Honda Varadero 125

m1losh99

New member
Ovako posto cu na pocetku sledece moto sezone promeniti motor a to ce najverovatnije biti Honda Varadero 125....E sad,zanima me da li neko ima taj motor?Kako se pokazao?Dal vredi tih para?Svaka pomoc bi mi dobrodosla jer u mojim krajevima ima jako malo ovakvih....i da, nameravam uzeti nov...TNX unapred!
 
ja sam ti neko vrijeme vozio shadow 125 koji koristi isti motor pa ti mogu samo djelomično pomoći. meni je tada motor bio super, spretan za po gradu, a dalo se s njim i do mora bez beda. ali mi je brzo postao preslab. nedostatk snage mu je zapravo bio jedina mana jer se prekrasno vozio i da je imao 10-tak konja više još bi ga dugo imao. najviše mu je falilo kad se voziš 80-100 na otvorenoj cesti pa naletiš na autobus pa se mučiš da ga prestigneš. slične probleme ćeš vjerojatno imati s varaderom, pogotovo što je on još par kila teži :?:
što se kvalitete tiče, tu ne bi trebalo biti problema, bar ja nisam imao. pripazi samo na šarafe u glavi motora jer nisu nehrđajući pa ih treba očistiti nakon kiše.
a dal se isplati? pa gle, sigurno nije jeftin, skuplji od er-5 recimo. al ne znam ima li neka kvalitetnija i jeftinija alternativa u toj klasi?
 
40 000 kn sigurno ne vrijedi.motori ovih kubikaza brzo dosade,a u ovom slucaju se dosta gubi na vrijednosti prilikom prodaje
 
PERA_st said:
40 000 kn sigurno ne vrijedi.motori ovih kubikaza brzo dosade,a u ovom slucaju se dosta gubi na vrijednosti prilikom prodaje


jasno, daš još 400e i uzmeš KLE :!:
 
maff said:
a dal se isplati? pa gle, sigurno nije jeftin, skuplji od er-5 recimo. al ne znam ima li neka kvalitetnija i jeftinija alternativa u toj klasi?

nikad nisam ni čuo da postoji varadero 125... :shock: ...ali ako košta više od ER-a onda mislim da je smiješno kupiti tako nešto...
 
Drafe volje al kad napunim 18...Jos 1.7 godina... :D :D :D Razmisljao sam i o polovnom nije los izdrzljiva je to masina...Kolko ti je iso taj shadow na prawcu...?
 
pa potego je on preko 120 po satu, al mu je trebao jako dugački pravac. do 100-tke je je išao bez beda, do 110 isto al mu treba malo, a do 120 moraš bit strpljiv. to su sve vrijednosti po njegovom satu
 
m1losh99 said:
Drafe volje al kad napunim 18...Jos 1.7 godina... :D :D :D Razmisljao sam i o polovnom nije los izdrzljiva je to masina...Kolko ti je iso taj shadow na prawcu...?

ma ko te pita kolko godina imaš...pogotovo u Srbiji...ja sam se vozio par godina bez vozačke i godinu dana sa vozačkom kad nisam smio preko 125 a bilo je 750 i nikad me niko nije za to gnjavio...a tamo kod vas divlji zapad... :mrgreen:
 
bruno said:
m1losh99 said:
Drafe volje al kad napunim 18...Jos 1.7 godina... :D :D :D Razmisljao sam i o polovnom nije los izdrzljiva je to masina...Kolko ti je iso taj shadow na prawcu...?

ma ko te pita kolko godina imaš...pogotovo u Srbiji...ja sam se vozio par godina bez vozačke i godinu dana sa vozačkom kad nisam smio preko 125 a bilo je 750 i nikad me niko nije za to gnjavio...a tamo kod vas divlji zapad... :mrgreen:
Pa znam i ja sam vozio 50tke sa 10-11 god po beogradu u centru i nisu me uhvatili...al problem je sledeci -uhvate li te dobijes zabranu polaganja cca 1-2 godine...A sta cu onda....Da teram becikli? :D :D :D :D :D :D :D :D
 
gle, ak imaš para i nije ti bed ih potrošit na motor koji ćeš za maksimalno dve godine prerast kupuj. nećeš požalit jer motor lijepo radi, a zbog mase je dobar motor za prelazak na veće jer dobiš fino osjećaj kak je to imat malo veći motor pod guzicom. bar je to bio slučaj sa shadowom. nećeš obarat brzinske rekorde to je sigurno, niti ćeš imati neka ubrzanja. imat ćeš pak mal u potrošnju, oko 3,5 l.
 
Pa i ne trazim ja nesto puno od motora al mi treba za prelaznu klasu jer nameravam da uzmem KLE novi za 2 godine....
 
m1losh99 said:
Pa i ne trazim ja nesto puno od motora al mi treba za prelaznu klasu jer nameravam da uzmem KLE novi za 2 godine....


uzmi KLE.


(i on će ti jako brzo dodijat :mrgreen: )
 
ja sam probal voziti varadera, odličan motor da stekneš iskustva, to ti je poluenduro- znači možeš s njim i po terenu... cijena je malo paprena ali frend koji mi ga vozi je rekel da nikad nije imal problema i ak imaš para to si kupi, najbolji motor po meni u klasi 125
 
Naravno to si kupi ako te više privlače putovanja a ne tolko brzina
 
Pa takav sam meni vise od 120 km/h za sad ne treba al hocu da kupim motor koji je udoban za duza putovanja i kad kupim moram nabaviti one bocne kufere....kako mu lepo stoje!