HR-BIH-CRG (tipovi i pomoć)

danc00

New member
Pozdrav,

htio bi pitati za savjete i neke preinake oko rute, digresije i konstruktivne savjete, mjesta koje vrijedi vidjeti, gdje se može najbolje najesti i napiti, gdje mogu naći prenočište (hotel, hostel) i sl.



Ne radi se o ne znam kakvoj ruti, ali nikad nisam vozio dalje od HR pa ono, bolje da se informiram i oboružam korisnim savjetima nego da krenem pa da se po putu češem po glavi, a hvala Bogu tu vas ima dosta koji ste puni iskustva!

Pa ljepo prosim!

P.S.
06.07.2015. Bi bio polazak.
 
U bosni sto ti je usput isplati se vidit Banja Luka, Travnik i Sarajevo, to ti je 3x po cevapi  :D,u banja luci kod muje, travnik hari i sarajevo moze mrkva, zeljo... najjeftinije ti je prespavat u Sarajevu ima dosta hostela da se naci dosta povoljno.
Sto se tice CG na prelaz preko foce definitivno idi ranije da te ne uhvati noc, sama cesta do granice je dosta uska i nepregledna.
Preporucio bi ti da se provozas preko durmitora, prekrasna priroda, obidji most na rijeci tari, podgoricu zaobidji koliko mozes :?, ako vec przis prema budvi(meni iskreno nije odusevila) provozaj se bokokotorskim zaljevom.  (y)
 
Pozz iz Ohrida! Upravo prošli sličnu rutu. Sve što ti je napisao stoji! Ćevapi u Travniku kod Harija stvarno najbolji. U Sarajevu kod Mrkve na Ćevape a na sirnice OBAVEZNO u buregdžinici Sač. Put do Foče preko kanjona Bistrice predivan ali pazi na rupe tu i tamo. E sad ono najbolje - u Bastasima u kamp i to upravo kod centra rafting drina-tara.com - preporučujem i rafting a o kopiju ne želim trošiti ni riječi.  Ubili su nas od hrane. Od Foče do Bastasa pa sve do granice je vrlo vrlo loša cesta dakle voziš 20 na sat (radovi na cesti) ali po danu nije problem..samo pomalo... I onda Durmitor preko traa pa sve do Zabljaka- tako nešto lijepo nisam nikad vidio :)
Zatim cesta od Zabljaka do Niksica - pogotovo kratki uspon na pola puta - čisti hedonizam za malo dati gasa (ali tu i tamo ima policije pa pazi) Mi smo nastavili kroz Albaniju do Ohrida - e to je bez veze dok se ne dočepa granice...javimo se za par dana s put opisom. .pozz i Uživaj!
 
Evo ti jedna slika durmitora cisto da ti docaramo zasto ne bi trebao ni pod razno zaobici durmitor.

A rutu bi otprilike ovako odradio, od banja luke, kanjonom vrbasa pa sve do travnika cesta je prilicno zanimljiva za vozit.
https://goo.gl/maps/guJ2H
 
Ja sam upravo napravija rutu po CG , tri dana vožnje od jutra do navečer . Došli smo iz DU na Kotor , prešli Lovčen , spustili se u Cetinje pa u Budvu na spavanje . Drugi dan vožnja primorjem do Ulcinja i ušča rijeke Bojane . Zatim na Skadar-Albanija , Podgorica , uz Kanjon Morače do Kolašina . Na putu do Mojkovca prema kanjonu Tare obavezno stati i viditi Biogradsku Goru ,jezero i prašumu. Od Mojkovca smo kanjonom Tare stigli do Žabljaka , prekrasno planinsko misto na Durmitoru . Treči dan vožnja oko Žabljaka obilazak Zminičkog i Vražjeg jezera starom prekrasnom cestom . Nakon toga prelazak Durmitora preko Sedla na Pivsko jezero . Nikšić - Manastir Ostrog - Trebinje - Stolac - Ljubuški - pa doma  :021: za ŠI .
Samo relax , mi smo ti išli bez ikakvoga plana , za nači smješaj u Budvi nam je tribalo minut , a u Žabljaku duplo više  :LOL: :LOL: :LOL: .

Evo ti slike i napravi taj krug i nečeš zažaliti . U niti jednom momentu ti nije monotono .













































































 
E hvala svima na pomoći, zbilja dobro dođu svi ti savjeti!

Ovako:

Spomenuli ste Jajce ali ono mi nije baš usput kad idem preko Travnika....

U Sarajevu kažete lako naći prenočište pa nebudem puno ispitival, ako imate nekoga poznatog ili gdje se je vama svidjelo recite da ne razmišljam previše ;)

@tomo - da mislio sam preko Durmitora, samo sam tu rutu radio malo ranije pa nisam baš znao kud bi prošao, na kraju ispalo da zaobilazim al uvjek je bilo u planu da prođem Durmitor. Nego kako da dođem onda od Žabljaka do Nikšića? Po kojoj cesti? Jer u Nikšić hoću ići na pivo  :mrgreen: (hvala na ruti) Sad još ne znam dal spavati u Žabljaku ili u Nikšiću...to budem moral na licu mjesta vidjeti, kak budem s vremenom...to još planirat je previše, samo da, planiram putovat u jutarnjim satima do malo poslje podne, poslje uživanje i ragledavanje te traženje prenočišta, ne mislim radit puno km na dan!

Zašto da Podgoricu zaobilazim, zbog gužvi ili jer nemam kaj za vidjeti ili nečeg trećeg?

Imate kakav kontakt za prenočište u Budvi ili dole isto lako nađem kad stignem? Budvu hoću posjetit već duže pa ono, i ak nemam kaj za videti nema veze, dole se okrećem i idem za Dubrovnik pa doma!


@ 2w - 7. i 10. slika od dole prema gore, di je to? (y)
 
danc00 said:
E hvala svima na pomoći, zbilja dobro dođu svi ti savjeti!

Ovako:

Spomenuli ste Jajce ali ono mi nije baš usput kad idem preko Travnika....
Ovu rutu od banja luke do travnika preko kotor varoša bi ti preporucio da preskocis, prijateljski savjet, asfalt je katastrofa .... mozda nekim endurom bi cak se i odlucio na tu muku

danc00 said:
U Sarajevu kažete lako naći prenočište pa nebudem puno ispitival, ako imate nekoga poznatog ili gdje se je vama svidjelo recite da ne razmišljam
previše ;)
Ako ti nije previse za jedan dan ja bi ti preporucio da se dovuces do ulaska na durmitor, spavao sam u bungalovu mislim da se zove kamp durmitor ili tako nesto, 10eura noc i ujutro imas dorucak u cijeni.

danc00 said:
@tomo - da mislio sam preko Durmitora, samo sam tu rutu radio malo ranije pa nisam baš znao kud bi prošao, na kraju ispalo da zaobilazim al uvjek je bilo u planu da prođem Durmitor. Nego kako da dođem onda od Žabljaka do Nikšića? Po kojoj cesti? Jer u Nikšić hoću ići na pivo  :mrgreen: (hvala na ruti) Sad još ne znam dal spavati u Žabljaku ili u Nikšiću...to budem moral na licu mjesta vidjeti, kak budem s vremenom...to još planirat je previše, samo da, planiram putovat u jutarnjim satima do malo poslje podne, poslje uživanje i ragledavanje te traženje prenočišta, ne mislim radit puno km na dan!

Zašto da Podgoricu zaobilazim, zbog gužvi ili jer nemam kaj za vidjeti ili nečeg trećeg?
ja sam isao preko podgorica, cetinje, da idem ponovo isao bi ovak https://goo.gl/maps/d6lbF

slika 7 je sveti stefan
 
Nisam ni u Sarajevu bil pa bi tamo svakak ostal jedan dan, a onda mi je previše opet dan ostat na Durmitoru...rađe bi dan ekstra potrošio u Budvi  :mrgreen:

Pa kud bi onda vozio za Sarajevo, a da je cesta kolko tolko ok, Zagreb-Sarajevo? Od Sarajeva sad znam onda, to ću ići kako si mi pokazao do Nikšića!
 
danc00 said:
Pa kud bi onda vozio za Sarajevo, a da je cesta kolko tolko ok, Zagreb-Sarajevo? Od Sarajeva sad znam onda, to ću ići kako si mi pokazao do Nikšića!
https://goo.gl/maps/KB4XP  (y)

Probaj ovako neces pogrijesit, u banja luci stani na kavu u ronilacki klub buk  :wink:



 
Evo sve zabilježeno  (y)

Za taj ronilački klub sam čuo i prije, on mi je već u bilješkama  :mrgreen:

Po BiH i Crnoj Gori su dovoljni evri ili moram mijenjat u njihove valute...kak ste vi radili?
 
Preporučio bih ti da durmitor preko Trsa odradis u prvom dijelu dana. Lagana vožnja kada skrene s Pivsko jezera, u Trs ima po piješ kavu i divis se miru i tišini sa super ljubaznom vlasnicom kasne i kampa. Onda nastaviš do Zabljaka cestom koja ide desno. Laaagani djir i fotoaparat OBAVEZNO. Tko nije to vidio sumnjam da može ostati ravnodušan.  Dalje tom čestici do Zabljaka CCA 45 km. Divota. E a povratak ti je od Zabljaka nizbrdo prema Niksicu širokom novom lijepom cestom + zaboravio sam od jednog mjesta predivne serpentine u polu hladu stvorene za malo si dat gusta u vožnji.  U Niksica nismo bili jer smo imali dogovor u Podgorici.  Preporučio bih ti da u Bosni koristiš bankomate a u CG je naravno euro valuta..pozz iz Skopja sada
 
