Hlače?

smarty

Active member
Trebam si kupiti hlače za vozikanje na motoru, jer mislim da nema smisla više ovako u običnim hlačama. Ipak je sigurnije imati neki protektor na koljenu i materijal koji bi pri padu nečemu služio.

Ali problem je što neznam što uzeti. Bio sam danas u trgovini od Uvex-a, gledao sam malo njihove i hlače od Frank Thomasa (iskreno, za to nisam nikad čuo?). Imaju hlače od oko 1000 kn (i još -10% za gotovinu), od Uvexa i FT-a, sa skidajućom podstavom.

Dali da gledam nešto drugo? Hlače mi trebaju za vozikanje vikendom, ovako svaki dan pretpostavljam da neću nositi jer mi je malo rpoblem sa presvlačenjem na svakodnevnom odredištu.

A s druge strane, vidio sam na internetu ovo: http://www.moto-oprema-amd.hr/?A=PRD&ID=630&IDG=11

Vidio sam da postoji tema o tim hlačama, ali opet... Vrijedi li to ičemu, ili je to samo nešto malo bolje od traperica, za svaki dan u gradu.


Štu uzeti?


Hvala  (y)
 
Objasni mi samo razloge zašto otvaraš novi topic o istim hlačama o kojima s raspravlajlo prije par dana?
 
mate said:
Objasni mi samo razloge zašto otvaraš novi topic o istim hlačama o kojima s raspravlajlo prije par dana?

Ne otvaram o istim hlačama, vidio sam taj topic, mene zanima općenito.

To mi je zapelo za oko, alo kažem, neznam ni sam što uzeti, pa pitam savjet...

Neznam dali uzeti tako nešto, ili ovako kao što haponja predlaže, ili "prave hlače". A ako uzimam "prave hlače", molim za mišljenje o tom Frank Thomasu i Uvexu, ili da potražim nešto drugo.
 
mate said:
Onda nek ovaj topic bude o hlačama generalno.

(y)

Pa i nazvao sam ga tako...
 
Ove gore 'traperice' dobro izgledaju!

nego, kolko je pametno voziti se bez tih nekih boljih hlača za vošnju? Recimo da imam grijače na koljenima i neke šuze preko gležnjeva!
pretpostavljam da u trapericama nije ništa opasno za po gradu za toplijih dana? a dok idem malo dalje, kojih 300tinjak km recimo?
 
Haponja said:
http://www.novema-nova.hr/galerija/thumbnails.php?album=17

možda bi ovako nešta bilo dobro rješenje, izvana izgledaju kao normalne hlače.. ali imaju i protektore
nesto ovome slicno..dakle traperica..al mislim s kevlarom i tako..prodavale su se na sajmu u SA :wink:
 
Itekako ima smisla uzeti "prave" hlače za motor iz barem tri razloga; protektori, materijal, spoj sa jaknom. Ja bi ih izabrao upravo po tim kriterijima, ne nužno tim redosljedom, ali bi morali zadovoljavati sva tri navedena uvjeta. Dodatno ako želiš baš sportivo hlače, a ne touring varijantu obrati pažnju i na slidere, i na nešto dručiji kroj. Što se materijala tiče uzmi nešto vjetronepropusno, a da diše za toplije dane. Inače mislim da je kod "pravih" hlača za motor upravo grijanje po malo toplijim danima najveći minus pa onda ionako svi pređu na klasični jeans. To je općenita mana moto opreme, da nema univerzalne ljetno-zimske varijante, nego moraš imati barem dva kompleta.
 
Daemona said:
nesto ovome slicno..dakle traperica..al mislim s kevlarom i tako..prodavale su se na sajmu u SA :wink:

vrtio se na forumu banner upravo za takve hlače
http://www.tc-motoshop.si/si/giali-kevlar-i2994.shtml

samo što su na ovima malo istaknuti protektori
 
evo..ovo su traperice o kojima pricam..fraer ih prodaje jer mu ne odgovara velicina...


https://giali.com/mod/product/id_prd/155
 
Ma vjerovatno ću si uzeti "prave" hlače, to je bitnije kupiti, pa lako se poslije dokupe neke od jeansa i slično kad bude prilika.
Možda je tako bolje, nego sada uzeti to, pa onda tko zna kada "prave" hlače...
 
Uzeo sam hlače iz oglasnika motori.hr Spidi i moto hleće su zakon od štitnika termo podstave pa do vjetro i vodo nepropusnog materijala (y)
 
imam jaknu m-tech t-rex,dali netko zna di bi mogao naći kožne hlače koje pašu po patentu na tu jaknu,ako netko već ima takvu jaknu i hlače neka čim prije javi kako je iskombinirao,hvala :naklon:
 
pa valjda tamo di prodaju m-tech  :wink:

ali ima jos jedna fora..
kupis bilo koje hlace koje imaju cif, das zeni/curi/susjedi da ti zamjeni cifom koji ti pase na jaknu, i voila..
 
yoshimura said:
imam jaknu m-tech t-rex,dali netko zna di bi mogao naći kožne hlače koje pašu po patentu na tu jaknu,ako netko već ima takvu jaknu i hlače neka čim prije javi kako je iskombinirao,hvala :naklon:
pa dobiješ sa jaketom i nastavak za hlace...samo prišiješ..
 
Zildjian said:
pa dobiješ sa jaketom i nastavak za hlace...samo prišiješ..
šta mogu bilo koje hlače  :misli:
 
pa mozes na bilo koje hlace prisit cifer... nije velika mudrost..