Husqvarna CR250 problem

borkic

New member
Cao, imam problem sa gore navedenim motorom, kad je hladan pali na prvu drugu kurblu, ali kad se zagreje ne moze nikako, ni na gurku... inace bas mnogo trosi, preko 5-6 litara na sat
Svecice imam dve nove i sa obe je ista situacija

Od cega bih mogao poceti da gledam gde je kvar?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

 
Kreni od svjećica, jesu original po service manualu ili samo odgovarajuće po navoju? Svjećicu kad izvadiš je zdrVe boje (svjetlo do tamno smeđa) ili je skureno bijela ili crna i masna? To ti govori kakva je smjesa, dobra, prebogata, presiromašna, čisto da vidiš jel te zeza struja ili imaš problem sa dobavom goriva.
 
svecica je tamna, bas tamna, evo slika u prilogu

cudi me da toliko lepo radi hladna, i lepo pali i lepo povlaci, ali kad se zagreje ne mogu je upaliti do sutradan
0f069e767de809d26dd87d3eefa78792.jpg


Sent from my SM-G928F using Tapatalk

 
Prebogata smjesa, pa hladan upali i lijepo radi (čok ti je manje zraka, isto ili više benzina), ali to je ok samo dok se ne zagrije mašina. Ili ti je zablokiran čok ili nešto ne štima sa pripremom smjese, vjerojatno ne zatvara lončić na fergazeru pa prelijeva gorivo u mašinu, proguglaj malo pa se sam poigraj ako si vičan ili teraj majstoru da ti to uredi. I usput počisti ili zamijeni filter zraka ako je prljav, da mašina dobije malo više zraka.
 
danas ne mogu da ga upalim nikako, cak puca iz auspuha ali ne mogu upaliti... sutra vozim kod majstora, samo sam se brinuo da ne mora generalka [emoji16]

Hvala Nino!

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

 
Kao sto Nino kaze, preljeva karburator i zalije cilindar i svjecicu sa benzinom. Probaj skinuti svjecicu, kurblaj da izbaci svo gorivo iz cilindra (mozes zatvoriti gorivo iz rezervoara), vrati svjecicu, pusti gorivo i probaj upaliti. Dok ga kurblas, a svjecica je van, vidi kakva je iskra na svjecici.
 
hvala enduro
pogresio sam sto nisam kurblao u cizmama, sad jedva hodam
probacu sutra, hvala na brzoj pomoci svima

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

 
Koji je uzrok da se klip tako istopio? Izostanak hlađenja, podmazivanja, ili nešto drugo?
Da li je korištena originalna svjećica (odgovarajuće toplotne vrijednosti), i da li imaš sliku čela klipa?
Cilindar je nikasiliran, ili ima piksu (hilznu)?
 
lose sam pregledao motor kad sam kupio, nista nisam dirao, ni svecicu  ni nista, nisam ni 5rh napravio...
vise slika uskoro

svecica je bila ona koja je bila na motoru, njegova fabricka br8eg se ne pravi, ja sam kupio br10eg i sa njom nije hteo da upali uopste...
sa ovom sto je bila na motoru je hladan i palio

koristio sam mesavinu sa ipone 2t uljem, najbolje koje sam imao blizu sebe

oko ostalih detalja ne znam, kod majstora je pa cu javiti kako sta saznam [emoji4]

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
A slusaj i sa novim tu bude sranja.
Sad slozi nanovo i miran si
 
ne znam zbog cega se to desilo, da mi se ne desi opet [emoji16]

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

 
Pogledaj ima li klipnjaca lufta.

Kakav ti je filter zraka?

Sta se cudis jupija si polovan motor tj radni stroj

Koliko stavljas ulja za mjesavinu?
 
filter vazduha nov, majstor kaze da ostalo sve deluje ok

mesavinu sam stavljao ipone neki najskuplji, 2.5-3%

svecica je verovatno bila neodgovarajuca, ne znam da l je to moglo da ga sahrani [emoji16]

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

 
Sahranio je njega prošli vlasnik, kad je skužio da motor više ne vuče i da je kompresija slaba uvalio je tebi da se s tim boriš. Ako prije nisi vozio tu klasu motora, teško da ćeš skužiti da to ne vuče onako kako bi trebalo, zato je uvijek u kupnju dobro povesti nekog kome vjeruješ i vozi takav ili sličan motor u dobrom stanju.
 
borkic said:
filter vazduha nov, majstor kaze da ostalo sve deluje ok

mesavinu sam stavljao ipone neki najskuplji, 2.5-3%

svecica je verovatno bila neodgovarajuca, ne znam da l je to moglo da ga sahrani [emoji16]

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Nije ga sjebala svjecica, mogla ga je sjebati jedino toplija svjecica, ti si imao originalnu ( 8 ), a kasnije stavio hladniju (10). Bilo bi pozeljno da pronadjes uzrok zbog kojeg se to desilo, jer ce se isto desiti i kada stavis novi klip.
 
Filter zraka kazes nov(cist)cime ga uljis,jel bija dobro namjesten