Honda CB1300

VEKI

Active member
Ima li netko iskustva s ovim motorom? :misli:
zanima me sve pa i usporedba s xjr1300

da vas čujem :moli:


:zaljubljeni:
 
Od ovo dvoje mi je hondica lijepša.

Sorry na offu...ti tražiš iskustva...ali eto samo sam komentirao
 
CB 1300 i XJR 1300 su ti u biti isti motocikli maxi nakedi vozio sam XJR 1200 i 1300
a i 1300 je i dobio face lifting lagani led svjetla odostraga i jedan spuh mada se meni više
sviđa onaj sa dva al sve je to stvar ukusa. CB je nešto jači cca 15ks al i zato skuplji cca
10.000kn Kao što sam reko vozil sam i 1200 i 1300 i u vožnji su se ponašali odlično okretnog
momenta ko u šali malo teži na mjestu al kad se krene težina se neosječa. Moj izbor bi bio XJR 1300
al ti vidi koji je tebi ljepši (y)
 
Trenutno vozim gsx1400 i u usporedbi sa xjr1300 koju sam vozio, puno bolji motor od yamahe.Ako ti cijena nije problem uzmi hondu, ali i razmisli o gsx jer dobiješ jako dobar motor za manje novaca :LOL:
 
GSX 1402 said:
Trenutno vozim gsx1400 i u usporedbi sa xjr1300 koju sam vozio, puno bolji motor od yamahe.Ako ti cijena nije problem uzmi hondu, ali i razmisli o gsx jer dobiješ jako dobar motor za manje novaca :LOL:

nisam imal čast probat GSX 1400 (nažalost) a XJR mi se dobro ponašal u vožnji

imaš ti prav kupiš crni GSX staviš akrapa crnog hexagonal (ispadne jeftinije od XJR-a)
i brummmmm.... imaš zvuk i motor  (y)
 
obadva su ti motora skoro ista sad sve zavisi šta se tebibolje svida i šta bi ti rade u svakom slučaju nečeš pogriješit nisa jednim  (y)
 
u jednom motopulsu je bio test između cb,xjr,zrx i po skoro svim parametrima je cb bio bolji a mana mu je po njihovom mišljenju samo cijena  koja nije previše za dobiveno vec kao nije bestbay dobiveno-uloženo

Ako te zaista interesira onda budem pretražio te stare brojeve MP-a da procitas inace ...... :LOL:
 
STobulj said:
Ako te zaista interesira onda budem pretražio te stare brojeve MP-a da procitas inace ...... :LOL:
Broj 52/2004.
A evo i test od CB-a: http://www.motopuls.com/index.php/content/view/44/44/
 
ovo na što sam ja mislio je baš bio usporedni test između njih triju tj možda je cak i bandit 1200 bio ukljucen- znaci 4 motora, nešto kao test maxi nakeda
 
Kada pričamo o ovom tipu naked motora pod kojim spada znači XJR 1300, GSX 1400, ZRX1200, CB1300, ja bi krenuo najprije od cijene novih prije navedenim redom u cca. kunama 71000, 72000, 91000, 59000. Iz priloženog se vidi da cijena varira strašno. Po nekim preformansama Kawa prednjači i manjom kilažom i snagom jačim motorom, a i cijenom, međutim izgled (koji se da korigirat manulano) možda odskače radi maske i kockastog fara, XJR je strašno ciklističan ali uz jednu manu, a to je potrošnja goriva koja je zeru viša od ostalih modela u konkurenciji, moj izbor bi pao na Suzin model, a što se tiče CB nisu baš toliko česti koliko ostali modeli očito radi cijene ali dojmove koje sam čuo su jako dobri.
 
STobulj said:
ovo na što sam ja mislio je baš bio usporedni test između njih triju tj možda je cak i bandit 1200 bio ukljucen- znaci 4 motora, nešto kao test maxi nakeda
Da znam, broj 54 iz 2004. godine kako sam i gore napisao.
 
