Honda Lead 110 - Vision 110 - SH125 (Mode)

Tmax

Active member
Pozdrav

Zanima me dali iko posjeduje Hondin skuter Vision 110 ili SH125 (može i model mode koji je predstavljen prošle godine)? Imam nekoliko pitanja u vezi vožnje, potrošnje i "gepeka" naime nakon prodaje Tmaxa i kupnje motora za vožnje na pijacu i u grad kupio sam malu Hondu Lead 110.
Kod nas su ceste svake godine bolje pa razmišljam da ju promenim za skuter sa večim kotačima približno iste klase znači Vision 110 ili SH 125 (mode). Vision 110 je naslednik Leada a SH več znatno odskače sa cijenom, zato postavljam pitanje vlastnicima ( ili ako jih je neko vozio) koliko je bolja vožnja sa tim večim kotačima u odnosu na model koji imam (10 cola). kakva je potrošnja u praksi (Lead 110 mi troši 2,2 -2,5 litara na 100km) i koliko može stat u gepek (meni idu dvije kacige ili kupnja namirica za cijeli tjedan :mrgreen:)
Da se zna koji model imam evo slike skutera, "gepeka" i nekoliko tehničkih podataka:
Ima 108 ccm i 8,7KS. brzina mu je tu negde oko 85-90km/h. Potrošnja mala, težina 114 kg a kotači sprijeda 12 a pozadi 10 cola.
 
Mislim da je u tim varijantama model Dylan 150 najbolji izbor sa svojom max brzinom od nekih 120km/h(stvarnih po GPS-u) i 16KS troši negdje 3,3 l  - kotači 13 cola -gepekić ispod sica solidan

Može i 125ccm 14 PS
 
Grangers said:
Mislim da je u tim varijantama model Dylan 150 najbolji izbor sa svojom max brzinom od nekih 120km/h(stvarnih po GPS-u) i 16KS troši negdje 3,3 l  - kotači 13 cola -gepekić ispod sica solidan

Može i 125ccm 14 PS

Dylan mi nekako ne "ulazi" u obzir. Brzina mi nije važna jer su max. razdalje koje prelazim sa skuterom do 7km i od toga samo 2 km ceste kde je ograničenje brzine više od 60km/h.
Izgleda da če zbog cijene i svega ostalog "prevladad" vision ako se odlučim za promjenu skutera. Mada sa novcem za doplatu mogu uraditi još puno km  :mrgreen:
Mada i ovde vidim da ni kod vas nema tih modela na cesti. Ja sam saznao da su kod AS domžale prodali samo 2 Leada 110  :misli:, što me malo čudi jer je skuter veoma interesantan ako tražiš tako nešto.
Evo pronašao sam ovo:
04_vision110-ta.gif
 
Nakon traženja SH godište 2009-2011 ugotovio da ih kod nas "nema", ili se ne prodaju. Sa modelom Vision 110 nisam puno dobio zato Lead 110 ostaje kod mene za svakodnevnu upotrebu.
Dobio je "sticker" #93, da ga malo uljepšam a sada treba da radi.
Ako ga ima ko ovde molio bih da se javi, imam još neka pitanja u vezi "dostizanja" konačne brzine.
 
Evo nakon dvije godine ipak sam ga prodao. U međuvremenu uradio sam oko 7000km samo po gradu, najduža tura bila je 24 km :)  potrošnja je bila između 2,2 i 2,4 litara na 100km/h.
Nijedan kvar ili slično.  U vezi max. brzine naručio Kitaco zupčenik iz JPN i Dr.Pully rolice. Sve skupa cca 100EUR i brzina se digla na 92km/h po celeru.
Sad tražim "veče" kotače. volio bih SH ali $$$  :?