Honda CBF neće upali nakon pada

shakazulu

New member
Prije nego prijatelj odvede motor kod servisera želim vidjeti je li ima pomoći na forumu:

motor je Honda CBF 600S, 2005. godište.
Motor pao na desnu stranu i ležao tako cilu noć na kiši.
Primjetili smo da je jedna od sajli gasa (honda ima dvije) labava. Nisam je uspio lipo zategnuti.
Prominio sve svjećice i uz dosta muke motor upalio na guranje, ali uz veliki nedostatak snage prilikom dodavanja gasa.
Kad sam ga slijedeći put iša upalit otkazao mi je akumulator. Svjećice izvadio, ali samo dvije svjećice su masne dok su druge dvi (na cilindrima na desnoj strani na koju je motor pao) čiste ko suza - znači ta dva cilindra ne rade. Prije paljenja izlio staro gorivo iz rezervara, ulio novo i dodao aditiv za motore sa karburatorom.
Uz pomoć akumulatora sa drugog motora motor je počeo davati znake života, ali nije upalio.
Još jedna stvar koju sam primjetio kad sam rastavio rezervar je da nakon skidanja cjevčica od goriva nije došlo do izlivanja ostatka goriva iz rezervara (zašto???).

Ima li pomoći?

Hvala
 
Motor je pao zbog jake bure, a ne u vožnji . 2 cilindra na strani na koju je pao ne rade. Prije pada motor je radio ko sat, bez problema.
Je li netko imao sličan problem?
 
Gorivo ne curi jer na rezervaru tj na pumpi(ventilu) imas 2 gume, debelu za benzin i malu tanku povise nje, ona sluzi za otvaranje vakumskog ventila, dakle kada verglas tj motor radi potlak drzi ventil otvoren, inace je zatvoren stoga ne tece.
One svjecice koje nisu masne, ti cilindri rade, one koje su masne tj mokre ti cilindri ne rade, provjeri da li uopce ne tim cilindrima ima struje
 
pošto je motor ležao cjelu noć na kiši, pitanje je gdje se sve vode uvuklu po instalacijama i osiguračima...treba sve provjeriti i osušiti...