Humanitarna akcija - Pomozimo Mateji

Silver Snake

New member
Mateja - djevojčica iz Varaždina, 14 godina... cerebralna paraliza, epilepsija, tetrapareza spastica, mentalna retardacija... Opis djevojčice koja živi sa majkom i bakom više je nego dovoljan... Žive u privatnoj kući u koju se ulazi preko 10-tak stepenica. Kako je Mateja nepokretna, majka ju svaki dan nosi niz i uz stepenice više puta, što zbog odlaska liječniku, na fizioterapije... ili samo da udahne svježeg zraka... Akcija REC kluba omogućila je Mateji preuređenje kupaonice - sada ju majka više ne mora dizati u kadu i iz nje, ne mora više prati zube na hodniku jer kolica ne mogu u kupaonicu...

Djeca iz osnovne škole Lovro pl. Matačić u Zagrebu, Folnegovićevo naselje, saznala su za Mateju i odlučila pomoći. Moja kći (9 g.) došla je kući iz škole i rekla: "Mama, pozovi svoje dečke da pomognu Mateji! Znaš, njoj i njenoj mami ti je jako teško... A tvoji su dečki veliki i jaki i sigurno mogu sagraditi put da Mateja može doktoru..." Eto, tako je Tika meni objasnila... Nazvala sam Službu za socijalni rad u Varaždinu gdje sam dobila informaciju da je Mateja zaista teško bolesna, da je majka samohrana i zbog nje nije u mogućnosti raditi, te da žive od bakine mirovine i socijalne pomoći... Kako je Mateja već poodrasla, a majka sve starija i slabija, ne može ju više nositi niz i uz stepenice, pa bi najpotrebnije toj obitelji bilo da se sagradi rampa za kolica za ulaz u kuću... Socijalna radnica je obećala prikupiti ponude mjesnih izvođača, a mi smo odlučili organizirati

MALONOGOMETNI TURNIR ZA MATEJU

Turnir će se održati 30. i 31.05. na školskom igralištu OŠ L. pl. Matačić u Folnegovićevom naselju.

Prijavljuju se ekipe 5+1, kotizacija je 400 kn, a prijaviti se mogu svi od 1 - 101 g. budući da je turnir humanitarnog karaktera, te je ipak najvažnije sudjelovati... Prijave se primaju zaključno 29.05. do 19 sati, kada će ispred škole biti izvlačenje parova i raspored utakmica.

Svoju ekipu možete prijaviti na mob. xy kod koje možete dobiti i više informacija.

Kotizacija se plaća prilikom izvlačenja parova, te će kompletna biti predana Zavodu za socijalni rad u Varaždinu koji će odabrati najpovoljnijeg izvođača. Ujedno, ukoliko netko zna izvođača koji bi te radove mogao izvesti, svakako bi bili zahvalni za kontakt - možda bude povoljniji, pa zašto ne...

Hvala svima koji se odazovu akciji i svima koji bi to željeli a iz bilo kojeg razloga ne mogu...
 
može li se uplatiti kotizacija za virtualni tim koji bi dao podršku, ali nebi igrao ?
 
Ni moj tim baš ne bu igrao  :misli: - prijavila sam moju obitelj - muž, 3 djece, baka i ja... eto ekipe!  :D A o nogometu... pa, znamo se pokazati kao tim.

Eto...
 
Do sada prijavljeno 12 ekipa... kaj se odavde ne bu ni jedna prijavila? (osim moje...)
 
Evo ovako... Budući da nemamo žirac, uplate možete pustiti na moj privatni tekući, ali obavezno naznačite da je to za Mateju - tak da imam kontrolu. Svakako navedite svoje ime ili prezime ili nick... svejedno... tak da kasnije mogu staviti na forum, da se zna... da ne bi bilo nismo znali...

Sanjica Biuković, Zagreb
Privredna banka Zagreb (2340009)
Tekući broj: 3210237579
 
konačnica....
mjesto događanja: osnovna škola Lovro pl Matačić u Folnegovićevom naselju
vrijeme: petak u 19 sati - izvlačenje parova
            subota 9 ujutro - početak turnira

u petak navečer ću objaviti raspored igranja

pozdrav svima
 
Raspored termina utakmica:

1. MK Adventurer - Folka......09.00h
2. UBMC - Moj Milane...........09.30h
3. MZ - Folka......................10.00h
4. Dugave - UBMC...............10.30h
5. MK Adventurer - MZ.........11.00h
 
Učesnici humanitarke:
MK Adventurer
Moj Milane
Pizzeria Stari Zagreb
Crni biseri
Plješivička klet
Dečki s Folke
Caffe bar Ivana
UBMC

Pokale su osvojili:
1.Elektro Čuljak
2.Folka
3.Dudave pizzeria A1

Hvala svima na sudjelovanju bravo+
 
Bilo je 12 ekipa!
mi smo osvojili 2 go mjesto

zahvalio bih se jos jednom motoristima sto su dosli u tolikom broju i podigli atmosferu i cin samog humanitarnog turnira.

p.s

gdje su slike?
 