DVOGLAVI ORAO said:
Kada pričamo o ovom tipu naked motora pod kojim spada znači XJR 1300, GSX 1400, ZRX1200, CB1300, ja bi krenuo najprije od cijene novih prije navedenim redom u cca. kunama 71000, 72000, 91000, 59000. Iz priloženog se vidi da cijena varira strašno. Po nekim preformansama Kawa prednjači i manjom kilažom i snagom jačim motorom, a i cijenom, međutim izgled (koji se da korigirat manulano) možda odskače radi maske i kockastog fara, XJR je strašno ciklističan ali uz jednu manu, a to je potrošnja goriva koja je zeru viša od ostalih modela u konkurenciji, moj izbor bi pao na Suzin model, a što se tiče CB nisu baš toliko česti koliko ostali modeli očito radi cijene ali dojmove koje sam čuo su jako dobri.

čuj nekaj si zeznul u cijenama XJR 1300 = 77000 kn
                                        GSX 1400 = 72500 kn
                                        ZRX 1200 = 59900 kn
                                        CB 1300 = 86990 kn
XJR 1300 od 2007 ima ugrađeni sustav za elektronsko ubrizgavanje goriva tak da kaj se potrošnje tiče
ipak novi XJR nije tak žedan ko njegov prethodnik  (y)
 
Mogu ti rač da je i mene zasvrbila ova tema. Naime i ja sam prodao svog Zrx- a (s model ) i sad sam u trilemi između cb 1300 s , gsx 1400 a kao treći mi se polako uvlaći triumph sprint st 1050. Gsx je po cijeni najprihvatljiviji  dok honda i triumph dosta odskaču bar po tom faktoru. Opet suzuki je čisti naked, znači borba za opstanak pri večim brzinama..!? Hondu računam 1300 s sa maskom, pa ipak mislim da je po tome bolji izbor. Ipak neznam kolko opravdava abs i ta maska razliku od 23000 kn.!!? Zato bi i meni svako iskustvo onog tko vozi ili je vozio neki od tih modela dobro došlo pri konačnom odabiru. Pucajte.....
 
gsx 1400 sa malim pleksijem iz louisa potpuno upotrebljiv motor, autoput se vozim i 250kmh a ako imam tank torbu (veliku)do 200kmh bez greške....  (y)
 
uzmeš si najveći pleksi kaj postoji i voziš se kak hoćeš, niš ne puše



poluoklop na CB 1300 je ok, ali goli kuac ak se hoćeš brzo vozit naročito ak juriš nekam po autoputu




srki

 
Goran zzz said:
čuj nekaj si zeznul u cijenama XJR 1300 = 77000 kn
                                        GSX 1400 = 72500 kn
                                        ZRX 1200 = 59900 kn
                                        CB 1300 = 86990 kn
XJR 1300 od 2007 ima ugrađeni sustav za elektronsko ubrizgavanje goriva tak da kaj se potrošnje tiče
ipak novi XJR nije tak žedan ko njegov prethodnik  (y)

Nisam imao nažalost podatke o novim cijenamaveć sam se ravnao po onima koje su meni prije 40-ak dana nudili po salonima, hvala na ispravljenoj grešci.
 
Srki said:
uzmeš si najveći pleksi kaj postoji i voziš se kak hoćeš, niš ne puše



poluoklop na CB 1300 je ok, ali goli kuac ak se hoćeš brzo vozit naročito ak juriš nekam po autoputu




srki

jel se mogu ja koliko toliko sakrit :misli:
 
STobulj said:
u jednom motopulsu je bio test između cb,xjr,zrx i po skoro svim parametrima je cb bio bolji a mana mu je po njihovom mišljenju samo cijena  koja nije previše za dobiveno vec kao nije bestbay dobiveno-uloženo

Ako te zaista interesira onda budem pretražio te stare brojeve MP-a da procitas inace ...... :LOL:

imam taj test i pročita sam ga jedno miljun puta :mrgreen:
a nakon ovog što sam pročitao ovdje http://www.motopuls.com/index.php/content/view/44/44/
mislim da sam jako blizu konačnog riješenja 8)

p.s. stvarno nema niko na forumu s ovim motorom :misli: