Heidi Vs. flip UP

Ak se slobodno ukljucim, imam flip-up zbog cvikera AGV GT open, dobar flip up je bolji od lose integralke, dobar flip up je zasigurno losiji od dobre integralke
(cisto se tehnickog aspekta, kao sto je Niksa rekao jedan komad ili spoj)
Da ne moram zbog cvikera nosio bi integralku, nema razlike u vrucini u integralki i flip up,
Moja iduca planirana kaciga bi bili Schuberth Concept ili C2 ili Shoi Multitec.
 
sid said:
dobar flip up je bolji od lose integralke, dobar flip up je zasigurno losiji od dobre integralke

(y) i bog.
 
sid said:
Ak se slobodno ukljucim, imam flip-up zbog cvikera AGV GT open, dobar flip up je bolji od lose integralke, dobar flip up je zasigurno losiji od dobre integralke
(cisto se tehnickog aspekta, kao sto je Niksa rekao jedan komad ili spoj)
Da ne moram zbog cvikera nosio bi integralku, nema razlike u vrucini u integralki i flip up,
Moja iduca planirana kaciga bi bili Schuberth Concept ili C2 ili Shoi Multitec.

Ovo mi zvuči kao "Fata je Fata al dvaput je dvaput."

:LOL: :mrgreen: :jesus:
 
Sad sam tek vidio ovu temu

ja imam Nolan N101, imao sam nesreću da sam se u zavoju zabio u auto, preletio preko njega,kotrljao se po cesti i završio u prednjem braniku opel astre

Kaciga sve izdrzala, na njoj par ogrebotina kao i na menu, otvorila se nije i odradila posao odlično s obzirom da sam kacigom čovjeku razvalio tablicu i strgao posudu za vodu koja je ispod branika  (y)
 
Gledajuci sto se dogodilo mogu reci da mi je zao sto se tako nesto dogodilo i zao mi je djevojke zbog povreda i zelim joj brz oporavak, morao je biti strasan udarac kao sto je i niksa objasnio,nikada do sada nisam imao takav slucaj,mehanizam je skriven ispod brade naprijed i jako je cvrst cak po meni i precvrst za otvaranje ali kod frontalnih udaraca  :misli: :misli: :misli: mora biti ogromna sila ili nedaj boze da nije dobro bila zatvorena i da se desilo to sto se desilo.

Flip up da ok ali za skuter i po gradu ne za brzine preko 200 jer pri tim brzinama ako fljusnes nema tog flip up koji bi izdrzao udarce.



Imao sam u rukama i Airoha i Nolana,Schubert  ali sve mi se cine mekane naprijed , sve se pigaju i to poprilicno,nisam ljubitelj flip up pobornik sam teorije mora biti u komadu pogotovo na brzim motorima


A kad stavis u praksu niksinu teoriju uzmi bejzbol palicu opali po mehanizmu cim jace mozes i vidjeti ces da je rijetka ta kaciga koja se nece otvoriti ili puknuti jer tu su sile iste

Imao sam iskustva sa nolanom integralna kaciga covjeku je prilikom sudara otpala sa glave pukla je vezica,tako da tu postoji n opcija sta,kako i zasto se tako nesto moglo dogoditi.

u svakom slucaju zelim ti brz oporavak i pozdrav Niksi

s.


 
bravo said:
Gledajuci sto se dogodilo mogu reci da mi je zao sto se tako nesto dogodilo i zao mi je djevojke zbog tpovreda i zelim joj brz oporavak, morao je biti strasan udarac kao sto je i niksa objasnio,nikada do sada nisam imao takav slucaj,mehanizam je skriven ispod brade naprijed i jako je cvrst cak po meni i precvrst za otvaranje ali kod frontalnih udaraca  :misli:

to sam i ja rekla - osobno sam jedva otvarala mehanizam jer nisam mogla potegnuti botun dovoljno jako :oops: zato sam i vjerovala u tu kacigu, pa boze ne bi ju nosila da nisam mislila da je sigurna - imam i drugu, ali ova je bila "sigurnija" pa je isla na put sa mnom...  :LOL:

hvala na zeljama i pozdravima  (y)
 
bravo said:
Flip up da ok ali za skuter i po gradu ne za brzine preko 200...

