pa sam uzeo integralnu. Inace kolko je meni poznato(bar za Nolan) flip-up nemaju unutar kacige sve certifikate(ce, i ostali), tocnije od 4 kolko ima integralka one imaju 3,

poz
 
Nasao sam:  http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=52501

"My Schuberth was toast, but it has done it's job. Only thing that should not have happend was the ripped of face shield. Also since it's a flip up it got pushed back into my face real hard causing the lacurations. Something I'll consider when buying my next helmet. Flip ups are more convenient but less safe during frontal impacts."

Nelose.
 
niksa said:
Samo iznosim SVOJE misljenje izvuceno iz nazalost loseg iskustva.

To me podsjeca na jednog moderatora s ovog foruma koji zbog vlastitog loseg iskustva ne veze remen u automobilu. Niti svojoj djeci valjda....
 
Srki said:
Kae Fresh žuta minuta bila a? hehe znam kak je to.. :mrgreen:

Jap. Poznat feeling, jel' da? Sad kad smo apsolvirali Heidino rodoslovlje i (ne)sigurnost flip-up kaciga, možda da se vratimo na putovanja kao takva. I to solo. Kak je teško očekivati od majke 3 djece da bude, kao nekad, čest suvozač i sup(u)(a)tnik onda ova varijanta solo putovanja ostaje kao jedna od opcija. Prvi put sam ju isprobao na dulje prošle godine pri povratku iz C. Gore i sad ponovno. Meni osobno se sviđa. Nisam neki asocijalan tip, ali onak, ima nešto gušta u solo putovanju. Dođe ti ko neko pročišćenje iliti katarza. Najveća je prednost što sam diktiraš sve detalje puta pa i ono "tu ću stat i fotkat, tu neću", "tu idem na zahod, tu ću se vozit po travi jer mi se tak hoće" i slično.

Ima naravno i nešto nedostataka, prvenstveno s sigurnosnog aspekta (ak opadneš u neku škarpu sa Grossa naći ćete okamenjenoga za nekih 2 milijuna godina), ali svaki gušt košta.
 
ib said:
Da kacige ne valjaju, ne bi ih gro motorista putnika koristilo. Schuberth C1 i C2 su najzastupljenije kacige i test u Motorradu pokazao je da nema razloga nikakvom strahu. Na zalost, ne mogu naci link na crash report jednog Amera koji je sa 100+ km/h opizdio s motora. Schuberthica je super odradila posao.

Ako nadjem, postat cu ovdje.

nemam se volje natezati i dijeliti savjete jer i onako nikog ne zanimaju...

ja sam bila savrseno zadovoljna s hjc flip-upicom, najbolja na svijetu mi je bila (a imala sam xy kvalitetnih kaciga i prije nje).  ljubav nam je trajala sve do 25.06. oko 17 sati  :palacdolje: kako znate, niksa i ja samo imali prometnu u kojoj sam ja prvo udarila glavom o niksinu kacigu, a nakon toga sam odletila s motora put asfalta.  :( storija je zavrsila tako da sam izgledala kao da sam imala box meč.  :shock: natekao nos i otvorena rana ispod njega, doktori su prema stanju lica mislil da je puknuta lijeva jagodicna kost (nasrecu nije, mozda samo napukla) ukratko - cijela lijeva strana lica mi je bila izdeformirana i u oderotinama, a lijevo oko zatvoreno. na kraju svega - hvala flip up sto izgledam ko zlostavljano stvorenje (u debatu oko hematoma i potresa mozga necu ulaziti jer nema direktne veze s flipom)

zakljucak - ko voli nek izvoli, jebe se mene..... na moju glavu vise n-e-c-e  (y)
 
2fast4you said:
zakljucak - ko voli nek izvoli, jebe se mene..... na moju glavu vise n-e-c-e  (y)

Nisam sada skužio - da li ti se kaciga prilikom udarca otvorila ili se dogodilo
što? Hoću reći, što je u tvom slučaju činilo razliku flipup ili obična??
 
otvorila se  :palacdolje: tako da sam ja licem popila niksinu kacigu + sve ostalo sto mi je naslo po putu. Jos jedna otezavajuca okolnost za flip up bila je da mi je dio ozljeda na licu napravila i ona nakon sto se njezin prednji dio otvorio i podigao.  :(
 
2fast4you said:
otvorila se  :palacdolje:

Ukratko, shrot flip-up kaciga. Nemres zato krivit vrstu kaciga kao takvu. Da si imala shrot integralku, opet bi nahebala. Onaj lik gore opal je pri brzini od 75 MP/H sto je 120 km/h, lupetao glavurdom ko mutav, kaciga se nije otvorila.

