Homemade štender

strasilo said:
Bez 300 kuna je upitna isplativost ..... nisam u minusu, ali ako bih pričao o zaradi, morao bih ići na 350 ...  (y)

Svaka cast svakome na volji tko se upusta u ovako nesto... ali ovakvi su 700kn SET kod mene  :mrgreen:  :LOL:

 
pazdrkan said:
ja sam vlasnik i o tome sam razmišlja....navari neku dodatnu ručkicu  (y)

:mrgreen:

Pogledaj sliku moga  nekoliko stranica prije. (y)
 
pazdrkan said:
znam zezam se malo  :mrgreen: (y)

sve 5!

e da... cijena iz prvog posta je kad ideš sam sebi raditi štender, pa "ukradeš" djeci točkiće sa rola, pa imaš komade profila što su ti ostali od kapije što si radio prošlo ljeto, pa imaš komad cijevi od okvira što si radio zimus .. pa imaš kutijicu sa šarafima .... ;)

ali kad ideš bukvalno sve kupiti i staviš na papir.. to je to onda..  :mrgreen:
 
cRuNk said:
Svaka cast svakome na volji tko se upusta u ovako nesto... ali ovakvi su 700kn SET kod mene  :mrgreen:  :LOL:

baš lijepo od tebe...  :mrgreen:

koliko su pojedinačno ?  :mrgreen:
 
lili said:
bilo bi zgodno kad bi "ručka" bila malo odignuta, ne u istoj razini kao i dio na zemlji
ako me kužiš  :mrgreen:

već sam pisao o tome... ;)  .. fi cijevi je dovoljno velik da ne treba ručka i nema plavih noktića...  :jesus: :jesus:


pazdrkan said:
ja sam vlasnik i o tome sam razmišlja....navari neku dodatnu ručkicu  (y)

:mrgreen:

ali ako baš želiš, to je dodatnih 5 minuta .. i 200 kuna ...  :LOL: :LOL:
 
strasilo said:
ali ako baš želiš, to je dodatnih 5 minuta .. i 200 kuna ...  :LOL: :LOL:

Navari ti 2 rucke i naplati 400kn. Meni 100kn zbog ideje, a tebi ostatak. Jel posteno?  :mrgreen:
 
sam ću navarit jazavcii  :jesus:

baš sam danas o tome razmišlja....straško lipo to navari da se ne sramotiš  :LOL:
 
strasilo said:
već sam pisao o tome... ;)  .. fi cijevi je dovoljno velik da ne treba ručka i nema plavih noktića...  :jesus: :jesus:
gle ja imam 25 kila skup s krevetom, i ne mogu baš motor tako lako s 2 prsta spustit sa štendera,a podignut još manje  :LOL:

daj sliku kako hvataš taj svoj štender  :LOL: jer ovu koncepciju ne kontam
 
eh kad bi mi netko napravio onaj centralni što ide u ramu,na kotačiće  :inlove: to bi već bio posao  :mrgreen:
 
lili said:
:jesus:

onda tražim dalje 

znam tko je to sebi perfektno napravio, al mi je komplicirano to uzeti,a nisam ni pitala jel bi nekome to uradio  :misli: a ti si ovako čovjek od naroda,pa eto  :mrgreen:

iskreno, ne isplati mi se .. ;)

ne želim te oderati za cijenu, a ne želim biti u minusu ..... pa je onda bolje da i ne radim ..  :mrgreen:
 
strasilo said:
iskreno, ne isplati mi se .. ;)

ne želim te oderati za cijenu, a ne želim biti u minusu ..... pa je onda bolje da i ne radim ..  :mrgreen:
kužim  :wink:
a taj ne može biti jeftin ,pogotovo jer ja želim da bude identičan onome originalnom  :LOL:
 
Pojedinancno 350kn  :mrgreen:

A lagano nagovaram frenda (koji obozava moje fix ideje  :mrgreen:) da slozi jedan pravi stender, nesto poput ovog

