Hrvatska Kostajnica 30.07.2005.

vlucic

Active member
TNT i ja malo utekli na djir po najtoplijem danu ove godine... Preko Petrinje i Kukuruzista i slicnih mjesta, dosli tamo i proveli nekoliko sati, ja utekao nazad za ZG, a TNT ostao na kupanju...

Mjesto gdje je jednom davno stajala Crkva, u samom sredistu grada. u Pozadini Djed.



Pogled s Djeda, brda iznad same Kostajnice, pogled prekrasan na dobar dio Kostajnice i Bosnu preko rijeke. Gore je sada sredjen fini planinarski dom.



Sve u svemu, lijepo mjestasce za obici u nedostatku ideja kamo na jednodnevni izlet, samo ne bauljajte previse izvan ceste...
 
vlucic said:
Sve u svemu, lijepo mjestasce za obici u nedostatku ideja kamo na jednodnevni izlet, samo ne bauljajte previse izvan ceste...

Več dugo planiram taj đir, a nikak da odem :(
Još uvijek puno mina :?:
 
Ko :mrgreen: stajnica je super, ali ako već netko ide tamo onda neka produži do Bihaća jer vozit uz Unu je stvarno prekrasno,a ima i puno mjesta gdje se mogu pojest odlični ćevapi !!! :cool:
 
GIXER said:
Ko :mrgreen: stajnica je super, ali ako već netko ide tamo onda neka produži do Bihaća jer vozit uz Unu je stvarno prekrasno,a ima i puno mjesta gdje se mogu pojest odlični ćevapi !!! :cool:

I izbiti na Staro Petrovo Selo i na Plitvice, da - to je isto lijepa tura...

Ja razmisljam o "Kostajnica-Dvor-Glina-Topusko-Pisarovina-Stara Karlovacka" turi...
 
Meni je vec muka od Djeda....mada ja imam traume jer radim tamo pa...
 
teacherica said:
Meni je vec muka od Djeda....mada ja imam traume jer radim tamo pa...

Ooo, evo i nje !!!!Šta je djed tako opasan ? :shock: :)
 
GIXER said:
teacherica said:
Meni je vec muka od Djeda....mada ja imam traume jer radim tamo pa...

Ooo, evo i nje !!!!Šta je djed tako opasan ? :shock: :)

Ma nije od Djeda nego sve tamo u principu u skolama u nasoj zupaniji radi 70% baba starijih od 55 god....svaka cast super zenama,ali ove druge uh fuj...zbog njih cu se morat lijecit ,a ne zbog klinaca,najgori dio radnog dana mi je odmor kad moram uci u zbornicu... :cry:
 
Super Jura said:
vlucic said:
Sve u svemu, lijepo mjestasce za obici u nedostatku ideja kamo na jednodnevni izlet, samo ne bauljajte previse izvan ceste...

Več dugo planiram taj đir, a nikak da odem :(
Još uvijek puno mina :?:

Nema. Očistila braća, a nadam se da su posao dobro odradili. Na Visu ih nije bilo pa je bilo buuuum zato hodaj tamo gdje su i drugi hodali.
 
Vidim da me Vito preduhitrio ali svejedno evo par fotgrafija.

Trenutak prije nego je Vito prizemljio. Ništa strašno. Nije mu bilo bolje polovice da mu održava ravnotežu dok se okretao, a rezultat je da je pukao vrh ručke. Ja sam na istom mjestu 1991 g.prošao puuuuno gore.



Trio fantastikus kod novog mosta.


Stari grad Zrin. Na žalost zatvoren je jer se obnavlja, a i Vito se morao požuriti u Zagreb tako da sam dalje išao u društvu nećaka.



Pogled sa desne obale Une na Hrvatsku Kostajnicu. Ožiljci od rata još su vidljivi na svakom mjestu. U pozadini je brdo Djed na kojem se nalazi istoimeno izletište. Ugodni ambijent debele hladovine (stvarno je đungla izrasla od'91) uz pristupačne cijene. Za vas alkoholičare cijena pive je 9 kn, a oni koji se odluče zdravo hraniti čevapi su 20kn.



Na plus 40 stupnjeva u hladu bilo se čisto lijepo okupati u Uni, a oni koji zaborave kupaljke u dućanu pokraj mosta mogu ih kupiti za 19,70 kn plus ručnik po 32kn.



Izvor mrzle vode zvan Tekija temeljito je obnovljen. Zadnji put kad sam ga gledao netko je na njega bacio petardu od 152 ili 155 mm tak da je ovih kamenčića od stotinjak kg. bilo i po pedeset metara daleko, a i rupa je bila poprilična.


Poslije smo još obišli Gornji Viduševac i Gređane mjesta koja vama vjerojatno ništa ne predstavljaju, a bogme ih je teško pronaći i na detaljnijoj karti ali eto meni su ispunila dušu nakon 14g. Sve u svemu 308km ali isplatilo se.
 
TNT said:
Nema. Očistila braća, a nadam se da su posao dobro odradili. Na Visu ih nije bilo pa je bilo buuuum zato hodaj tamo gdje su i drugi hodali.

Bum se držal asfalta da ne bi bilo bum :flamed: