Honda xl 250, yay or nay?

david.zepp

New member
dobio xl250 na ponudu za pod račun, mašina je u kvaru, navodno su samo ventili u pitanju, ali poteže sakrivam glavobolju od razmišljanja o bregastoj čiji su ležajevi znali odlaziti kod tih motora, i svemu ostalom kaj zapravo može biti u pitanju oko glave. pa generalno pitanje: gdje nabavljate dijelove za starudije, jel se može nabavit negdje ispravna glava ili u najgorem slučaju kompletan motor (koliko bi koštalo) i isplati li se uopće dotičnog motora slagati... svaki odgovor je dobrodošao. :/
 
Ako je taj XL iz Gospica (tocnije okolice) bjezi od tog sto dalje mozes jer je motor smece nad smecima...
 
imaš moju temu o slaganju XL-ke 250 R , naime i sam sam je slagao prije 2 godine i moram reći da je dosta skupa stvar ako želiš da bude 100%
pogotovo jer je glava najvjerojatnije u banani baš kao što si rekao ,nema ležajeva (MD03 model) za bregastu nego se vrti u glavi podmazana uljnim filmom
navoji na glavi i mašini vrlo lako moguće otišli (helicoil riješava )
klip cca 800kn
ventili neznam ,ali 4 kom su ti pa računaj ,sjećam se da su ispušni bili dosta skupi...

ima nešto na ebayu u USA ,ali ovisi kako naletiš

daj sliku ili link da vidimo o ćemu se radi
 
razišli smo se oko cijene,
o ovom se motoru radi, izgleda mi očuvano, ali nisam mogao pristati na "uvjete" zamjene s obzirom na okolnosti