HITNO - Prometni prekršaj

Tko je u pravu? - Prvo pročitaj temu! (anketa je bezveze, slučajno sam pokrenuo temu s anketom)

  • Službena osoba

    Votes: 20 36.4%
  • Frend i Ja

    Votes: 35 63.6%

  • Total voters
    55
Status
Not open for further replies.

Runner_180

New member
Ovako prvo vas svakoga molim da mi pomogne, jer ovo se vjerojatno nikome nije dogodilo, a nije ni meni u ovih 30000km provedenih u prometu na cesti.. i da, unaprijed se ispričavam ako sam temu stavio na krivo mjesto ili nešto krivo već u startu napravio, ali nemam živaca sada na to paziti, već me zanima jedna stvar, odnosno problem i to mi je stvarno hitno. Pokusat cu objasnit sve kako bi mi lakse odgovorili.

Dana 20. rujna 2010. godine zaputio sam se sa frendom u Zagreb, imali smo nešto za obaviti. Ja imam 17 godina, frend ima 18 godina, ja sam vozio skuter "Gilera Runner SP 125" i posjedujem vozačku (kategorije: A1, F, G, M).

Odmah u Vrbovcu, kad sam išao s frendom u smjeru Zagreba, zaustavi nas policajac, provjeri jesmo li kaznjavani, pregleda papire i kaze "Decki ugodan dan" i mi odemo prema Zagrebu.

Prilikom kretanja ulicom Tome I Petra Erdődya, ta ulica je jednosmjerna, no jedna polovica ulice je jednosmjerna prema "dolje", druga polovica prema "gore", a na sredini se spaja tvrtkova. (<--|-->) Eto ovim simbolom se malo bolje da predočiti to. I dakle nas je policijac zaustavio točno na "križanju" i kako smo mi krenuli prema policajcu, tih 10-ak metara napravili smo u krivom smjeru, no, išli smo prema njemu rekoh.

Eh sad, policajac nam je došao do nas, mi smo se "raspakirali", skinuli kacige, i kaze on "decki znate da ste se vozili u krivom smjeru?", mi smo mu objasnili sve ovo kak sam i ja ovdje sad vama objasnio i onda je rekao "oke onda nema problema, posto i niste iz Zagreba", mada tih 10 m? wtf? Ma nije ni toliko bilo.

I dobro, kaze meni policajac, "Dobar dan, vozac molim prometnu i vozacku!", i sad ja njemu sve uredno dam, prometnu, vozacku, cak i osobnu. Zagleda se policajac malo i kaze "opa decki, pa vi niti potrebnu kategoriju nemate za ovo vozilo?" ..eh sad meni i frendu ništa jasno, wtf, kak nemamo? Kad ono, tip se počne derat na nas "Pa jel vi znate da vi ne smijete vozit ovoo? Jel vama to jasno?", frend i ja zbunjeno pitamo, "Kak nesmijemo? Pa imamo A1 kategoriju, a motor je 125 ccm, sve je po zakonu!" i sad policajac nas pogleda dosta ljuto i kaze "Alo momci, nemate se šta pravdati samnom, ja sam ovdje zadužen za red i ja znam kako je pravilno." .. i ništa, meni ništa jasno sad bilo i frend vadi mobitel van i zove odma pola "veza" je povuko da vidimo kaj se događa jer nama ništa jasno, frend razgovara sastrane a ja se smirim i kazem policajcu "Oprostite gospon, mogu vam samo nešto pokazat? (uzmem ja prometnu i vozacku) i kazem mu: Gledajte, ovo je A1, to je za motor 125 ccm, a vidite u prometnoj da je ovaj motor 124ccm, a ove kategorije M G F to su vam za traktor, radni stroj i moped do 50ccm" i on mi doslovno "istrgne" dokumente iz ruke i pocne se derat opet na nas tamo da sta se mi imamo s njime pravdat i dobro mi onako, utihnemo ne znamo ni sami kaj da velimo.. i on pocne svoje dalje: "Gledajte decki, A1 vam je za skutercice male one i radne strojeve i to, a tebi treba A kategorija da bi mogao ovim vozilom upravljat, to mozes tek sa 24 godine, do tad, ništa. Isključeni ste iz prometa!" .. mi gledamo kuzis i ne vjerujemo :S nista nam jasno nije bilo, al dobro, sutimo.. pozove on mene do auta i kaze da mi pise kaznu, a u autu su bile dvije mlade policajke, vidi se da su "friško" iz akademije došle i one mu govore kak je zapravo ispravno, no on im kaze "vi ne znate, tek ste iz skole dosle", a tip ima cca 50 god.

