Hungaroring

Damir said:
..zar i ti sine maverice? :mrgreen: :mrgreen: ..s kim ja sad da se vozim?? :cry: :cry:

Damire, pa ima jos dosta ekipe na Millama da ce voziti, npr. Felipe, a i ja cu vjerojatno gradske utrke sa Millom voziti, vec mi se sada cini da je dosta bolja za sklisku stazu gdje veca snaga dovodi samo do klizanja.... :)
 
Odlično - prije utrke je Zujić najavljivao da bu sretan ak se uopće kvalificira za utrku
 
Evo još malo vijesti
http://18110.forendienst.de/show_messages.php?mid=4460953&page=2
 
Prvo da se zahvalim svima na podrsci i navijanju :cool:

Dolaskom na glavni ulaz Hungaroringa vidis da dolazis na svijetsku stazu. Ogromna porta u staklu kroz koje vidis 20-ak monitora koji nadgledaju cijelu stazu dala je nagovjestiti sta nas ceka unutra. Sve je sredjeno do detalja, od inpozantne glavne zgrade, tribina, boxeva, pa do same staze odnosna pasica i zona izletanja.
Organizacija samih treniga je puno bolja nebo na Grobniku. Ako netko padne se ne prekidaju treninzi jer postoji prilazna cesta oko cijele staze tako da te "ben hur" odmah vozi u box.
Tehnicki pregled je ful rigorozan i gleda se svaka sitnica. Meni su prigovorili da mi je kaciga poguljena i da nogare moraju imati gumene zavrsetke ako se ne preklapaju. Gledaju cak i spuzvu u rezervaru. Kada sam pao su mi odmah odljepili naljepnicu od tehnickog i ponistili ga. Satnica je precizna i ne kasni. U boksu imas prikljucak za tv na kojem live mozes pratiti treninge i pozicije. Znam da je to normalno na vecini staza, ali ja sam navikao na nase uvjete pa se svemu cudim.

Staza je u najmanju ruku cudna. Zavoji nemaju nagib, asfalt izgleda gladak ali ipak dobro drzi samo sto guma popusta bez najave. Jos jedna stvar na koju nisam navikao su jako spori zavoji 70-80 km/h. Mislis da si dovoljno zakocio ali kada legnes, vidis da si trebao jos malo. Jako puno se pada (od 250 prijavljenih vozaca 28 ih je palo na samim utrkama a mnogi kao i ja nisu ni startali :| )

Prijava za utrku je 120 a svaki nesluzbeni polusatni trening je dodatnih 40EUR-a. Gume se uopce ne trose, to je najcudnije od svega.

nastavak i slike slijede, sada moram ici....
 
Nakon svih vjesti nije bas najbolje zavrsilo, neznam sta da ti kazem samo sve naj bit ce bolje bitno da nisi nista slomija. Tako je puno lakse. Stari drz se....... :)
 
Poštovani Borise
Sada je ovo prošlo,dobro da se nisi povrijedio ili nedaj bože završio u bolnici.Na grobniku ti je bio Kaze zašto ga nisi pitao kakova je to staza,jar je on vozio po mnogima gdje ćeš ti tek sada.Ako on nezna,pitat če mene
pa ču mu ja reći na što treba obratiti pažnju.Ja sam bio dole na grobniku isto tada, razgovarao sam sa tobom kada si mi rekao da ti trnu ruke
a ja sam ti rekao da nije bitno vrijeme negi da laufaš krug po krug( sada buš se sjetio VALJDA) Želim ti puno brzih krugova i što manje padova,koji su sastavni dio ovog sporta.
Za trke izdržljivosti mogu ti dati savjet ,pitaj Emila Mokrovćaka jer je on jedini u Hrvatskoj koji ti može dati pojedinosti o Vožnji na takovim utrkama,svi ovi koji ti sada sole pamet nek idu na Otok Man pa nek se tamo dokažu.
Još jednom ti dajem savjet pitaj, jer ovo što ti pišeš,prošao je tvoj susjed inače moj dobar prijatelj Mirko Marcel iz Lovrana (za kacigu)još
1998 god,sada tek vidiš na kojem je stupnju naš MOTO SPORT zahvaljujuči nekim ljudima.Pitaj Mirka Marcela o svemu ,dobar je ćovjek pa bu ti sve objasnio,a imaš još jednoga u Poreču zove se Wiliam Ukušić
(samo mu reci da te je DAC uputio na njega,pa bu ti puno toga objasnio i pomogao)
Puno sretnih kilometara želi ti KMS
i osoblje
:D :D :D :D
 
Neka su svi OK, to je bitno, ali ne mogu se oteti dojmu da si se sada malo i previše ufurao u što brže, a što sigurnije je u drugom planu, znam da je to normalno da želiš što brže, ali DAC ti je lijepo napisao, kruži, rezultati će doći sami od sebe, ne žuri se, prošle godine nisi niti jednom pao, a ove već 3 puta!!!
 
Boris je napisao malo detaljnije o svemu, pa koga zanima neka baci oko na:

http://18110.forendienst.de/show_messages.php?mid=4460953&page=3
 
2 BorisZ

citam ovdje u tvom clanku

http://18110.forendienst.de/show_messages.php?mid=4460953&page=3

da si sljedeci vikend u Banja Luci(mom rodnom gradu) na treningu

jel jos uvijek u Zaluzanima ili postoji druga staza ?!
 
Zujo , to kaj ti trnu ruke i meni se isto dogadja i nisam nista poduzimao , ali ovaj vikend smo se vozili i napravili od 9h-18h s 3 pauze 440 km , 1-va oko 11h piva kava pljuga i oblacenje kisnih kombaca sve skupa oko 30-45 min , 2-ga tankanje 15-20 min 8 motora i 3-ca rucak koji je trajao odprilike 2h jer smo imali jedan lagani prolom oblaka , da bi jedna bikerica rekla u prici da joj trnu ruke i vidio sam da svako toliko pusti volan i trese i razgibava ruke , da je bila kod doktora i skuzili su da ima smanjenu cirkulaciju krvi u rukama .
Naravno doktorov savjet je bio da se to moze operirati , ali oni ne garantiraju da se to vise nece desavati odnosno da ruke vise nece trnuti :shock:
Nebi te htio plasiti ili reci da je to i tvoj slucaj , ali mozda ti nebi bilo lose to pogledati , ako se nevaram ti si pusac , a to je jos jedan razlog vise .
 
ako vam trnu ruke nemora značiti da je do cirkulacije. jel trne zglob ili baš šaka, recimo mali prst i onaj do njega+ pol dlana ispod njih? ako je to onda je problem u položaju ruke - riješenje ili dobre dobre gel rukavice ili probat se više naslanjat rukom da je pritisak veći prema palcu.
dešava se to zbog anomalije - živac prolazi nezgodnim putem pa kad ga se stisne onda ruka trne
 
ako vam trnu ruke nemora značiti da je do cirkulacije. jel trne zglob ili baš šaka, recimo mali prst i onaj do njega+ pol dlana ispod njih? ako je to onda je problem u položaju ruke - riješenje ili dobre dobre gel rukavice ili probat se više naslanjat rukom da je pritisak veći prema palcu.
dešava se to zbog anomalije - živac prolazi nezgodnim putem pa kad ga se stisne onda ruka trne
 
mozda ce zvucat glupo, ruke mogu trnut zbog previsoko postavljenih rucica kocnice i kuplunga, kad ih se onak pokusava zagrabit. Vrlo vjerojatno to ovdje nije slucaj jer pretpostvljam da su podesene kak spada, al nikad se ne zna.