HVAR

david

New member
Dakle, idem u subotu na tjedan dana na Hvar. Planiram proći cijeli otok - krećem od Sućuraja, smještaj vjerojatno u kampu u Jelsi pa do grada Hvara i nazad, ali ako ima netko ko je više upućen da mi preporuči neke zanimljive uvele, mjesta  što bi vjerojatno propustio kao "normalan turist". I da, pomogao bi mi i savjet za kamp (davno sam bio u Jelsi pa znam da tamo ima jedan)

Imam ove karte: http://www.oropila.com/karte/hvar-d.jpg
                      http://www.oropila.com/karte/hvar-s.jpg
                      http://www.oropila.com/karte/pakleni-hvar-l.jpg

Pozdrav
 
i ukoliko ti u kampu ne trebaju njihovi voda i struja svakako ti preporučam da onda svratiš do moje vale, mala stiniva na nekih 20-ak km od jelse ispod mjesta poljica, tamo se slobodno možeš stacionirat na plaži ili gdje hoćeš na 7 dana, samo mi se javi prije na pm pa da kažem rodbini da se ne boje  :mrgreen: i da te ljepo posluže vodom i svime što ti bude trebalo!  (y) najveći je eto problem što je to malko dalje od civilizacije  :mrgreen: pa ti nije baš neko mjesto ako češ bit s ekipom. ako ideš s curom/ženom nemre ti bit bolje!  :wink:
 
igi_st said:
i ukoliko ti u kampu ne trebaju njihovi voda i struja svakako ti preporučam da onda svratiš do moje vale, mala stiniva na nekih 20-ak km od jelse ispod mjesta poljica, tamo se slobodno možeš stacionirat na plaži ili gdje hoćeš na 7 dana, samo mi se javi prije na pm pa da kažem rodbini da se ne boje  :mrgreen: i da te ljepo posluže vodom i svime što ti bude trebalo!  (y) najveći je eto problem što je to malko dalje od civilizacije  :mrgreen: pa ti nije baš neko mjesto ako češ bit s ekipom. ako ideš s curom/ženom nemre ti bit bolje!  :wink:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
opako,
dajte malo još o Hvaru - di su najbolja mjesta, gdje je najljepše za kupanje, gdje je klopa dobra tak da mi se već sad sline cijede :?
 
neznam koji motor vozis ali sa svime osim trkacih motora se mozes spustit u uvalu mrtinovik.imas lipo obnovljenu kucu sa luksuznim apartmanima gazda je pre-lud i nece ti 100% bit dosadno,ima ti uvik friske ribe koju drzi u svom bazenu i mozes ga pitat da ti da pusku pa da ulovis sam svoju ribu.idealno misto za opustanje.u principu ti nebude nikad nesto previse ljudi a i ti sta budu su jahtasi.ako te zanima pitaj u sucurju za GAMBA pa ce te ljudi uputit,a imas i jedan lipi kamp Mlaska par km od sucurja.do njega ti je asfaltiran put.
 
I isplati ti se otići pogledati (proći kroz) onaj tunel u stijeni. Na samom izlazu iz Jelse, prema Starigradu (ako se ne varam) se počneš penjati na brdo, i ne možeš pogriješiti...
I, ako želiš pojesti dobru hobotnicu u lijepoj atmosferi, imaš jedan restoran u Jelsi, zaboravio sam kako se zove, ali isto ćeš lako nači; sa rive se popneš gore u grad, pa prati malo reklame, ili pitaj nekoga... Moraš dan prije naručiti hobotnicu, ali vjeruj mi, isplati se...
 
igi_st : hvala ti na ponudi, ali ipak moja draga bi toplu vodu , dućan i da možemo prošetat gradom...možda drugi put

šta se tiče ostalih prijedloga sve planiram posjetiti, mislim da ću ostat i duže od 7 dana
 
Frane said:
To je tunel za Sv. Nedjelju, i nije baš u stijeni nego je u brdu.
Da, u brdu je, ali iznutra je stijena.







svašta :LOL: :LOL: :LOL: to tebe netko zajebava.
Mi smo je prije dvije godine morali naručiti prije, da nam ju stignu pripremiti... Pričam iz iskustva, a ako sam u krivu, onda sorry...
 