Ostajes mrtav na licu mjesta tak i tak. Jedino ak imas ludu srecu pa odsklizes po mekoj travi i putem uberes nekoliko tratincica.
 
Samo mi upalo u oko... :misli:
A da ti taj mehanizam nije malo bija u out-u s obzirom da je tako bilo tesko otvarat ju?
Mozda imate materijala za kakve tuzbe...
 
:eek:hne: kako si samo znao? na put od par tisuca kilometara sam izmedu nekoliko kaciga koje imam ponijela bas tu s pokvarenim mehanizmom... :nasilni:

ja jos gluplja od 95% foruma sto uopce pokusavam ista objasnit :smajli skace s mosta s flip up kacigom:

 
samo da pitam...koji smisao flip-upa kod ljudi koji ju nose cijelo vrijeme zatvorenu,a ako se ne varam u vožnji ju je teško otvarat,tim više ako se nose rukavice,praktički nemoguće...e pa šta je onda fora kod flip-up kaciga?
 
Pedrosa said:
samo da pitam...koji smisao flip-upa kod ljudi koji ju nose cijelo vrijeme zatvorenu,a ako se ne varam u vožnji ju je teško otvarat,tim više ako se nose rukavice,praktički nemoguće...e pa šta je onda fora kod flip-up kaciga?

Kad budes vozio duze od voznjice do kafica, skuzit ces.
 
Pedrosa said:
samo da pitam...koji smisao flip-upa kod ljudi koji ju nose cijelo vrijeme zatvorenu,a ako se ne varam u vožnji ju je teško otvarat,tim više ako se nose rukavice,praktički nemoguće...e pa šta je onda fora kod flip-up kaciga?

Probaj malo razmisliti. Neide?
Ok, onda vako. U principu, ali samo, u principu, se ne vozi sa otvorenom flip-up kacigom i proizvođači kaciga to izričito ne preporučuju. No, može se, i po ovako vrućim danima se to i radi (ak baš nisi razvuko 6-tu brzinu na hayabusi).
No, to nije glavni smisao takvih kaciga. Dižeš bradu svaki onaj puta kad inače skidaš integralku, to jest, kad plaćaš cestarinu, kad tankaš, kad se javljaš na mobitel, kad ideš na :wc: , kad te zaustavi murja, kad se jednostavno hoćeš počešati po nosu, kad hoćeš komunicirati sa suvozačem ili babi u puntu koja ti je presjekla put nešto reći, kad se hoćeš fotkat na brzinu uz spomenik na koji si upravo nakeljio naljepnicu sa svojim imenom itd.

I, većini flip-up kaciga vrlo jednostavno jednom rukom obuvenom u rukavicu otvoriš u vožnji tako da kad staneš, brada je već gore.

Eto, zato ih volimo.

(Sad nemoj tražiti da pišem o nedostacima, jer će biti barem toliko teksta).
 
ib said:
Kad budes vozio duze od voznjice do kafica, skuzit ces.
joj molim te...ljepo sam pitao,ne moraš se odma kretenizirat...
2 Freshman-hvala...ja to sve obavljam sa kacigom na glavi ali dobro  :mrgreen:
 
Pedrosa said:
samo da pitam...koji smisao flip-upa kod ljudi koji ju nose cijelo vrijeme zatvorenu,a ako se ne varam u vožnji ju je teško otvarat,tim više ako se nose rukavice,praktički nemoguće...e pa šta je onda fora kod flip-up kaciga?


Postoje najmanje dva smisla flip-up kacige:
1. svi koji nosimo naocale koje nisu tanga formata ne mozemo nositi integralku (a flip-up je bolja od jetice)  :shock:
2. lakse ti je podici bradu nego skidati kacgu, da pljunes u sofersajbu liku koji ti je upravo oduzeo prednost. :mrgreen:
 
2fast4you said:
ja jos gluplja od 95% foruma sto uopce pokusavam ista objasnit :smajli skace s mosta s flip up kacigom:

He he ... :mrgreen:
 
sid said:
1. svi koji nosimo naocale koje nisu tanga formata ne mozemo nositi integralku (a flip-up je bolja od jetice)  :shock:

evo ja npr zadnje naocale niti nisam mogla ugurati ispod kacige...  :shock: jedini pravi razlog zbog kojeg koristimo flip up je taj da smo komodni...  (y)
 
Ova mi se rasprava cisti dosta besmislenom..mozemo i reci..zakaj netko vozi R motor, a zakaj netko vozi Enduro itd.itd..isto tako zakaj netko vozi 270 km/h na autoputu, a netko 130 i k tome gusta..svako od nas definitivno voli motore i taj posebni "osjecaj"..ocito da je ili doticna kaciga bila neispravna ili nije kliknula do kraja kako bi trebalo..ili HJC kao HJC bas i nije nesto...ja imam Nolan N102 i super sam zadovoljan..slijedeca ce sigurno biti SCHUBERT i to naravno FLIP - up-ica (y)..brz oporavak uz zal sto se desilo, ali s druge strane oboje morate biti sretni jer ste super prosli..lijep pozdrav (y)..
 
ROKYA said:
Ova mi se rasprava cisti dosta besmislenom..mozemo i reci..zakaj netko vozi R motor, a zakaj netko vozi Enduro itd.itd..isto tako zakaj netko vozi 270 km/h na autoputu, a netko 130 i k tome gusta..svako od nas definitivno voli motore i taj posebni "osjecaj"..ocito da je ili doticna kaciga bila neispravna ili nije kliknula do kraja kako bi trebalo..ili HJC kao HJC bas i nije nesto...ja imam Nolan N102 i super sam zadovoljan..slijedeca ce sigurno biti SCHUBERT i to naravno FLIP - up-ica (y)..brz oporavak uz zal sto se desilo, ali s druge strane oboje morate biti sretni jer ste super prosli..lijep pozdrav (y)..

Nije rasprava besmislena nego je otišla u krivom smjeru.
U biti, ispalo je da je 2fast4you na neki način sama ispala kriva što joj se kaciga otvorila što je glupost. U svakom slučaju, najbitnije je da je sve OK na kraju i da se poštuje sloboda mišljenja.  :mrgreen:
I ja imam istu nolanicu i sve mi je super osim što je ipak malo preteška, a i buka baš nije šarmantna.
Eto, na kraju, mogu samo zaključiti da će mi slijedeća kaciga ipak biti integralka jer ima manje dijelova koji mogu postati "najslabija karika".  :wink:
 
Bekspejs said:
Nije rasprava besmislena nego je otišla u krivom smjeru.

Tako je. Proglasiti sve flip-up kacige smecem zato jer si pal s motora je zbilja rasprava u krivom smjeru.
 
ROKYA said:
slijedeca ce sigurno biti SCHUBERT i to naravno FLIP - up-ica (y)..brz oporavak uz zal sto se desilo, ali s druge strane oboje morate biti sretni jer ste super prosli..lijep pozdrav (y)..

niksa ti je gore stavio link na test, pa me zanima jesi li ga procitao? ja na tvom mjestu itekako bi prije kupnje schuberta...   (y)


ib said:
Tako je. Proglasiti sve flip-up kacige smecem zato jer si pal s motora je zbilja rasprava u krivom smjeru.

kad si tako silno pametan ajde molim te reci di sam ja rekla da su smece?? takvim primitivnim izrazima (npr shrot) se sluzis ti, pa sebi pripisi jos koji fini epitet.

ako forum sluzi za razmjenu misljenja - onda imam pravo isto iznijeti, osobito sto ne iznosim samo i misljenje nego i iskustvo...

i kao sto sam vec rekla - sto se mene tice vozite svi s tecom na glavi i prospite mozak po cesti for all I care  (y) ja sam fino pokusala savjetovati ljude da si pripaze na glavu jer imaju jednu i nije bas narocito popravljiva, a ko se oce pravit pametan i filozofirati samo nek izvoli - zaista me nije briga.

ONO STO JE OČITO DA OVOM FORUMU FALI LJUDI KOMPETENTIH ZA BILO KAKVU RASPRAVU JER IMAJU SVOJA MISLJENJA KOJA NECE MJENJATI NI POD CIJENU SVOG ZIVOTA. (i ja sam prije hvalila flip up na sav glas, a sad sam se naucila pameti nazalost na najgori nacin, bila bi stvarno idiot da ne naucim nista iz ove situacije, a da sam procitala ovakav opis negdje mozda bi na glavi ipak imala integralku...  :? )