honda cbr 125r

milky_cro

New member
Imam hondu cbr 125 r i motor je dosta dobar, ali mu fali SNAGE!!! Stavio sam na nju sportski filter zraka, auspuh, svijecicu za visoke obrtaje i mala povuce i do 140 km\h, ali i to mi je slabo. dali mi moze netko predloziti sta da dalje radim sa njojm, a da dobijem vise snage? da stavljam kit, do koliko kubika? Problem mi stvara i zadnja guma, htio bi staviti siru, a neznam jel mogu zbog uske felge. -sada je orginalna stotka gore, ja bi mozda isao na 120... Unaprijed Hvala!
 
^^ tako nešto...
 
milky_cro said:
Imam hondu cbr 125 r i motor je dosta dobar, ali mu fali SNAGE!!! Stavio sam na nju sportski filter zraka, auspuh, svijecicu za visoke obrtaje i mala povuce i do 140 km\h, ali i to mi je slabo. dali mi moze netko predloziti sta da dalje radim sa njojm, a da dobijem vise snage? da stavljam kit, do koliko kubika? Problem mi stvara i zadnja guma, htio bi staviti siru, a neznam jel mogu zbog uske felge. -sada je orginalna stotka gore, ja bi mozda isao na 120... Unaprijed Hvala!

ovo je noviji mdel !??

Ja nebi isao na nikakvo nabrijavanje,kitove(ovo sta si do sad napravio je ok,filter svica),....,prodaj je i uzmi apriliu rs250!
 
milky_cro said:
Imam hondu cbr 125 r i motor je dosta dobar, ali mu fali SNAGE!!! Stavio sam na nju sportski filter zraka, auspuh, svijecicu za visoke obrtaje i mala povuce i do 140 km\h, ali i to mi je slabo. dali mi moze netko predloziti sta da dalje radim sa njojm, a da dobijem vise snage? da stavljam kit, do koliko kubika? Problem mi stvara i zadnja guma, htio bi staviti siru, a neznam jel mogu zbog uske felge. -sada je orginalna stotka gore, ja bi mozda isao na 120... Unaprijed Hvala!
Imas malossi kit 166 ccm.... vjerujem da je dosta jaci od postojeceg....
uglavnom obrati se nikeu na skutermoto.hr/forum

ALUMIN-CYLINDER Ø 67 H2O 4-stroke
code = 3112830
price (without v.a.t.): € 270      na  ovo stavi jos pdv

oni su ti uvoznik za malossi pa nek ti pogleda katalog i kaze cijenu
 
Mislim da bi se dala ugurat mašina od nekog endura 400 - 600 ccm,ali onda bi trebalo se poigrat i sa zadnjim krajem tj. stavit širu škaru sa felgom 5,5 incha.
Jedino bi trebalo vidjet kako bi riješio prolazak lanca pored rame,a mislim da bi lanac čak mogao ići sa vanjske strane.
Ovo govorim napamet je nisam imao kontakta sa tim motorom,ali,..............
Naravno,tu se postavlja pitanje i prednjeg kraja tj. kočnica koje bi se mogle nosit sa cca 60 ks.što u prijevodu znači nabavit neki prednji kraj od nekog jačeg motora.
Ovakva igra nije baš jeftina,ali mislim da bi to bio jako zanimljiv motor!
 
GIXER said:
Mislim da bi se dala ugurat mašina od nekog endura 400 - 600 ccm,ali onda bi trebalo se poigrat i sa zadnjim krajem tj. stavit širu škaru sa felgom 5,5 incha.
Jedino bi trebalo vidjet kako bi riješio prolazak lanca pored rame,a mislim da bi lanac čak mogao ići sa vanjske strane.
Ovo govorim napamet je nisam imao kontakta sa tim motorom,ali,..............
Naravno,tu se postavlja pitanje i prednjeg kraja tj. kočnica koje bi se mogle nosit sa cca 60 ks.što u prijevodu znači nabavit neki prednji kraj od nekog jačeg motora.
Ovakva igra nije baš jeftina,ali mislim da bi to bio jako zanimljiv motor!

veoma zanimljiv prijedlog (y)
 
GIXER said:
Mislim da bi se dala ugurat mašina od nekog endura 400 - 600 ccm,ali onda bi trebalo se poigrat i sa zadnjim krajem tj. stavit širu škaru sa felgom 5,5 incha.
Jedino bi trebalo vidjet kako bi riješio prolazak lanca pored rame,a mislim da bi lanac čak mogao ići sa vanjske strane.
Ovo govorim napamet je nisam imao kontakta sa tim motorom,ali,..............
Naravno,tu se postavlja pitanje i prednjeg kraja tj. kočnica koje bi se mogle nosit sa cca 60 ks.što u prijevodu znači nabavit neki prednji kraj od nekog jačeg motora.
Ovakva igra nije baš jeftina,ali mislim da bi to bio jako zanimljiv motor!

zadnji kraj,+prednji kraj+makina+ugradit+prilagodit,.......
ne vidim cemu to vodi na takvom motoru,da sredi makinu(popravi) i proda,moze kupit malo jaci motor!
pa korak po korak,ce doc do pile!
 
