Ideje za transport motora od Bjelovara do Dubrovnika?

Blue_Knight

Member
Pozdrav ekipa,
u ponedjeljak idem na teren u Dubrovnik ali nisam u mogućnosti istovremeno odvesti i motor pa me zanima jel ima kakav ustaljeni način transporta motora i okvirno koja je cijena...
 
Slao sam kramp par puta Overseasom, najdalje na Murter. Cijene se ne sjećam, ali bilo je jeftino. Mislim 150 kuna ili tako nešto.
Taj kramp je ionako bio dosta zguljen, pa smo ga samo ubacili u kombi i vezali užetom za "zid". Ako imaš motor koji ne trpi udarce, onda bi ga trebao poslati na drvenoj paleti za prijevoz motora, kakve znaju koristiti distributeri istih.

t.
 
Nazovi INTEREUROPU. Oni nama naplate oko 400 Kuna po motoru. Overseas nam je zadnji put za paket veličine kutije od kacige naplatio 80 kuna, tako da sumnjam da je kod njih samo 150.
 
budi u mogućnosti otići motorom ili se vrati po njega za koji dan,barem ja nebih dao nikakvim drkarošima da mi transportiraju motor u kamionu taman da je besplatno!
 
Silvio said:
budi u mogućnosti otići motorom ili se vrati po njega za koji dan,barem ja nebih dao nikakvim drkarošima da mi transportiraju motor u kamionu taman da je besplatno!

sorry... nisam skužio, nazivaš nas prijevoznike drkarošima?
 
bool said:
Silvio said:
budi u mogućnosti otići motorom ili se vrati po njega za koji dan,barem ja nebih dao nikakvim drkarošima da mi transportiraju motor u kamionu taman da je besplatno!

sorry... nisam skužio, nazivaš nas prijevoznike drkarošima?

Odma šakom u glavu
 
Nike said:
Nazovi INTEREUROPU. Oni nama naplate oko 400 Kuna po motoru. Overseas nam je zadnji put za paket veličine kutije od kacige naplatio 80 kuna, tako da sumnjam da je kod njih samo 150.

Kroz moje skladište prolazi redovna linija dostave od vrata do vrata, svakim radnim danom, pa za takav paket (do 40 kila i veličine velikog televizora) plaćamo 35kn+pdv, valjda je u tome tajna jeftinog slanja mog krampa. No, cijenu je lako provjeriti, kod svih koji se bave dostavom od vrata do vrata.

t.
 
Blue_Knight said:
Pozdrav ekipa,
u ponedjeljak idem na teren u Dubrovnik ali nisam u mogućnosti istovremeno odvesti i motor pa me zanima jel ima kakav ustaljeni način transporta motora i okvirno koja je cijena...

Nažalost, uz svu moju želju da ti pomognem, nisam uspio! Imam ekipu koja je do nedavno radila ditribuciju po cijeloj Hrvatskoj, ali više ne rade Dalmaciju. Što više, neki privatno voze motore, pa znaju kako povezati. Baš mi je žao :( ... Pozdrav
 
Iz prevozničkih usta: koliko sam svatio imaš novi motor vrati se doma prvi slobodan dan i vozi sam. mogučnost da netko za male pare pazi tvoju pilu je minimalna jedino da neki zaljubljenik ide dole pa usput.žal mi :( :wink: je malo je van ruke
 
bool said:
Silvio said:
budi u mogućnosti otići motorom ili se vrati po njega za koji dan,barem ja nebih dao nikakvim drkarošima da mi transportiraju motor u kamionu taman da je besplatno!

sorry... nisam skužio, nazivaš nas prijevoznike drkarošima?

:mrgreen: :twisted: :mrgreen:
 
bool said:
Silvio said:
budi u mogućnosti otići motorom ili se vrati po njega za koji dan,barem ja nebih dao nikakvim drkarošima da mi transportiraju motor u kamionu taman da je besplatno!

sorry... nisam skužio, nazivaš nas prijevoznike drkarošima?