I dobro, on pise kaznu, ja odma zovem staru, zovem kuma, sve dizem na noge i objasnjavam kaj se dogodilo, niko ne vjeruje i svi mi kazu da nek se smirim i to, i dobro, smirim se ja, stara odma digla muriju iz vrbovca na noge i doma dosli policajci kod mene (to je malo kasnije).

Tip mi napise kaznu i kaze mi POTPISI TU, i ja mu nisam htio potpisat :neznam: eh tu je pocelo onda ono pravo, tip se pocne derat na mene, mislio sam da ce me odalamit necim kak je izgledo :S a frend moj, ima ga podosta, pizdi i srecom suzdrzo se, inace je slab na zivcima. I sad, frend zove opet svog frenda iz murije, a ovaj se pocne njemu derat "STA TI IMAS ZVAT NEKOGA? Ti mene provjeravas? Meni nitko nista ne moze, ja sam Anto Pejić" (to je jedino kaj znam o njemu, nisam zapisao broj znacke, ali prepoznao bi ga na ulici, ipak nas je punih sat vremena zajebaval na cesti.) i tako dere se on, i onda je zvao one svoje tamo preko onog njihovog radija i provjeravo je mene, mislio je valjda da sam delikvent il neki mafijas, ocito. I onda mu je ova rekla nesto tipa "ima kategoriju A1 za motore do 125 ccm" i onda je on ugasio radio taj i napisao JOŠ JEDNU kaznu - Vožnja u krivom smjeru, 2,000.00 HRK. Dao mi je samo tu kaznu za voznju u krivom smjeru, ona druga je ostala kod njega, ali hej? wtf? oke, nema veze, uzmem ja kaznu tu i uplatnicu koju mi je dao i uputim se prema motoru, sve lijepo spremim i spakiramo se mi, kad ono, tip se pocne derat za nama da smo iskljuceni iz prometa. I sad, frend moj, pukne se smijat na to njegovo, kad ono, murijak dode do nas, frenda doslovno "prime za kosulju" i nabije mu se u facu i kaze "Nemas se sta smijat sluzbenoj osobi, OSOBNU DAJ!" i frend mu dao osobnu, onda je jos frenda provjeravao 15-ak minuta i zvao neke tamo "svoje" i onda nas je tek pustio ali smo kao iskljuceni iz prometa bili.

Kroz nekoliko minuta, zvoni meni mobitel, zove me stara, kaze, dosli murijaci doma, eto ti ga.. i da ona meni murijaka na mob, kad to onaj murijak koji nas je halto jos u vrbovcu prije nego smo isli u zagreb i uputi me HITNO U BAUEROVU na policiju sa svim papirima koje sam dobio, nista, ja odem u Bauerovu na policiju i tamo mi je šef policije uzeo onu kaznu koju mi je ovaj napisao za voznju u krivom smjeru, prometnu i vozacku, vratio mi je nakon par minuta samo prometnu i vozacku i rekao je da sam slobodan da mogu ic. Nista, frend i ja se spakirali i polako prema doma. Eh i sad se ja raaspitivao malo zasto su mi uzeli kaznu? sta ce s tom kaznom bit? sta ce bit sa time sto je ovaj murijak nas maltretiro na cesti? - Dobijem odgovor samo da ce mi kazna doc na kucnu adresu jer mi ju ovaj nije smio uručiti pošto sam maloljetan, no da kazna stoji i dalje.

