hladan regler

kraut

Member
Bok,

jučer napravio laganu vožnjicu od par kilometara i na pola puta se ispraznila baterija. Guranac nije pomogao. Dobro da ima dobrih ljudi na svijetu pa mi je čovjek ispred čije kuće sam stao ponudio da spojimo njegov auto na motor. I upali al se ugasi nakon minute. Pustimo bateriju da se puni 10tak minuta. Upalim i vratim se doma (bez upaljenog svijetla). Pustio sam ga da se vrti u leru još desetak minuta bez upaljenih potrošača i izgledalo je stabilno. Upalim svijetla i nakon par minuta skužim da gubi snagu. Cijelo vrijeme regler hladan ko led. I onda kada sam stao na pola puta isto je bio hladan. Mrtav regler? Alternator?
 
Kombinacija :(

Napunis akumulator na punjac, upalis i mjeris sto se desava ( vjerojatno ne fila :( ) onda ides vidjeti zasto, je li do reglera ili do namotaja. Izmjeris otpor namotaja ili alnasujes i mjeris napon u ulaz reglera. Ako napona ima, a ne fila, bacis regler stavis drugi i gas ;)
 
Odspojio se konektor :D valjda ga nisam dobro sastavio pa se od vibracija iščupo. Sve 5 sada  :021: