Honda CBF 250

Mladjo2003

Member
Pozdrav,

slijedeći tjedan kupujem CBF 250 iz 2006.g. To mi je prvi motor nakon autoškole (polagao sam na Hornetu 600), i prvo sam par sati vozio tu 250-icu i svidjela mi se za prvi motor - idealna. Neki dan sam saznao da ju prodaju i s obzirom da ima manje od 8tkm i nije ganjana dogovorio sam da ju uzmem. E sad zanima me di da napravim servis a da bude kak se spada i normalne cijene? Nemam iskustva s motorima, pa ne bih htio da me ožene... Na forumu nisam uspio puno saznat o tom motoru. Isto me zanima nosač za kofer i kofer za nju, te vjetrobran... Ne mora bit novo, bitno da je ispravno.

Pozdrav, Mladen.
 
Ne diraj nista :mrgreen:

Taj motorin ide 120 i ne treba ti vjetrobran, kofer bi ti samo napravio debalans i mozebitno ljuljao prednji kraj..

Savjet; uzivaj vozi, prodaj :wink:
 
Hvala na odgovoru. Kofer bih stavio da imam kud sa kacigom, odnosno sa stvarima iz dućana... O tom motoru nisam ćuo ni slova lošega tako da nisam puno dvojio o kupovini...  (y)
 
Na tom motoru izmjena ulje i filtera ulja ti je pre jednostavna tako da ako imas malo volje i vremena nac ces na internetu kako promjenit ulje i filter.

Kupis 2 litre ulja ( Motul 5100 10w40 ili nesto drugo tipa repsol,ipone) to ti dode oko 200 kuna. Ali u motor ti ide 1.5 litara cini mi se.
Filter ulja ti dode 40 kuna.

Ako odes u servis ili negdje sve skupa ce ti doc preko 400 kuna.




 
To ti je prejednostavan motorin, skini user manual od njega i tih par šarafa odvrni sam  (y) nemoj bacati pare, jednostavno zabavno i naučiš ponešto.
 
zlogi said:
To ti je prejednostavan motorin, skini user manual od njega i tih par šarafa odvrni sam  (y) nemoj bacati pare, jednostavno zabavno i naučiš ponešto.
Service :mrgreen:
 
Hvala svima na odgovorima...

Servis je napravljen prije par sto kilometara jer ga je vlasnik planirao mjenjat i nadoplatit za novi motor, no na kraju nije. Mislim kupiti prednju i zadnju gumu i staviti novi akumulator i imam novi motor...

Jedino me zanima taj kofer, jel možda netko prodaje? Ili di bi mogao kupiti, pretpostavljam da orginal košta...  :misli:
 
Da ne započinjem novu temu, pošto se radi o istom motoru...

Pitanje u vezi novih guma. Trenutno su gore Pirelli MT 75, no stare su i promjenio bi ih. S obzirom na snagu motora i planiranu gradsku vožnju, stavio bih iste ili isti cjenovni rang guma.

Našao sam prednju Pirelli MT 75 100/80 R17 nekih 380 kn, ali ne mogu naći zadnju pa sam razmišljao da stavim Pirelli Angel City 130/70 R17 nekih 420 kn. Znam da je najbolje staviti iste gume na oba kotača, no nažalost nema te mogućnosti kod ova dva modela (nema na lageru)...

Zanima me dal bi bilo nekih problema u vožnji, stabilnosti ili šta ja znam čemu već?

Ili ako neko ima savjet koje gume da stavim... i preporučit dobrog vulkanizera za moto gume...
 
ima na forumu jedna tema u kojoj je sve o gumama , i neki cak dobavljaci/djelatnici  daju dobre savjete  sam vidio...

potrazi malo , a kad ti uzmes nove gume  onda cemo ih isprobat negdje uz  :piva: pa mozda i ja uzmem takve hehe  :dance: :dance:
 
smolisimus said:
ima na forumu jedna tema u kojoj je sve o gumama , i neki cak dobavljaci/djelatnici  daju dobre savjete  sam vidio...

potrazi malo , a kad ti uzmes nove gume  onda cemo ih isprobat negdje uz  :piva: pa mozda i ja uzmem takve hehe  :dance: :dance:

Bimba
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=166349.8025;topicseen
 
smolisimus said:
ima na forumu jedna tema u kojoj je sve o gumama , i neki cak dobavljaci/djelatnici  daju dobre savjete  sam vidio...

potrazi malo , a kad ti uzmes nove gume  onda cemo ih isprobat negdje uz  :piva: pa mozda i ja uzmem takve hehe  :dance: :dance:

Znam da ima, dok sam čitao forum i nije mi trebalo našao sam ju, sad kad mi treba ne mogu ju nać.  :misli: :x