Honda CBR 600 F 09/2006

PRObike USB

New member
Ako mi može tko pomoći da otkrijem  što mi nije uredu s motorom, naime motor je nov, tj skoro nov 6000 km, ali stvara mi velike vibracije pogotovo između 5 do 6 tisuća okretaja tako da mi na dulju relaciju i trnu ruke...  vjerovatno je nešto u ili oko mašine, jer ovjes, maske, oklopi i gume su ok, te kao i kočnice...

Moram napomenuti da sam imao lagani pad gdje su samo plastike napucale i ostrugale se.

Rekli su mi da je moguće zbog benzina,jer sam na više mjesta tankao,  ali sad već mjesec dana na omv-u tanka i to 100 i isto.

Izvadio sam i sviječice i ok su.
Jedino sad nisam na 6000 km napravio servis.

Puno bih vam bio zahvalan ako mi možete kako pomoči ili dati koji savjet.
 
600F makinja ima ogromnu rupu u snazi negdje između 5 i 6 tisuća okretaja. Možeš je potpuno ispeglat sa power commanderom, ali nisam siguran u to, ja imam stariju verziju sa karbovima pa je stvar riješio dynojet kit.

U tim okretajima motor jako vibrira, nema snage, i puno troši. Najjednostavnije rješenje ti je izbjegavat te okretaje  :D
 
aurellie said:
600F makinja ima ogromnu rupu u snazi negdje između 5 i 6 tisuća okretaja. Možeš je potpuno ispeglat sa power commanderom, ali nisam siguran u to, ja imam stariju verziju sa karbovima pa je stvar riješio dynojet kit.

U tim okretajima motor jako vibrira, nema snage, i puno troši. Najjednostavnije rješenje ti je izbjegavat te okretaje  :D

Hvala na savjetu, ali mogće da je meni nešto i drugo u pitanju, jer je fakat nemirna mašina... a možda mora biti tako, ali kad sam ga doveo iz salona pa do negdje 4000 km je bilo sve ok..
 
Kako ti je nemirna mašina?
Vjerojatno samo nisi primjetio dosad, a nakon pada si postao picajzla. Meni bi na tim okretajima vibracije bile tako jake da bi ispadali šarafi sa prednjeg dijela motora...
One će ti se (vjerojatno) smanjit ili potpuno nestat ako staviš auspuh ili power commander.