Bool, je li istina da imas dva metra i stodvadeset kila, da imas sake ko lopate i da jedes malu djecu za dorucak :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Dylan said:
Bool, je li istina da imas dva metra i stodvadeset kila, da imas sake ko lopate i da jedes malu djecu za dorucak :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...ali isključivo sirovu djecu :mrgreen: :mrgreen:
 
Iz Zagreba nije nikakav problem,ali iz Bjelovara ne znam. Meni su za motor naplatili 600 kn,ali je bio u kutiji. evo ti broj pa nazovi Branka 091 1424444. samo mu reci da ti je Helga dao broj pa ce ti on onda dalje dati broj covjeka koji vozi kamion dva puta tjedno zg-dbk i kamion ima rampu pa nije problem ukrcati-iskrcati. ja sam trenutno na Karibima :D pa ti ne mogu vise pomoci .
pozdrav
 
društvo hvala svima na pomoći, zvao sam overseasexpress i cijena bi bila nekih stvarno pristojnih 220 kn + pdv al je problem u pakiranju jer oni voze većinom tvornički zapakirane motore a ja bi svoj trebao sam adekvatno zapakirati da ga zaštitim od oštećenja što je praktički neizvedivo :(
morati ću ipak smisliti nešto, ne da mi se biti mjesec dana bez motora :mrgreen:
 
Helga said:
Iz Zagreba nije nikakav problem,ali iz Bjelovara ne znam. Meni su za motor naplatili 600 kn,ali je bio u kutiji. evo ti broj pa nazovi Branka 091 1424444. samo mu reci da ti je Helga dao broj pa ce ti on onda dalje dati broj covjeka koji vozi kamion dva puta tjedno zg-dbk i kamion ima rampu pa nije problem ukrcati-iskrcati. ja sam trenutno na Karibima :D pa ti ne mogu vise pomoci .
pozdrav
čuo sam se sa Brankom i Androm ali kaže mi da ne preporučuje transport nezapakiranog motora kamionom jer će se po njemu sigurno oštetiti :(
moram smisliti neku alternativu, možda neki lokalni dealer motorima koji ih vozi iz zg za dbk :idea:
 
Ne kuzim, a zasto se sam ne odvezes u Dubrovnik motorom a skvadra u Defenderima vozi stvari?
Ja sam prosle godine poslao skuter iz Koprivnice u Makarsku Podravkinim furgonom, sam sam ga zapakirao i vezao, i nije se ni pomaknuo za cijeloga puta. Doduse, Dylan ima centralnu nogaru, sto mi je olaksalo posao.
Steta bi bilo ne iskoristiti prekrasnu zavojitu cestu juznog dijela Jadranske magistrale, a ako se potrudis i odvozis dobro, dubrovacki Plasticari ce te primiti za pocasnog clana... :D
 
ak si iz Koprivnice onda se sigurno znamo jer sam u njoj živio do prije godinu i nešto sitno a radim i dalje,
čuj, moj ukupni staž vožnje motocikla je 2000 km pa ne bih riskirao s novim motorom a i na teren moramo otići organiziranim prevozom i ne defenderom nego sprinterom.
lani sam i ja bio na terenu u tučepima,
i fazer ima centralnu nogaru, jel ti još igra ta veza sa podravkinim kombijem?
 
Bandit said:
Dylan said:
Bool, je li istina da imas dva metra i stodvadeset kila, da imas sake ko lopate i da jedes malu djecu za dorucak :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...ali isključivo sirovu djecu :mrgreen: :mrgreen:

...da sirovu,ŽIVU.pogotovo ak imaju oko 175cm visine,šezdesetak kg i dugu kosu.Te su mu najbolje :mrgreen: :mrgreen: .Bok.
 
Blue_Knight said:
ak si iz Koprivnice onda se sigurno znamo jer sam u njoj živio do prije godinu i nešto sitno a radim i dalje,
čuj, moj ukupni staž vožnje motocikla je 2000 km pa ne bih riskirao s novim motorom a i na teren moramo otići organiziranim prevozom i ne defenderom nego sprinterom.
lani sam i ja bio na terenu u tučepima,
i fazer ima centralnu nogaru, jel ti još igra ta veza sa podravkinim kombijem?

Ne znamo se, ne znamo :skriven: , ja ne :nasilni: svoju :cice: ... :mrgreen: :mrgreen:

Blue Knight, ja sam iz Rasinje, nadam se da ce biti prilike da se upoznamo.
Vec sam se raspitivao za Podravkin kamion, ali nazalost, nista od toga jer je vozac koga poznam u Njemackoj.
 
pojasniš ovo svoje slikovno pismo? :?: naravno da će biti prilike!Rasinja kažeš, tamo poznam malu Anitu kaj je radila u dvije ribe a sad u Dariu, onu Zrinskicu kaj se udala u Cvetkovec i naravno Triplata i Stanića :mrgreen: