i opet suzuki vz800

marsy

New member
prvo, najte se ljutit kaj opet gnjavim svojim motorom...
drugo, duga je zima pa cu se truditi cim manje...

trece, glavno. evo dosta sam napravio, ali jos nije gotovo. treba mi par savjeta vas iskusnijih. naime, imam u planu jos neke stvari, ali dok ne usparam, trebam one malo jeftinije...
dakle, ajmo redom.
ovo je napravljeno:
-maknute mehanicka i elektricna blokada
-sredjena masina i ne bi je vise dirao
-diskovi i 4-klipna kljesta s gsx-ra 1000
-dodatni farovi
-crushbar
-sissybar
-turnceler
-temp. ulja
-novi zic za vozaca+sissybar
priprema u tijeku:
-zadnja felga+guma s gsx-ra 750 (180) -imam
-disk i kljsta otraga -imam
-kit za zamjenu lanca remenom -valjda cu usparati...

e, a sada me zanima sto se moze jos dodati, onak, sitni detalji i sl. zelio bih dodati prozirne zmigavce, s narancastom zaruljicom, ili led diode... no da ostanu zmigavci iste velicine... gdje potraziti a da nije usa?



vidio sam nekakve dodatke za rezervoar... gdje, kako?
ovo sam nasao na netu, moze li se to negdje blize nama nabaviti?



ima li tko jos kakav savjet?
many, many thnx
 
Za žmigavce probaj pogledat u Louisu.Odnosno,samo za plastike.
A ovaj poklopac,dodatak za rezervar,probaj pitat www.djubre.com pokažeš mu sliku,možda će čovjek moć napravit!
 
Sorry, nisam te pratio od početka pa ne znam u kojem smjeru ide tvoja prerada. No kako već prčkaš po Maraudera, a i ja ga imam da te nešto pitam. Kakve su to blokade koje si maknuo, i kako si to napravio i kakvo si sjedalo za vozača stavio (napravio)? Ja sam htio dati raditi oba sjedala da budu veća i udobnija, pa te zato i pitam.
 
na svom marauderu ne idem u nikakve velike preinake, jer mi se svidja bas ovakav, od '99 na ovamo su malo drugacije spigali grane pa mi bas to ne lezi... na mom ide lijeva dolje ispod motora, a gore imam toolbox, dok su ga kasnije maknuli i gore profurali cijev...
inace, sve sto radim, i sto je bivsi vlasnik napravio, je u smjeru da to postane sto vozniji motor. a kada najkasnije slijedece zime zavrsimo s njim, mora biti super. meni se ne svidjaju klasicni chopperi, tak da je cilj prednji dio motora ostaviti ovakav kakav je, mocan. samo smo ga jos malo pojacali vecim diskovima... pogle na slici...



a sada sam se sjetio. ima i drugaciji, poviseni upravljac jer sam ja dosta visok...

jos je cilj samo malo prosiriti motor vecim crushbarom, koji ce zamijeniti i plug ispod motora...
http://www.motori.hr/forum/viewtopic.php?t=12514

...kaj se tice sica... radio ga le bivsi vlasnik...
sic ti je malo siri, i malo duzi. stavljam ga jedino kada solo idem negdje pa si stavim i naslon za sebe. nije nista puno udobniji od orginalnog...
mozemo se naci pa ti ga pokazem, nije mi na motoru...

a za blokade, variraju ti od godine do godine, nisam ih ja micao pa ne znam 100%, vec samo koliko su mi rekli. a zanimalo me pa sam pitao. dakle, imao je motor dvije. elektricnu i mehanicku, maknute su, ali mislim da ako pitas shonyu da ce ti bolje objasniti...
 
Fino izgleda! Ja namjeravam staviti pravi crash-bar (širi) na koji bi možda stavio i oslonce za stopala. Onaj koji sada imam, dobio sam na motoru i on "štiti" i to samo vizualno hladnjak. Lijepo izgleda ali nije svrhovit. S obzirom da sam visok 191 cm, kupio sam još viši i širi windshield, ali planiram promijeniti upravljač (sada je serijski) za širi i otvoreniji, mada mi kažu da ću biti tada više otvoren i izložen striju zraka. Eksperimentirao sam s otvorenim auspuhom, ali sam se vratio na originalni, dok ne nađem nešto da bolje zvuči i da ne trokira. Na žalost, idem na neki teren 10-ak dana, ali kada se vratim javiću ti se pa se možemo naći da vidimo kako makine izgledaju.

P.S. Poslao bih ti sliku, ali sam nov na Inernetu, pa još nisam savladao tu tehniku!
 
slike su najmanji problem..
klikneš tu

http://imageshack.us/

pa browse..
nadješ sliku na svom kompu i onda..
host it!
i onda copy/paste koji format oćeš i prikeljiš ju tu..

ako imaš pitanja javi se na pp :wink:
 
imam crushbar, sirok, custom made, ali su dodani suzukijevi sklopivi oslonci za noge. ovaj koji bi napravio je jos veci. ovaj stari ustvari nije los, ali mi noge malo zapinju kod mijenjanja brzina ili kocenja... da, imam velika stopala...
kaj se tice auspuha. mislim da sam negdje napisao da su orginalni gore. no, maknuli smo cep na kraju, izvadili prigusivac i skratili ga malo. sada je zvuk po meni puno bolji, niti preglasan, niti pretih, a niti to ikako utjece na masinu...
...cujemo se kad se vratis...
 
Guzzievi modeli po novom imaju prozirna stakla na žmigavcima. Mislim da Nevada ima takve žmigavce,a da kučište nije crne boje. Pogledaj malo po njihovim modelima. I farovi su im sa bistrim staklima,ali tu i nije bitan Guzzi. Na mom je Bosch,a vjerovatno je i na novima. Veličine su otprilike kao na Marauderu. Nemoj pretjerivati s detaljima,brzo postane kičasto. Pogledati motore koje voze Švabe :mrgreen:
 
2brum: evo, slikao sam sic. to je kombinacija sic + naslon i gepektreger iza vozaca. pokrije cijeli straznji blatobran...



2james1100: thx, bas cu pogledati, valjda ce pasati. nije bed za otraga, ali naprijed postoje neki cudni zljebovi gdje bi trebalo uglaviti zmigavce tak da su samo zamjenska stakla najjednostavnije rjesenje...
...kaj se tice kica, bez brige. drzim se ong sto su me naucili na faxu, a dugo se proteze kroz arhitekturu i dizajn: less is more.
 
imaš kod mene u Lučkom dućan motoopreme, ja mislim da se zove janbo, kod njiega možeš naručit sve iz h-d kataloga, a osim toga pogledaj kod šepića mislim da sam ih tamo vidio....
 
srka said:
imaš kod mene u Lučkom dućan motoopreme, ja mislim da se zove janbo, kod njiega možeš naručit sve iz h-d kataloga, a osim toga pogledaj kod šepića mislim da sam ih tamo vidio....

Je "Janbo". Katalog je "W&W" i "Custom Chrome". I cijene su UH. Ali je bar ponuda kompletna. I ništa na lageru. Bar kad sam ja bio. Naručiš i čekaš.
 
James1100 said:
srka said:
imaš kod mene u Lučkom dućan motoopreme, ja mislim da se zove janbo, kod njiega možeš naručit sve iz h-d kataloga, a osim toga pogledaj kod šepića mislim da sam ih tamo vidio....

Je "Janbo". Katalog je "W&W" i "Custom Chrome". I cijene su UH. Ali je bar ponuda kompletna. I ništa na lageru. Bar kad sam ja bio. Naručiš i čekaš.
A kolko sam čuo,i načekaš!
 
sorry kaj kopiram, ali pokusavam si malo posloziti podatke...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,13116.0.html

speed attack said:
il jos bolje ovak

http://www.mtc-motorrad.de/typo/Zahnriemen-Umbau.40.0.html


jel bio marauder u pitanju :misli: :misli:

thnx na pomoci

...jos radim na crushbaru...