HONDA CB 900 F2 Bol d'or (1983.)

motoklasik

Member
Vidim da na forumu ima dosta reci o tzv. Boldorkama, pa da i ja nesto napisem.
Pojavile su se kod nas u par retkih primeraka 1980. godine.
Jedino je CB 900F bila Bol d'or, CB750 nije, iako je bila skoro potpuno istog dizajna.
Za CB 900 tada nisam imao para, a 750 me i nije nesto narocito fascinirala kad je vec postojala 900, tako da sam ja 1981. ipak kupio Kawasaki Z750.

I sve je to bilo u redu dok se 198.3 nije pojavila poslednja serija Bol d'or-a, tzv. SC09 sa promerom stapova viljuske povecanim na 39mm, gasnim zadnjim amortizerima i novim dizajnom felni koje su zamenile one plehane koje mi se nikada nisu svidjale.
I kao slag na tortu varijanta F2 sa oklopom u, za ono vreme, neverovatnoj kombinaciji crvene i bela boje... Ali, F2 bila je za blizu 50% skuplja od obicne verzije, koja ni inace nije bila bas jeftina u odnosu na druge motore.

Ali ipak, posle vise od 30 godina, jedna bas takva nasla je mesto u mojoj garazi...
U fabrickom stanju, prvoj boji itd...
Od bitnijih izmena, stavljen je originalni regler, remontovana korpa kvacila i stavljena baterija karburatora sa drugog motora (isto sa SC09) jer su postojeci bili dosta problematicni.

















 
uh, kako mi se sviđa ova s maskom ...  (y) (y)

a kako ih nema nigdje za vidjeti ..  :mrgreen:
 
F2mi se nije tada sviđala, ali sada je prekrasna. Stvarno si imao sreće naći ovako nešto  (y)
 
gile noćna mora said:
odlična  :slinavac: dali su i topovi orginal  :misli:

Naravno da su i topovi original  :D
Samo su stavljeni novi okrugli crni plehovi, oko samog izduva, iz estetskih razloga  :D





 
Ma ovo je nova Bol d'Or, lik onda ju islikavao 80-ih i sada kao ono njegov motor  :jesus: :LOL: :LOL: :LOL:


Ja ne mogu vjerovati kako taj legendarni Bol d'Or izgleda, plastike kao da nikada sunca nisu vidjele. Pogotovo onaj crni dio plastike.

Nadam se da ces nastaviti cuvati u tom stilu jer je neprocijenive vrijednosti.


Skidam kapu!
 
SpoRRi said:
Ma ovo je nova Bol d'Or, lik onda ju islikavao 80-ih i sada kao ono njegov motor  :jesus: :LOL: :LOL: :LOL:


Ja ne mogu vjerovati kako taj legendarni Bol d'Or izgleda, plastike kao da nikada sunca nisu vidjele. Pogotovo onaj crni dio plastike.

Nadam se da ces nastaviti cuvati u tom stilu jer je neprocijenive vrijednosti.


Skidam kapu!

Nije mi palo na pamet da je i to moguce... Srecom, na jednoj od slika vidi se deo nove tablice... :D
A kad je motor u fabrickom stanju, i crni delovi plastika moraju da budu u istom takvom stanju  :wink: Tu moze malo pomogne i Motul sprej "shine and go".
 
smile 77 said:
ebote de je nade  (y)

Znas kako se kaze, treba biti na pravom mestu u pravo vreme...
Tako i ja, trudim se da se u pravo vreme krecem po pravim mestima, i onda se nadje... :D
 
odlična (y)

oldschool krilo na tanku mi je najsavršeniji detalj (y)
 
super motorino samo tesko mi je povjerovat da je ovo prva boja-prije ce bit da je neki dobar majtor imo tu svoje prste :mrgreen:..steta sto i taj majstor sto je presvlacio sjediste nije tako dobar ko farbar :mrgreen:
 
odlična  (y) iako ovih dana motori bez oklopa imaju prednost  :wink:
 
motoklasik said:
Znas kako se kaze, treba biti na pravom mestu u pravo vreme...
Tako i ja, trudim se da se u pravo vreme krecem po pravim mestima, i onda se nadje... :D
koliko sam shvatio ti vozis ili imas vremeplov :mrgreen:
 
gastajbarter said:
super motorino samo tesko mi je povjerovat da je ovo prva boja-prije ce bit da je neki dobar majtor imo tu svoje prste :mrgreen:..steta sto i taj majstor sto je presvlacio sjediste nije tako dobar ko farbar :mrgreen:
znaci mozda je farbao braco 1

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,149626.msg4459924/topicseen.html#new
 
gastajbarter said:
super motorino samo tesko mi je povjerovat da je ovo prva boja-prije ce bit da je neki dobar majtor imo tu svoje prste :mrgreen:..steta sto i taj majstor sto je presvlacio sjediste nije tako dobar ko farbar :mrgreen:

Koliko sam ja video, popravljana je neka mala crvena povrsina na donjem delu prednjeg blatobrana i manji deo repa kod stop lampe i to je dosta dobro uradjeno. Sve ostalo je fabricko.
Sediste je uradjeno korektno, ali cil je da nekako nadjem original pa da kompletiram  :)
 
smile 77 said:
koliko sam shvatio ti vozis ili imas vremeplov :mrgreen:

Ma svega se nadje, da ne verujes...
Ima u okolini Beograda jedna Katana 1100, 1981.g. sa par hiljada kilometara, izgleda kao kad je jos bila u prodajnom salonu, doduse, cana je za sada malo jaca...