Otiđi u Vrbosku. Plaža Soline ti je najlipša, barem meni. Imaš tuš na plaži i palačinke  (y)
Prati pravac Vrboska i ne ulazi u centar nego vozi samo ravno do kraja ceste. Imaš i kamp blizu. Od tu ti je blizu i Jelsa i Starigrad i Zavala a i na pola otoka si tako da ti nije ni Hvar ni Sućuraj predaleko ;)
 
Evo ti moja preporuka:
1. Plenković- od toga-
      Gran cru
      Zlatan plavac barrique
2. Plančić
    Ivan Dolac barrique po mogućnosti 2003, nešto predivno
3. Tomić
    Sva ona slatka i poluslatka vina su mu sasvim O.K.

To ti je dovoljno za 7 dana ako misliš duže ostat iman još preporuka...  :D
 
slažem se - odlična preporuka, odmah u subotu moram isprobat nešto. Još jedno pitanje..gdje najbolje kupit vina? planiram proći sva mjesta na Hvaru tako da ako znate u kojem mjestu kod kojeg barbe ili sl. !?
 
alien said:
Evo ti moja preporuka:
1. Plenković- od toga-
      Gran cru
      Zlatan plavac barrique
2. Plančić
    Ivan Dolac barrique po mogućnosti 2003, nešto predivno
3. Tomić
    Sva ona slatka i poluslatka vina su mu sasvim O.K.

To ti je dovoljno za 7 dana ako misliš duže ostat iman još preporuka...  :D

Lijepo si opisao plaže! (y)

A smještaj? :misli:

:mrgreen:
 
david said:
slažem se - odlična preporuka, odmah u subotu moram isprobat nešto. Još jedno pitanje..gdje najbolje kupit vina? planiram proći sva mjesta na Hvaru tako da ako znate u kojem mjestu kod kojeg barbe ili sl. !?
ajde direkt u vinariju u mistu Svirče,tamo ti je proizvodna cijena
 
i tajni agent vuki spasava stvar...  (y)

nego, vuki - imas li kakvu preporuku za rudine  :LOL: :LOL: :LOL:
 
david said:
slažem se - odlična preporuka, odmah u subotu moram isprobat nešto. Još jedno pitanje..gdje najbolje kupit vina? planiram proći sva mjesta na Hvaru tako da ako znate u kojem mjestu kod kojeg barbe ili sl. !?

Plenković- predivan podrum u Sv. Nedilji, ne moš falit samo dođi doli do onog bora...
Tomić u centru Svirča, velika kamena zgrada...
Plenković u Vrbanju prije crkve na livu stranu od St. Grada...
 
tunel kroz brdo je pitve, zakon, horror, pripremi se na 15°C unutra ako ne i manje :)

neznam kaj ak te ulove jer se nesmije sa motorom kroz njega, mene nisu u 7 dana...
 
yamadado said:
tunel kroz brdo je pitve, zakon, horror, pripremi se na 15°C unutra ako ne i manje :)

neznam kaj ak te ulove jer se nesmije sa motorom kroz njega, mene nisu u 7 dana...
Kada smo već kod tunela, samo da te upozorim, lani kada smo prolazili kroz njega je cesta bila užasno bljuzgava. Vidili smo jednu Apriliu Pegaso ispred, razbijen prvi kraj, očito je izmjerio u tunelu. Tako da paziš. Unutra je mrak, pa se ne vidi jako kakva je cesta, ali ćeš odmah čuti na volanu kako pleše ako je bljuzgavo... Oprezno!!!
 
... metro, tasmaniska neman i ja smo se brzo provozili kroz taj tunel,.... zima je unutra,... bjezali smo vani,....  :mrgreen: