Hornet 600 2007 - vibracije volana (u/kroz volan)?

adizonevic said:
OK - evo moj kontra-argument:
Dvije cinjenice o celicnim/aluminijskim sasijama (okvirima)
Celik se vise uvija, aluminij puno manje.
Govorimo o motorima nizeg cjenovnog razreda (mini/midi naked klasa) gdje se u nacelu koriste jeftinije komponente ovjesa (amortizeri, opruge, vece neovjesene mase itd.) Samim tim je tesko postici idealan setup ovjesa za odredjeni motor i vozaca.
Zakljucak - zeljezna sasija u kombinaciji sa masinom kao aktivnim dijelom ovjesa vise prasta lose postiman (ili uopce los) ovjes jer na sebe preuzima dio absorbcije udara i gibanja, dok kruca aluminijska sasija to ne tolerira na isti nacin. Rezultat je nervoznija i generalno manje ugodna voznja.
Sve ovo se odnosi na normalnu uoptrebu motora na "nasim" cestama.
Po meni aluminij u ovoj klasi motora jedino doprinosi smanjenju tezine.











Apsolutno se slažem sa svime.Samo smanjenje težine.Doda bi još i to da se željezna rama može vrlo lako i jeftino popravit,dricat,zavarit i piturat dok je kod aluminija to malo teže i skuplje,ako je uopče i izvedivo.Alu rama isto kao i alu viljuške su puno podložnije pucanju,baš zbog svoje krutosti.Varija sam i popravlja  jedne i druge pa znam.
To sve skupa možda ne zanima svakoga ,ali "Tko ima masla i muda maže".
 
NikolaST said:
Dobar dan,
nisam nasao istu temu  a ako je ima sorry.
***
Vozio sam od Ma do ST novog horneta, sve super, meni mozda malo prenizak (imam 190cm) ali ono sta me je zacudilo su vibracije u volanu negdi od 5-7000rpm. Dakle volan ne plese nego bas vibrira, kao vibrator u ruci  :jesus: (nije da sam ga imao ali...).
Je li zna ko sta je to i ima li ko kakva iskustva s tim. Motor ima 500km, mozda gume? (Battlax BT012).
Mislim se vec dugo izmedju Horneta i Z750 i svaki detalj mi je vazan.

Hvala!
sličan problem imaju i nove cbr-ke 600RR :palacdolje: :palacdolje: a i dosta je čest problem na noviji hondama

bila je  nedavno tema o tome na forumu

neki tvrde da se to dogaća jel klipnjaća ima lufta

to je dosta aktualan hondin problem pa prošvrljaj malo po netu
 
Ma vidio sam tu temu ali njima se vibracije prenose na ramu a ovdi iskljucivo na volan tj kroz rucke se osjeti.
ako kupim horneta brinut cu se :)