Sad mene zanima odgovor vaš na ovu priču, kazna je došla upravo danas, 2200kn + 3 kaznena boda + 3 mjeseci zabrane upravljanja motornim vozilom A1 kategorije.

Kaj da radim? - Sam vise nemam ideje, da se zalim? hoce li proc zalba? Jer mi JESMO napravili tih 10 metara u krivom smjeru, ja ne kazem da nismo, ali hej, kad pogledas cijelu pricu, pa halo? koji je to bog? imam li ja kakvo pravo na zalbu za pretrpljeni strah od strane sluzbene osobe? pravo na zalbu na to da je napravio nekoliko gresaka taj dan? - Dao nam je kaznu koju nije smio dat, derao se na nas, bio bahat, urucio mi kaznu a nije smio jer nisam punoljetan, ..itd itd .. i kaj da ja sad radim?

Stvarno ni sam ne znam, maloljetan sam, imam samohranu majku, nemam nikakvih prihoda, ona ima malu plaću. Imam li ja kakvo jebeno pravo zalit se i da izvucem da ne dobijem nikakvu kaznu? Tj. da ne snosim posljedice, kaznu sam vec dobio, na licu mjesta. Ako se zalim, kaj ako zalba ne prođe? ..molim da netko tko ima malo volje da se zauzme i detaljno mi sve kaze kako i sta.

Hvala puno svima.
 
Čekaj da ti dođe rješenje  od prekršajnog suda i onda uloži prigovor tj. napiši u prigovoru ovo šta si i nama napisao i traži suočenje sa dotičnim policajcem. Obavezno naglasi i ponašanje policajca prema tebi i tvom kolegi.
 
Gle stari naletio si na kretena, da meni radi takve stvari dobio bi aperkat ravno u glavu bez obzira šta bi mi boksačka karijera išla baj baj... Žali se (rok je 8 dana pripazi) i navedi šta si sve napisao gore, budi iskren i sud će ti to sigurno uzeti kao olakotnu okolnost.
 
prije toga imaš pravo napisati svoj dopis i na adresu MUP-a, nek se i interna kontrola pozabavi sa našim antom..
 
ova država stvarno je hebena,ovo nije prvi put da čujem takve stvari bahatost i unošenje u facu,i prema meni su nekoliko puta bili bahati,ali većina policajaca je dobra i poštena,ali ima i tih gadova kojima ne treba dat značke niti im dat posao,ja sam se nekoliko puta žalio i uvijek je prolazilo sad mislim da se ti trebaš isto žaliti nadležnim institucijama :shock:,samo budi uporan
 
Runner_180 said:
Sad mene zanima odgovor vaš na ovu priču, kazna je došla upravo danas, 2200kn + 3 kaznena boda + 3 mjeseci zabrane upravljanja motornim vozilom A1 kategorije.

na riješenju vjerojatno piše 8 dana rok žalbe.. pretpostavljam da je od policije došlo.. nebitno, može i od suda..

piši prigovor - kratak prigovor. - na adresu koja piše.. preporučeno - čuvaj potvrdu.

Poštovani,

- prigovaram na rješenje/zapisnik taj i taj i zamolio bih zakazivanje sudskog ročišta.

Sa poštovanjem

Štef


Nemoj se objašnjavat u prigovoru - pogotovo ne priznat da si vozio u kontra smjeru - samo na temelju toga ti može odbacit prigovor - jer si priznao ne..
a ove duševne boli ti otpiše kao poseban postupak, te uputi na tužbu upravi vodovoda.

kratko i jasno - prigovaram - a onda sucu pričaj priču i budi fin i tam reci sve što si mislio reći..
 