2W said:
Ja sam upravo napravija rutu po CG , tri dana vožnje od jutra do navečer . Došli smo iz DU na Kotor , prešli Lovčen , spustili se u Cetinje pa u Budvu na spavanje . Drugi dan vožnja primorjem do Ulcinja i ušča rijeke Bojane . Zatim na Skadar-Albanija , Podgorica , uz Kanjon Morače do Kolašina . Na putu do Mojkovca prema kanjonu Tare obavezno stati i viditi Biogradsku Goru ,jezero i prašumu. Od Mojkovca smo kanjonom Tare stigli do Žabljaka , prekrasno planinsko misto na Durmitoru . Treči dan vožnja oko Žabljaka obilazak Zminičkog i Vražjeg jezera starom prekrasnom cestom . Nakon toga prelazak Durmitora preko Sedla na Pivsko jezero . Nikšić - Manastir Ostrog - Trebinje - Stolac - Ljubuški - pa doma  :021: za ŠI

Vidim neke zgodne makadame, jel ipak bio korisniji XT od tuduma na putovanju?
 
zeve1 said:
Preporučio bih ti da durmitor preko Trsa odradis u prvom dijelu dana. Lagana vožnja kada skrene s Pivsko jezera, u Trs ima po piješ kavu i divis se miru i tišini sa super ljubaznom vlasnicom kasne i kampa. Onda nastaviš do Zabljaka cestom koja ide desno. Laaagani djir i fotoaparat OBAVEZNO. Tko nije to vidio sumnjam da može ostati ravnodušan.  Dalje tom čestici do Zabljaka CCA 45 km. Divota. E a povratak ti je od Zabljaka nizbrdo prema Niksicu širokom novom lijepom cestom + zaboravio sam od jednog mjesta predivne serpentine u polu hladu stvorene za malo si dat gusta u vožnji.  U Niksica nismo bili jer smo imali dogovor u Podgorici.  Preporučio bih ti da u Bosni koristiš bankomate a u CG je naravno euro valuta..pozz iz Skopja sada

Kak je u Podgorici, vrijedi ići u nj? Ne kužim ovo sa bankomatima....kaj će mi bankomat u Bosni? Jel bolje imat € ili KM ?

Kad stignem napravim rutu kako sam shvatio najbolje od vas pa bute malo pogledali dal je sve ock  (y)
 
biti cu toliko bezobrazan pa upasti u tvoju temu. I ja sam htio istu otvoriti jer planiram 28.06. na istu takvu rutu. Moji idu na more u Biograd autom a ja cu okolnim putem motorom. Takodjer zg, sarajevo, crna gora, budva, dubrovnik,biograd. Ako cu moci ubacio bih i Skadarsko jezero. Tako da sa zanimanjem pratim temu. Naravno ako mozes pomaknuti datum, ja ne mogu jer mi je to godisnji, mozemo i zajedno. Pozdrav.
 
GZomanid said:
Vidim neke zgodne makadame, jel ipak bio korisniji XT od tuduma na putovanju?

Je dosta je zgodniji na uskim , lošijim putovima jer mu ovjes bolje upija neravnine  . Ali na večini puta autocesta , otvorene magistralne ceste TDM je puno bolji . Cesta Plužine - Nikšić , čista extaza .

Neko je pita 10. slika odozdo ..... ako sam dobro izbrojao to je poviše Kotora .
 
prva pauza nek ti bude kutina.

čekam te  :piva:

i sam planiram 22. na put, ali još uvijek ne znam da li ću moći na go., znati ću valjda 21. u nedjelju.
sličnu rutu planiram odvest.

javi se kad krećeš
 
Obelyx said:
biti cu toliko bezobrazan pa upasti u tvoju temu. I ja sam htio istu otvoriti jer planiram 28.06. na istu takvu rutu. Moji idu na more u Biograd autom a ja cu okolnim putem motorom. Takodjer zg, sarajevo, crna gora, budva, dubrovnik,biograd. Ako cu moci ubacio bih i Skadarsko jezero. Tako da sa zanimanjem pratim temu. Naravno ako mozes pomaknuti datum, ja ne mogu jer mi je to godisnji, mozemo i zajedno. Pozdrav.

Ah, problem je da radim cijeli 6.mj, rado bi pomaknul da mogu!

dROGAR said:
prva pauza nek ti bude kutina.

čekam te  :piva:

i sam planiram 22. na put, ali još uvijek ne znam da li ću moći na go., znati ću valjda 21. u nedjelju.
sličnu rutu planiram odvest.

javi se kad krećeš

Zabilježeno, stajem u Kutini, do tam budemo taman ožednili  (y)  (y)
 
Evo ja sam baš prošli vikend obišao Bosnu (Novi grad-Prijedor-Banja luka-Jajce-Travnik-Sarajevo-Rogatica-Višegrad-Goražde-Foča-Gacko-Mostar-Jablanica-Sarajevo-Visoko-Zenica-Doboj-Slavonski brod) pa ću se potruditi do kraja ovog tjedna napisati neki putopis, koji će ti, vjerujem, biti od koristi...