honda vfr 750 u quad

kvadista

New member
znam da nije motor ali ima mašinu iz vfr-a pa da ga predstavim  :mrgreen:

Nakon nekoliko godina razmišljanja i mozganja i ne imanja muda  da krenem , odlučil sam da prestanem razmišljati o tome i samo počnem 

Dakle projekt kojeg sam počeo ostvarivati je zamišljen kao putni quad s kojim mogu na laganije makadame a večinski za putovanja po cesti i to duža putovanja . Rednu mašinu nisam htel jer me oduvjek privlače v mašine i paralelci 2 . U prvotnom planu je bila mašina od yamahe tdm 850 ali zbog trenutne nenabavljivosti i tajminga uletjela je mašina od honde vfr 750 u fantastičnom stanju  :ura1: taj odabir dosta komplicira stvari a to se bu vidlo kak bu projekt napredoval  :nixweiss:

evo krenulo :

početno stanje

DSC01650.jpg


DSC01649.jpg


rastavljanje

DSC01658.jpg


DSC01659.jpg


DSC01665.jpg


golač

DSC01668.jpg


mašina ( isporučena gogo_quad-u ) 55 kila bez tekučina

DSC01674.jpg


ostatak djelova na kupu

DSC01678.jpg


nova mašina ( 85 kg )

DSC01715.jpg


mirkec pripitomljuje zver :)

IMG_0107.jpg


rezanje  :cry: ( a tak je bil dobar i niš mu nije falilo  :misli:  )

DSC01709.jpg


DSC01691.jpg


i probno postavljanje mašine  :ura1:

DSC01722.jpg


DSC01735.jpg


gornji koš sam morao odrezati zbog širine airboxa koja je za 5 centi veča od praznine između cijevi. nove cijevi  su čelične  bezšavne s debelom stjenkom. Spajat će se tako da se nabije cijev širine unutarnjeg promjera i natakne jedna u drugu te zalije kako treba ( varenje prepuštam profi variocu jer treba biti napravljeno kak treba ipak je 100 % povečanje snage u pitanju ) kompletna rama bu pojačana na kritičnim mjestima.

sutra sljedi rezanje ostatka cijevi, pripasivanje novih , izrada nosača mašijne itd...

naravno svi prijedlozi i kritike dobro došli  :fup:  :beerchug:

 
nastavak projekta , dakle varilo se dosta u ova 3 dana pa evo napredka :

proba prije varenja rame

DSC01741.jpg


DSC01746.jpg


nakon 2 popodneva varenja

DSC01773.jpg


DSC01776.jpg


DSC01782.jpg


po celoj garaži ga ima :)

DSC01793.jpg


Nosači su rađeni od vučenog čelika u koje sam upustil šarafe, a povezeno je čeličnom cijevi debljine stjenke 3 mm.
sutra sljedi finalno zavarivanje i obrada varova .

ne znam u koju farbu da dam plastificirati ramu pa ak se nekom da s photoshopom igrati  :beerchug:

svi prjedolozi dobro došli

 
zanimljivo,malo tko da nebi volio probat vozit to cudo,ali gdje i kako to vozit :misli:
 
Prije sjedanja na tu vozilicu bilo bi dobro uplatiti životno osiguranje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
 
malaga said:
zanimljivo,malo tko da nebi volio probat vozit to cudo,ali gdje i kako to vozit :misli:

Hvala velika,ali ja nikada ne bi pomislio da probam quad od 100 ks i to pravljeni. :mortal:
 
Jesi to ti s kolegomm bio po mog smc-a ljetos? Znam da su se spominjali neki quadovi..
 
ovo je posao... tako nesto cu i ja raditi.. samo se ceka quad bez masine ili u kvaru a da se moze regati , a masina vec ceka od yamahe xt600
 
životno uplačeno bez brige  (y)

100 konjiča i nije neka konjaža za quad budući da ludi ameri stavljaju po 200 + ps  :misli:
 
a bum smel vozit ha ha?  :misli:  :mrgreen:  (y)
Sviđa mi se dosadašnji napredak!
Sigirno je i u planu poboljšati ovjes i kočnice kene!?  :misli:
Čini mi se da bi to mogla biti fina igračkica za marof i sl!!!  (y)
@dovla Da bili smo mi kod tebe u osjeku sa kolegom kad je uzeo smc-a!!  (y)

 
odlična prerada i odlična ideja...  (y) (y)

pratim daljnje akcije ...  (y) (y)
 
fora projekt...
svidja mi se,,bas me zanimaju daljnji radovi na njemu...
nadam se da ce stel izdrzat tu konjazu,,,
 
samo pomalo u zavoju, tako se lavado iz Labina razbil jer je vozio neko novi quad, quad je za zavoj mnogo zajeban
 
iskreno meni quad puno više leži od motora mada obožavam oboje pa sad delam spoj ta dva svijeta. kaj se tiče ponašanja u zavoju eeeee zna biti zahebano ali ništ manje nek s motorom  ak naletiš na šoder ili nekaj  (y)
 
skužil sam ti njušku na slici (y)
Ma a kaj to nije Manch-ova garaža, kaj se čudi ko picek glisti?
svaka čast...zanimljivo bude na tehničkom :mrgreen:
 
Lovro Vz said:
skužil sam ti njušku na slici (y)
Ma a kaj to nije Manch-ova garaža, kaj se čudi ko picek glisti?
svaka čast...zanimljivo bude na tehničkom :mrgreen:

:LOL: :LOL: :LOL:

odlična ideja i posel zasad...  (y)

što se tiče vožnje, ja bi bil oprezan...ekstremno oprezan  :mrgreen:

(y) (y) (y)
 
Bit će to suuper! Ako ćeš pičiti makadam bez puno skokova to kako si zamislio i zavario trajat će 100 godina. Ići će ko raketa i moraš biti full oprezan. Ja sam imao Tri Z 250 cvajtakt Yamahu sa mislim 52 ks. Trokolica. To je stvarno išlo zvjerski kad je šusnula, a kad se čovjek malo izviješti to je za makadam majka!  (y)
 
Lovro Vz said:
skužil sam ti njušku na slici (y)
Ma a kaj to nije Manch-ova garaža, kaj se čudi ko picek glisti?
svaka čast...zanimljivo bude na tehničkom :mrgreen:
A kaj ti brankec moraš se mam reči!?  :jesus:   (y)
Buš jenput probal ak buš htel!  :mrgreen:
A kaj se tiče tehničkoga bu se rešilo nekaj!  :wink: