Honda Hornet 600 2006. godina - Iskustva

na svim hondama koje sam ikad imao (a imao sam ih 10ak) je bilo sranje s tim prekidačima osim na vtr-kama, one su samo žderale ulje :mrgreen:
 
Evo reko' idem ga danas malo provozat i nisam iz garaže uspio izać. :D

Vergla i nikako da upali. Nakon par verglanja jedva je verglo i sve slabije i slabije dok se nije resetirala komandna ploča. Probo par puta bez uspjeha.

To akumulator?
 
Da.

A kad staviš novog, provjeri je li puni kako treba.
Ono R u "HRC" znači "regler", pa čisto da budeš siguran je li ispravan.
 
  • Haha
Reactions: sharky969 and cadjo
da, to su te govnarske yuase iz berena, provjeri, možda još vrijedi garancija
a vjerojatno si ga i zalijao tak da ga danas vjerojatno neće upaliti
 
a 90 posto da ga je zalijao.... i po ovoj zimi akumulator je imati na cteku must have....
 
Čim display šteka onda je akumulator, čak ni injection pumpa mi nije radila.
Punjenje ili kupovina novog i držanje fige da je to trajno rješenje..
 
Budem provjerio dali je zalijan. Čak bih ga trebao izvadit i stavit negdje pa da pričeka sezonu. Kad dam kontakt, sve se normalno pali, pa čak i svijetla i žmigavci rade. Ali eto nikak da upali.
 
Evo reko' idem ga danas malo provozat i nisam iz garaže uspio izać. :D

Vergla i nikako da upali. Nakon par verglanja jedva je verglo i sve slabije i slabije dok se nije resetirala komandna ploča. Probo par puta bez uspjeha.

To akumulator?
Malo glupo pitanje, ali... svjestan si da moraš povuć čok?
 
  • Like
Reactions: kiki.o and limun
A meni se pokazala yuasa najbolja od svih sto sam imao. Vjv je i kako naletis na koji
 
Pokazuje dvije crtice jos na indikatoru, a i čuje se u rezervoaru da ima. Budem probo sutra izmjerit voltažu na aku pa ću bolje znat.
 
Pokazuje dvije crtice jos na indikatoru, a i čuje se u rezervoaru da ima. Budem probo sutra izmjerit voltažu na aku pa ću bolje znat.
Moj je samo u iznimnim situacijama tražija čok,ti motori ako je sve u redu ne verglaju nego krešu na prvu 👍.Isto je sad sa Hornetom 900,čok apsolutno nepotreban,motor pali ka mina 😎
Ako neće napravi jedan lipi servis na njemu nema dalje greške (ulje,filter ulja,zraka,štelanje karburatora,svićice).
Za neke ozbiljnije đireve ionako nije vrime pa to iskoristi za sređivanje,bolje nego da te uvati u po sezone 😉
 
Nije problem cok ni gorivo, covjek je bio na putovanju u Vijetnamu/Tajlandu pa valjda zna to vec ako je tamo prezivio 350 km?!
Kakav servis sada kad se tu garantiralo za taj motor da je sve vec sredeno..?

'ima ovog, novijeg, više opreme, manje km i može s njim na kraj svijeta'
'nema se što previše raditi po motoru, eventualno promijeniti gume jer su ove gore stare 5-6 godina i gasss na kraj svijeta'
'sređene su frge, naštelani ventili, stavljen novi akumulator i promijenjeni semerinzi, ja ne vidim što bi tu osim eventualno reglera moglo krepati u dogledno vrijeme..'
 
  • Wow
Reactions: cadjo