Jasno da imaš pravo žalbe, prigovor uputi na adresu odakle ti je stigla kazna, traži urgenciju prekršajnog suda i pazi trenutno ne smiješ upravljati vozilom !!!!!
 
stock said:
na riješenju vjerojatno piše 8 dana rok žalbe.. pretpostavljam da je od policije došlo.. nebitno, može i od suda..

piši prigovor - kratak prigovor. - na adresu koja piše.. preporučeno - čuvaj potvrdu.

Poštovani,

- prigovaram na rješenje/zapisnik taj i taj i zamolio bih zakazivanje sudskog ročišta.

Sa poštovanjem

Štef


Nemoj se objašnjavat u prigovoru - pogotovo ne priznat da si vozio u kontra smjeru - samo na temelju toga ti može odbacit prigovor - jer si priznao ne..
a ove duševne boli ti otpiše kao poseban postupak, te uputi na tužbu upravi vodovoda.

kratko i jasno - prigovaram - a onda sucu pričaj priču i budi fin i tam reci sve što si mislio reći..

sve to i onda ces jos na sudu dodat da je on vas uputio rucnim signalima da dodjete do njega u krivom smjeru...
uz sve sta vam je radio i to ce ti proc
ko ga jebe kad je smrdljivac (y)
 
Bome su našli kome će dati ove mlade policajke na učenje zanata.

Čuj, žali se na policajčevo ponašanje. To možda tebi neće pomoći s kaznom, ali kad se skupi par pritužbi na nečiji rad, sigurno se svaka sljedeća uzima sve ozbiljnije i ozbiljnije.

police-brutality-because-we-can.jpg

:mrgreen:
 
Činjenica je da si bio u prekršaju,neovisno jeli na to utjecao policajac(ne daj se drugi put nagovorit,tako ti može dat pištolj u ruku i reč da pucaš u nekoga pa se ti pitaj ko je tu kriv).
Prigovor na ponašanje policajca,i njegovo nepoznavanje zakona ti je najbolje napisat na led,i stavit na sunce. :jesus:
 
Moraš dobro pročitati dopis, u većini slučajeva zabrana prometa vrijedi od preuzimanja dopisa, ako je tako u slučaju da te ulove za volanom kazneno te gone i mogućnost je kazna zatvora cca 1god . Uglavnom i ti kad  šalješ prigovor obavezno moraš slati preporučeno da imaš dokaz o slanju . :paper:
 
Eh ovako, zanima me, ako ja zatrazim poziv na prekršajni sud i to sve, sud ce biti gdje? U Zagrebu? Snosim li ja kakve troškove sudske i to? Kakva je točno procedura? Nisam nikad kažnjavan ni bilo što slično pa nisam ni u što upućen :S  :misli:

EDIT: I imam li pravo na neku zalbu za to da sam maloljetan, da nemam prihoda financijskih, da idem u skolu i da mi je majka samohrana (ne rastavljena, vec udovica) pa da mi smanje il ukinu barem novčanu kaznu?
 
Runner_180 said:
I dobro, on pise kaznu, ja odma zovem staru, zovem kuma, sve dizem na noge i objasnjavam kaj se dogodilo, niko ne vjeruje i svi mi kazu da nek se smirim i to, i dobro, smirim se ja, stara odma digla muriju iz vrbovca na noge i doma dosli policajci kod mene (to je malo kasnije).

Kroz nekoliko minuta, zvoni meni mobitel, zove me stara, kaze, dosli murijaci doma, eto ti ga.. i da ona meni murijaka na mob, kad to onaj murijak koji nas je halto jos u vrbovcu prije nego smo isli u zagreb i uputi me HITNO U BAUEROVU na policiju sa svim papirima koje sam dobio, nista, ja odem u Bauerovu na policiju i tamo mi je šef policije uzeo onu kaznu koju mi je ovaj napisao za voznju u krivom smjeru, prometnu i vozacku, vratio mi je nakon par minuta samo prometnu i vozacku i rekao je da sam slobodan da mogu ic.