BTW, jako mi je zao zbog nezgode i ozljeda.
 
2fast4you said:
otvorila se  :palacdolje: tako da sam ja licem popila niksinu kacigu + sve ostalo sto mi je naslo po putu. Jos jedna otezavajuca okolnost za flip up bila je da mi je dio ozljeda na licu napravila i ona nakon sto se njezin prednji dio otvorio i podigao.  :(

:? Nekako mi u podsvjesti zvoni da se teško može otvoriti, no očigledno
sam u krivu.
 
ib said:
Ukratko, shrot flip-up kaciga. Nemres zato krivit vrstu kaciga kao takvu. Da si imala shrot integralku, opet bi nahebala.

De sad ukratko objasni razlike, da ne guglam. Koja je razlika između short flip-up kacige
i recimo Shubertice flip-up?
 
AnteK said:
De sad ukratko objasni razlike, da ne guglam. Koja je razlika između short flip-up kacige
i recimo Shubertice flip-up?

U tome sto se ne-shrot kaciga ne bi otvorila na povjetarac.
 
da sam imala integralku imala bi potes mozga - jasno. ali ne bi imala oderotine po sijelom licu, a mozda ni ostecenje vilicne i jagodicne kosti. nemam volje stavljati sliku na sto sam licila (i na sto jos licim) ali dfinitivo flip up nije nikome za preporuciti, ili barem preporuka nece izaci ih mojih usta. samo imam srece da sam pogodila nosom a ne zubima pa bar oni nisu izbijeni  :?

vec sam rekla - ko voli nek izvoli...  :?

i bajdvej ja nisam imala no name kacigu, niti je kostala 1000 kn...  :wink:
 
ib said:
U tome sto se ne-shrot kaciga ne bi otvorila na povjetarac.

ako mislis da je meni potres mozga izazvo povjetarac razmisli jos koji put. SVAKA flip up bi se otvorila pri ovom udaru, tako da me ne z-a-n-i-m-a-j-u. I ponavljam - nisam imala no name kacigu nego finu, s odvojivom unutrasnjoscu, trla-brla...

jebe me se - nosite ih svi pa kad budete trazili plasticnog kirurga nemojte kukat.  (y)
 
iskreno, nhf, puca mi qurac ko u sta vjeruje. ja znam sto je bilo i zbog takvih kakav si i sam forum je postao onakav kakav je  (y) znam isto tako da je steta vremena koje itko potrosi da nekome pomogne i da da neki savjet

kako vec rekoh - nije me briga sto imate na glavi, stavite lonac for all I care.  (y)
 
Freshman said:
Nama koji ih nosimo i vjerujemo crash testovima, neka ostane uvjerenje da su pouzdane kao integralke. Meni osobno nije jasno kako se kaciga mogla otvoriti PRIJE udara u Nikšinu kacigu ako je bila propisno zatvorena,

nije to bio jedini udar, ali se pri tom otvorila... jos mi je nakon toga preostalo kotrpljanje po autoputu. gle, ja se sigurno ne sjecam koliko sam puta glavom gdje udarila... ali to je sigurno bio prv, osim toga taj je donekle opravdanje za otvaranje kacige jer bi jedino tako mogla direktno udariti u mehanizam za otvaranje  :?

da nisam vjerovala u flip up, ne bi je nosila, a svima ostalima mogu samo pozeljeti da nikad ne saznaju na nacin na koji sam ja saznala  (y) amen, nema vise o kacigama - nastavimo o hajdi  8)