Valter%20Moto%20Alu%20Pro%20Paddock%20Stand.jpg


 
cRuNk said:
Pojedinancno 350kn  :mrgreen:

pazi sad... sve 5 ...  (y) ... ali te štendere što si stavio su bolji od mog samo po gumiranoj šapici za ispod vilice.. ;) .... i ofarbani su ....  :mrgreen:

ali recimo u ovoj temi imaš najmanje 3 vlasnika motora koje nemožeš podići sa tim tvojim štenderom .... pa ti džabe da im ga i pokloniš ..  (y)  :mrgreen:

već sam stavljao slike gdje sam morao prepravljati kupovne štendera koji su skuplji nego ovaj moj .....

ali na kraju svega toga, ova tema je da se pokaže kako se kod kuće u vlastitom aranžmanu može napraviti štender ... i ja ih ne pravim za prodaju ... tu i tamo ću napraviti iznimku, ali kako sam napisao već, ne isplati mi se to praviti za prodaju  (y)
 
Ma i te gumice otpadnu nakon jedne sezone ukoliko motor ne drzis na plocicama tak da je to isti drek. Naravno da se moze napraviti
ali je pitanje isplativosti. Izgubis dosta vremena a izadje te skoro kao iz tvornice...

Ne znam koji se motori ne bi mogli dizati ovim stenderima (osim onih sa mono vilicom)...

Kad vec varis, kroijis i kemijas trebao si nesto sexy napraviti kao sto sam ovaj gore stavio od valter moto-a  :mrgreen: ovako si se samo napatio


Ja sam ljubitelj home-made i do it yourself-a i stogod se isplati napraviti sam prvi stojim u redu sa zasukanim rukavima... (kao npr taj valter moto stender koji kosta skoro 300€ a vjerujem da ima materijala za 30€-40€ maks)  :mrgreen:
 
Imam jedno glupo pitanje  :mrgreen: Jel uspijete vi sami dignut motor na stendere,dakle bez ikog da vam pomogne  :misli:
 
DamirK said:
hrvatski sindrom  :mrgreen:

nije uopće hrvatski sindrom, već je gubljenje vremena.. ;)

za 350 kuna po komadu imam oko 70-80 kuna što mi ostane od materijala, od tih novaca moram namiriti 10-20 kuna za potrošni alat (rezna šajba, šmirgl šajba, žica, CO2) ... od ovog što mi ostane, treba izdvojiti najmanje 25 kuna za struju ... računaj šta mi ostane...  :misli: :misli:

ako ću uložiti u alat da bih smanjio troškove izrade i skratio vrijeme, morao bih praviti (odnosno prodati) minimalno 5 štendera dnevno ... a u tom slučaju se to smatra kao izvor zarade (odnosno rad na crno) pa bih to trebao legalizirati.... a tek tu upadamo u sranje...  :LOL: :LOL:
 
bobo RR said:
Imam jedno glupo pitanje  :mrgreen: Jel uspijete vi sami dignut motor na stendere,dakle bez ikog da vam pomogne  :misli:
naravno da ne
čak mi je i nogar takav da se sam podigne dok ispravim motor  :LOL: :LOL: :LOL:
 
cRuNk said:
Ma i te gumice otpadnu nakon jedne sezone ukoliko motor ne drzis na plocicama tak da je to isti drek. Naravno da se moze napraviti
ali je pitanje isplativosti. Izgubis dosta vremena a izadje te skoro kao iz tvornice...

znači nije ni po tome bolji ... ok .. ostaje farba..  :mrgreen:  (y)

cRuNk said:
Ne znam koji se motori ne bi mogli dizati ovim stenderima (osim onih sa mono vilicom)...

evo recimo konkretno Kawasaki Jersis i ER6 .. ne zato jer je težak ili nešto, već zbog konstrukcije vilice i položaja repa i tablice... ne možeš ga podvući pod vilicu .. ;)

 
bobo RR said:
Imam jedno glupo pitanje  :mrgreen: Jel uspijete vi sami dignut motor na stendere,dakle bez ikog da vam pomogne  :misli:

Ispraviš motor i nogom namještaš štender, onda malo nazad, motor je u vagi i nogom upri po štenderu.
Doduše pao mi je 5-6 puta dok sam uhvatio ruku - nogu, ali to se ionako ne računa pod pad :mrgreen: (šalim se, nije nikada pao)