Himalajac

Huncut

New member
Koji dobar motocikl, kojega mi ovdje vjerojatno nikada nećemo vidjeti radi pravila takozvane europske unije...:
http://royalenfield.com/motorcycles/himalayan/

royalenfield-himalayan-bike-1.jpg
 
Johnny047 said:
Ja nekak i nisam prerazočaran njegovim odsustvom u našim krajevima.
Problemi sa održavanjem/dijelovima? One starinske 500tice nisu ni meni bile od nekog interesa, ali jednostavan i jeftin poluterenac, koji se može popraviti usred Bijafre... I kojemu je visina sjedala 80cm? Ja bi, da se mogu popeti na novu Afriku twin trebao sobom na put uzeti sklopivu lojtricu (imam baš takvu, aluminijsku, sa kojom po radionici mijenjam žarulje). I voditi sa sobom nekoga da mi ju pomogne dignuti kad mi opadne.
 
To su priče o nepouzdanosti i teškom održavanju tu kod nas.
Iz prve ruke, vrlo pouzdani motori, a održavanje je doslovce za kikiriki s tim
da se dijelovi mogu vrlo jednostavno i jeftino nabaviti. što iz Indije, što iz Europe.
 
Vozio sam na Sri Lanki RE 500, Yamahu FZS i Hondu neku 200 (nekakav cruiser).

Ti motori se ne mogu usporediti s europskim/japanskim verzijama. Poprilicno me podsjecaju na kineske motore (tipa Zongshena GY2 kojeg sam posjedovao).
Ne sumnjam da ce odraditi kilometre, ali, ovjes je u nekom drugom vremenu ostao, kocnice isto, kvaliteta izrade je uzas....tako da...ni ja ne placem puno za ovim gore  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Spomenuta je cijena od 2.500 eura (valjda u Indiji), a za te pare se kod nas može kupiti bolji skuter 50ccm,
tako da je za te para jaako dobar.
 
Taj RE 500/350 je model 1955. tak da o usporedbi s modernim motorima nemremo pričat.
Ostali su u tom vremenu i kad ih tako gledaš odlični su, voze, tu i tamo poneku sitnicu rješiš (jeftino) i puno kilometara ti ne gine.
Ovi novi su nešto drugo, a kakvi će se pokazati vidjet ćemo.
 
Super Jura said:
Spomenuta je cijena od 2.500 eura (valjda u Indiji), a za te pare se kod nas može kupiti bolji skuter 50ccm,
tako da je za te para jaako dobar.

A, naša davanja? :misli:
 
tomore said:
Ovi novi su nešto drugo, a kakvi će se pokazati vidjet ćemo.
Točno.
Ako se ikada bude prodavao u RH makar približno po cijeni o kojoj se sada govori, izvjestiti ću vas. Ali, ako je točno da motocikl sa više od 125 kubika u takozvanoj europskoj uniji ne će moći dobiti atest bez ABS kočnica, ne budemo ga ovdje vidjeli. A da motocikl te kategorije treba osedlati sa ABS-om može pasti na pamet samo nekom birokratskom idiotu, koji na motocikl u životu sjeo nije (a kamo li ga vozio)...
 
 
Zog said:
A, naša davanja? :misli:

Za EU moraju prilagoditi za Euro normu, a onda ni cijena više neće biti ni slična i gubi smisao.
Ne sjećam se pošto su bili Enfieldi kod Motormanije. 5.000 eura?
Tada ni ABS nije bio problem.
 
Bili su 29999 kn 2006.
I zadovoljavali su neku normu, ne sjećam se koju, ali bio je na njima duuugačak top sa sustavom upuhivanja zraka u granu
s ciljem da se dobije čišći ispuh.
 
Upravo sam na štandu kod Royal Enfulield-a,
Himalajac sa 535efi motorom će u listopadu na Intermot-u predstaviti europskoj klijenteli, uvoz u švicarsku od 2017g

46c77a0e56b17a888e664cf0826dc783.jpg
 
E da, Efi može proć u EU.
Sad je samo pitanje cijene.
 
Pa sada sa 400 kubika i 25 konja da ima klip od masla napravit ce 50000 kilometara.

Problem je sta se vec spomenulo u svemu sta okruzuje taj agregat.

Eto ima sam priliku Royal Enfield vidit na desetke i mogu oni ucinit kilometre ali brate mili jos su uvik u 1955.

Meni su simpaticni ali doslovno je me ova reklama podsjeca na ovu reportazu

http://www.etrafika.net/izdvojeno/14997/foto-reportaza-stojadinom-kroz-afriku/

Inace sam na ovu crnu slinija ka budala

http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/1488888-evo-kako-su-srbi-pre-40-godina-osvojili-afriku-iz-kragujevca-je-prema-kilimandzaru-krenulo-5-crvenih-zastava-101-foto-video
 
Super Jura said:
Spomenuta je cijena od 2.500 eura (valjda u Indiji), a za te pare se kod nas može kupiti bolji skuter 50ccm,
tako da je za te para jaako dobar.

Drugacija ekonomija, Duke 250 je dva tri puta jeftiniji u Indiji nego kod nas kad je dolazio, vjerujem da je i sad
 
Kako nešto može biti dva tri puta jeftinije, kaj ti na tvojih 100 nečega daju 200, 300 nečega  :misli: