HONDA VARADERO1000

Pozdrav svim fanovima varadera, imam pitanje u vezi ciklistike,planiram kupnju al me jedno zabrinjava agregat sa dva klipa,  trenutno vozim tdm i na manjim okretajima nije bas za voznju iznad 4000 je ok, dali je i na varaderu tako ili ne posto ima V motor hvala na odgovoru
 
skafiskafnjak said:
Pozdrav svim fanovima varadera, imam pitanje u vezi ciklistike,planiram kupnju al me jedno zabrinjava agregat sa dva klipa,  trenutno vozim tdm i na manjim okretajima nije bas za voznju iznad 4000 je ok, dali je i na varaderu tako ili ne posto ima V motor hvala na odgovoru
motor je odlican vuce sa nule i linearmo sa malim vibracijama,sad ciklistika i tezina je druga stvar .Meni osobno puno bolji nego tdm ali dosra tezi u malim manevrima.Trebas probati
 
Napokon dosla kupnja varadera https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-varadero-xl-1000-1000-cm3-oglas-28280025, prije kupnje moze koji savjet na nešto odredeno na sta bi trebalo obratiti pozornost, i usput ako neko  zna ovog sa linka  savjet preporuka tnx
 
skafiskafnjak said:
Napokon dosla kupnja varadera https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-varadero-xl-1000-1000-cm3-oglas-28280025, prije kupnje moze koji savjet na nešto odredeno na sta bi trebalo obratiti pozornost, i usput ako neko  zna ovog sa linka  savjet preporuka tnx
Ja imam Varadera 2006 skoro 3 i pol godine i do sada osim redovitog servisa i zamjena potrošnih djelova (lanac,zupčanici,pakne, smering vilica) nisam imao nikakvih
problema.
Napravio sam oko 30000km sa njime i samo mogu potvrditi da se radi o odličnom motoru.
Po forumima jedino što istiću da zna biti problema sa regulatorom napona i to uglavnom na starijim modelima sa karburatorom.
Sretno i puno kilometara ti želim
 
POZDRAV
Ukoliko nekoga zanima odlučio sam prodati Varadera. Motor je uredno mažen i pažen.Šifra oglasa-289491107
 
Poštovanje svima koji volite Varadero.
Kupujem prvi motor i po svemu htio bi transalpa ili varadera. naime u sloveniji sam našao varadera po jeftinim novcima, ali je sd01. onaj s karburatorima. 1999godina. da li je to preskupo održavanje i potrošnja?
visok sam 179cm, probao sam voziti jednog takvog i nije mi problem. nisam divlji vozac da bi odmah trebao paziti sto ima puno snage. istina povuče te, i treba paziti, ali ...
koliko je održavanje za njega? rega+osiguranje? potrošnja?
 
cikin13 said:
Poštovanje svima koji volite Varadero.
Kupujem prvi motor i po svemu htio bi transalpa ili varadera. naime u sloveniji sam našao varadera po jeftinim novcima, ali je sd01. onaj s karburatorima. 1999godina. da li je to preskupo održavanje i potrošnja?
visok sam 179cm, probao sam voziti jednog takvog i nije mi problem. nisam divlji vozac da bi odmah trebao paziti sto ima puno snage. istina povuče te, i treba paziti, ali ...
koliko je održavanje za njega? rega+osiguranje? potrošnja?

Na tvom mjestu (s obzirom da kupuješ prvi motor) ja bih se radije odlučio za jeftinijeg, lakšeg, voznijeg Transalpa nego Varadera prve generacije...
 
pozz varderisti... dali je netko imao anomaliju poput ove?
Naime Varaderu xl 1000 2002. g. pri niskim okretajima ne nužno ler gas i nema pravila kad, nekad nakon 500km nekad 1000km, dođe do male eksplozije kod kape ventila i karburatora, odnosno izbaci mi sva crijeva od airboxa... dali je netko imao sličan problem i kako ga je riješio?

Osobno sumnjam na bobinu, neke mjere sam već poduzeo ali nisu urodile plodom... svaka ideja i informacija je dobro došla...
pišite tu ili na mail - [email protected]

hvala i nek sezona što prije otpočne
 
VARADERO1ja said:
pozz varderisti... dali je netko imao anomaliju poput ove?
Naime Varaderu xl 1000 2002. g. pri niskim okretajima ne nužno ler gas i nema pravila kad, nekad nakon 500km nekad 1000km, dođe do male eksplozije kod kape ventila i karburatora, odnosno izbaci mi sva crijeva od airboxa... dali je netko imao sličan problem i kako ga je riješio?

Osobno sumnjam na bobinu, neke mjere sam već poduzeo ali nisu urodile plodom... svaka ideja i informacija je dobro došla...
pišite tu ili na mail - [email protected]

hvala i nek sezona što prije otpočne

ako su otvoreni auspusi moze doc do tih problema, ako nije to onda krenes redom, svjecice, bobina,karburatori rastelovani, da nije pobjego iz faze..najbolje prodas kupis novji model :mrgreen:
 
karburatori friško poštelani, puca više nego ikad :shocked:, ispuh original... redom i idem, danas budem skinul bobine i ispital ohmski itd... šteta prodavat kad je agregat zakon i motor upicanjen!!!
 
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-varadero-1000-sd02-abs-996-cm3-oglas-30983175

Zna tko kaj vise o ovome motoru?