Zavisi šta čovjek hoće,ako se hoće igrat onda mislim da ovo nije loša ideja,a ako se hoće dočepat jačeg motora,onda si definitivno u pravu.
Inače, ovakav bi motor trebao jako ljepo ići jer nekih 60 ks. na tih par kila + obilje momenta u niskim obrtajima,a na kraju plaćaš registraciju za 125 ccm.
 
GIXER said:
Mislim da bi se dala ugurat mašina od nekog endura 400 - 600 ccm,ali onda bi trebalo se poigrat i sa zadnjim krajem tj. stavit širu škaru sa felgom 5,5 incha.
Jedino bi trebalo vidjet kako bi riješio prolazak lanca pored rame,a mislim da bi lanac čak mogao ići sa vanjske strane.
Ovo govorim napamet je nisam imao kontakta sa tim motorom,ali,..............
Naravno,tu se postavlja pitanje i prednjeg kraja tj. kočnica koje bi se mogle nosit sa cca 60 ks.što u prijevodu znači nabavit neki prednji kraj od nekog jačeg motora.
Ovakva igra nije baš jeftina,ali mislim da bi to bio jako zanimljiv motor!

da, to bi bilo jako zanimljivo...  Kocnice bi valjda bile dobre, naprijed je disk promjera 276 mm i celjust s dva klipa, a iza je disk promjera 220 mm i celjust sa jednim klipom. Inace motor ima 110 kg.
 
Mislim da bi ipak trebalo stavit felgu sa dva diska,ako ništa drugo onda zbog vizualnog efekta,a i zbog boljeg rasporeda sile kočenja jer je poznato da bez obzira na bilo kakve stabilizatore vilica, osjeti se blago zanošenje pri kočenju,kod motora sa jednim diskom.
Druga stvar je da bi se sa takvom mašinom i više naganjao,a samim time bi i kočnice više patile .
E, gdje si u Sisku '
 
GIXER said:
Mislim da bi ipak trebalo stavit felgu sa dva diska,ako ništa drugo onda zbog vizualnog efekta,a i zbog boljeg rasporeda sile kočenja jer je poznato da bez obzira na bilo kakve stabilizatore vilica, osjeti se blago zanošenje pri kočenju,kod motora sa jednim diskom.
Druga stvar je da bi se sa takvom mašinom i više naganjao,a samim time bi i kočnice više patile .
E, gdje si u Sisku '

U Palanjku. E, imam ideju, sta vozis? -ajmo se mijenjat za motore, pa ti ovog moga uredzuj i nabrijavaj! Sala mala.
 
milky_cro said:
U Palanjku. E, imam ideju, sta vozis? -ajmo se mijenjat za motore, pa ti ovog moga uredzuj i nabrijavaj! Sala mala.
Hayabusu,a za change ćemo se dogovorit  :)
Znači, prolaziš pored moje kuće, ja sam ti u Galdovu .
 
jolly the roger said:
koji ce mu bog veci cilindar ako ne promijeni bregastu :misli: i ti si mi neki tjuner :LOL:


a sta ce mu bregasta ako nema ispuh bolji i nema fergic veci?= btw jolly opet si me se uhvatio ali vise si naporan.

da bregasta sta valja ostavili bi je decki svi na skuterima do 200 ccm a ne bi vrecali serijsku....
i opet kazem da valja bilo bi je u katalogu od nekog proizvodaca....a ne bi postojala samo  termo grupa i ispuh(govorim o cbru)


a vec kad si tako pametan ajde nadi mu ti negdje bregastu....pa mu je preporuci
ja sam samo ono sto postoji decku preporucio...ne izmisljam. kao neki.........
 
J.U.R.C.A said:
a sta ce mu bregasta ako nema ispuh bolji i nema fergic veci?= btw jolly opet si me se uhvatio ali vise si naporan.

da bregasta sta valja ostavili bi je decki svi na skuterima do 200 ccm a ne bi vrecali serijsku....
i opet kazem da valja bilo bi je u katalogu od nekog proizvodaca....a ne bi postojala samo  termo grupa i ispuh(govorim o cbru)


a vec kad si tako pametan ajde nadi mu ti negdje bregastu....pa mu je preporuci
ja sam samo ono sto postoji decku preporucio...ne izmisljam. kao neki.........

ako stavis bregastu s vecim i duzim podizajem ventila onda motor lakse dise, naravno da se nece sve izvuc ukoliko se ne stavi i veca frga i auspuh. to sto bregaste nema u prodaji je druga prica, nemora zato srljat ko muha bez glave i stavit veci cilindar