- Dobijem odgovor samo da ce mi kazna doc na kucnu adresu jer mi ju ovaj nije smio uručiti pošto sam maloljetan, no da kazna stoji i dalje.

al ovo mi je super, zove se policiju u vrbovcu, sa punim povjerenjem, a ekipa sam izorganizira da kazna bude po ps-u.. hitno odi tam u BAUEROVU (i sad naš junak juri misleći kak će sve biti ok), a ono hitno sam zato što je ovaj kolegi javil, pa da ne ode na gablec prije neg ovaj navrati.. - čist da nemaju kasnije komplikacija oko uručivanja i procedura..
svaka čast, brzo se organiziraju  (y)   :LOL:

lako je bit general poslije bitke, al jednostavnije je bilo šutit i pustit ga da piše kaznu za kategoriju, pogotovo kad je već počeo sa krivim smjerom - kad je tu sve čisto, jedan prigovor i pa pa.. sad sve ovisi o sucu.. jedan policajac = bus pun svjedoka, pa sretno..

vjerojatno ćeš slušat kak policajac tu nije zainteresirana stranka, ti jesi, svjedok ti je pristran, al ćeš ga svejedno morat vuć da se malo slika reda radi.. na kraju se jedino možeš nadat smanjenju kazne, odbacivanju teško..

lijepa naša hrvatska, hrvatska i obala..  :mrgreen:
 
Zog said:
Činjenica je da si bio u prekršaju,neovisno jeli na to utjecao policajac(ne daj se drugi put nagovorit,tako ti može dat pištolj u ruku i reč da pucaš u nekoga pa se ti pitaj ko je tu kriv).
Prigovor na ponašanje policajca,i njegovo nepoznavanje zakona ti je najbolje napisat na led,i stavit na sunce. :jesus:

Nije istina, ako ga prometni policajac pozove , bez obzira na znak dužan je odazvati se ( isto kao na križanju, ako policajac upravlja križanjem, ne obazireš se na semafor !!!) 8)
 
stock said:
al ovo mi je super, zove se policiju u vrbovcu, sa punim povjerenjem, a ekipa sam izorganizira da kazna bude po ps-u.. hitno odi tam u BAUEROVU (i sad naš junak juri misleći kak će sve biti ok), a ono hitno sam zato što je ovaj kolegi javil, pa da ne ode na gablec prije neg ovaj navrati.. - čist da nemaju kasnije komplikacija oko uručivanja i procedura..
svaka čast, brzo se organiziraju  (y)   :LOL:

lako je bit general poslije bitke, al jednostavnije je bilo šutit i pustit ga da piše kaznu za kategoriju, pogotovo kad je već počeo sa krivim smjerom - kad je tu sve čisto, jedan prigovor i pa pa.. sad sve ovisi o sucu.. jedan policajac = bus pun svjedoka, pa sretno..

vjerojatno ćeš slušat kak policajac tu nije zainteresirana stranka, ti jesi, svjedok ti je pristran, al ćeš ga svejedno morat vuć da se malo slika reda radi.. na kraju se jedino možeš nadat smanjenju kazne, odbacivanju teško..

lijepa naša hrvatska, hrvatska i obala..  :mrgreen:

Gledaj, problem je u tome što je meni policajac koji mi je došao na kućnu adresu NAREDIO da idem hitno u Bauerovu da im moram dat papire tamo, a vec je bilo oko 9 navecer, u suprotnom da će me policija tražit i da će mi doći ovi iz Zagreba doma na vrata da me privedu.
 