Slike pogledajte ovdje:
http://forum.adventurer.hr/index.php?topic=4110.msg60011;topicseen#msg60011
 
U organizaciji Udruge branitelja motorista - Croatia, prošlog vikenda, točnije 30. i 31. svibnja 2009. na školskom igralištu OŠ L. pl. Matačić u Folnegovićevom naselju održan je humanitarni malonogomentni turnir "Za Mateju". Mateja je 14-godišnja djevojčica iz Varaždina, oboljela od cerebralne paralize, epilepsije, tetrapareza spastice i mentalne retardacije. Opis djevojčice koja živi sa majkom i bakom više je nego dovoljan. Žive u privatnoj kući u koju se ulazi preko 10-tak stepenica. Kako je Mateja nepokretna, majka ju svaki dan nosi niz i uz stepenice više puta, što zbog odlaska liječniku, što zbog odlaska na fizioterapije ili samo da udahne svježeg zraka. Akcija REC kluba omogućila je Mateji preuređenje kupaonice - sada ju majka više ne mora dizati u kadu i iz nje, ne mora više prati zube na hodniku jer kolica ne mogu u kupaonicu.

Cilj ove humanitarne akcije bio je prikupiti sredstva za izgradnju rampe kako bi se maloj Mateji olakšao ulaz i izlaz iz kuće. Opet se na djelu pokazala ljudska dobrota i odazvao se zavidan broj malonogomentnih ekipa - starih i mladih, amatera i profesionalaca, debelih i mršavih, motorista i onih bez motora.

Sama ideja inicijalno je krenula od djece iz osnovne škole Lovro pl. Matačić u Zagrebu, Folnegovićevo naselje, koja su saznala su za Mateju i odlučila pomoći. Za realizaciju su se pobrinuli uvijek aktivni u takvim, a i sličnim akcijama - UBMC - Udruga branitelja motorista Croatia. Kao i uvijek, kad to mogućnosti dopuštaju, MK Adventurer se odazvao i sudjelovao na turniru. Pored MK Adventurer koji je, kako nam se čini, uz UBMC, bio jedina nogometna ekipa koja ima veze s motorima, na turnir se prijavilo još 10 drugih nogometnih ekipa, neki zaista čudnih imena (Moj Milane!?).

Sve u svemu, dva "sportski" provedena prijepodneva i još kad si svjestan činjenice da si sudjelovanjem pomogao nekome kome uistinu treba pomoć, zadovoljstvu nema kraja, kao ni upali mišića.

Kao nagrade najboljim ekipama podijeljeni su pehari. 1. mjesto osvojila je ekipa "Elektro Čuljak", 2. mjesto "Folka" i 3. mjesto pripalo je ekipi "Pizzerira A1 Dugave". Ostale ekipe koje su sudjelovale su: "MK Adventurer", "Moj Milane" "Pizzeria Stari Zagreb". "Crni biseri", "Plješivička klet", "Dečki s Folke", "Caffe bar Ivana", "UBMC".

Hvala svima na sudjelovanju (y)

c/p MK Adventurer
 
J.U.R.C.A. - prijavljeno je za ždrijeb bilo 12 ekipa, ali jedna nije došla, tako da je bilo 11 ekipa...
Čestitam na osvojenom drugom mjestu... moram priznat da je bila jaka konkurencija... lijepo vas je bilo gledat... a evo malo fotkica ekipa i zapisničkog stola... (bi ih ja stavila prije ali me nekaj komp zekal pa nisam mogla...)
 
Stižemo pred cilj...

Od 11 ekipa sakupili smo 4.400 kn, potrošili nismo ništa.

Pehare je donirala gospođa koja želi ostati anonimna.

Zahvalnice će UBMC dostaviti svim ekipama kad bude gotov cd sa slikicama, pa će se uz zahvalnicu dati i cd.

Novčiće bismo odnijeli u petak u Varaždin. Krenuli bi u podne sa benzinske pumpe OMV na autoputu kod Coca - Cole (zadnja pumpa prije Radničke). Dobrodošli su svi sudionici turnira, kao i svi ljudi dobre volje... Molila bih da ukoliko bi netko išao autom, da to najavi, budući da bi dvoje djece iz škole Lovro pl. Matačić željelo ići, a roditelji nisu u mogućnosti to realizirati, pa da ih poveze.
 
svaka cast na akciji. I ja licno ucestvujem u svakoj humanitarnoj akciji. Ovo je od Nove godine

http://www.youtube.com/watch?v=Fxz6CE99sHs

izdvojte 10ak minuta da pogledate video.
 
Pohvalno (y)
 
Po dogovoru okupilo se nas nekoliko , te poslije  :coffee: i  cigara,  krenuli lagano prema Varaždinu.





Naravno da je bilo malo lutanja dok nismo stigli na adresu, ali kartu čitaj i seljaka pitaj  (kaže stara kineska poslovica :icon_scratch:)








Matejina mama nas je dočekala, Mateja se ugodno obradovala motorima, čak i sjela na motor  :hello:, pa smo zasjeli malo na kolače i sok, druženje i brbljanje :thumbsup:







Matejina maca (maza)