Runner_180 said:
Eh ovako, zanima me, ako ja zatrazim poziv na prekršajni sud i to sve, sud ce biti gdje? U Zagrebu? Snosim li ja kakve troškove sudske i to? Kakva je točno procedura? Nisam nikad kažnjavan ni bilo što slično pa nisam ni u što upućen :S  :misli:

EDIT: I imam li pravo na neku zalbu za to da sam maloljetan, da nemam prihoda financijskih, da idem u skolu i da mi je majka samohrana (ne rastavljena, vec udovica) pa da mi smanje il ukinu barem novčanu kaznu?

Na prekršajni sud ideš u tvom mjestu (najbliži) i tamo daješ iskaz. Žalbu na to da si maloljetan i da nemaš fin. prihoda nemaš pravo, ali to ti sudac mora uzeti u obzir kao olakotnu situaciju .
 
He gle al ovak.. frend nedavno imao slučaj, vozio runnera 180 bez vozacke (ikakve) i jos s time da nema ni mogucnost polaganja za A2 kategoriju, cak ni A1.. kazna je bila mislim 7300kn, isto, samohrana majka, on ucenik i kaznu su mu skroz ponistili, dobio je sudski ukor, a kaznu mu je mama dobila 450kn (il 350, ne sjecam se)a to su valjda sudski troskovi bili..

stoga?
 
Runner_180 said:
Eh ovako, zanima me, ako ja zatrazim poziv na prekršajni sud i to sve, sud ce biti gdje? U Zagrebu? Snosim li ja kakve troškove sudske i to? Kakva je točno procedura? Nisam nikad kažnjavan ni bilo što slično pa nisam ni u što upućen :S  :misli:

EDIT: I imam li pravo na neku zalbu za to da sam maloljetan, da nemam prihoda financijskih, da idem u skolu i da mi je majka samohrana (ne rastavljena, vec udovica) pa da mi smanje il ukinu barem novčanu kaznu?

vjerojatno će biti u vrbovcu.. uz puno sreće i kajanja i suze u oku, proći ćeš sa sudskim troškovima - cca 200/300kn.. - najbolja opcija..

images


obavezno naglasiti:
- Nisam nikad kažnjavan ni bilo što slično
- maloljetan, da nemam prihoda financijskih, da idem u skolu i da mi je majka samohrana (ne rastavljena, vec udovica) pa da mi smanje il ukinu barem novčanu kaznu

sam nemoj se odmah odreći vozačke, ako krene komplikacija oko love onda nudi vozačku, ne ranije..

tam sluga pokorni, jesam kriv sam, krenuo sam tamo jer mi se činilo da gosn. policajac tako sugerira, može biti da sam krivo protumačio.. - nažalost jedini način u ovoj truloj državi da se izvučeš kolko tolko povoljno.. - jer pljuvanje po policajcu ne bu puno pomoglo.. to možeš probat diskretno ubaciti, ono više da sudac ubiti to kao izvuče iz tebe.. jbga, mačka miš fore sada..
 
stock said:
vjerojatno će biti u vrbovcu.. uz puno sreće i kajanja i suze u oku, proći ćeš sa sudskim troškovima - cca 200/300kn.. - najbolja opcija..

obavezno naglasiti:
- Nisam nikad kažnjavan ni bilo što slično
- maloljetan, da nemam prihoda financijskih, da idem u skolu i da mi je majka samohrana (ne rastavljena, vec udovica) pa da mi smanje il ukinu barem novčanu kaznu

sam nemoj se odmah odreći vozačke, ako krene komplikacija oko love onda nudi vozačku, ne ranije..

tam sluga pokorni, jesam kriv sam, krenuo sam tamo jer mi se činilo da gosn. policajac tako sugerira, može biti da sam krivo protumačio.. - nažalost jedini način u ovoj truloj državi da se izvučeš kolko tolko povoljno.. - jer pljuvanje po policajcu ne bu puno pomoglo.. to možeš probat diskretno ubaciti, ono više da sudac ubiti to kao izvuče iz tebe.. jbga, mačka miš fore sada..

Ne kuzim kaj mi s tim zelis rec? :neznam:
 
Status
Not open for further replies.