Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...

Neprovjerena informacija koju sam ćuo je da u Francuskoj policija montira radare na civilna auta onima koji se prijave i zadovoljavaju nekakve uvjete.
Za nadoknadu dobivaš postotak od kazne.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Ništa nije ne provjereno. To tam funkcionira već jedno vrijeme
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Kod nas je previse divljaka da bi se to samo tako obuzdalo preko noci.
Ograniciti mladjima kw - slazem se. Kad sam ja bio mulac auti su bili od ficeka juga una cca 55-60 ks.
Tko je imao auto s 75ks je bio baja. A danas mulci vise nece ni da voze ako nije bar golf 7 bmw 5 audi q3 itd.. tata kupi mi ..
 
  • Like
Reactions: Nino777
Ograničenje su ukinili radi mladih turista koji dolaze kod nas sa autima i u njihovim državama nema tih ograničenja a kod nas bi plačali kazne.
 
Ograničenje su ukinili radi mladih turista koji dolaze kod nas sa autima i u njihovim državama nema tih ograničenja a kod nas bi plačali kazne.

Odličan potez, neka djeca (kids, kinder, bambini) uživaju. I pod cijenu mog jogurta, kvadrata, i života prolaznika.
 
Cemu onda A1, A2 dozvole... Dajmo odma A... I sa A1 bez problema uvatis 100kmh... Ne vozi motor, nego vozac...
Ne kazem da je doticni pametan, al cim nesto napise on je idiot...
Ovo sa B dozvolom je napravljeno da tatini pizdeki mogu vozit bjesna auta... Nekada su postojala ogranicenja...
ti imaš izgleda problem sa “tatinim pozdekima”, jer ti se furaju sa prejebenim autima ispred nosa

A1 ni A2 ne utiču na statistiku nesreća ipizdarija koje se događaju. čisto bacanje magle nesposobnog zakonodavstva sudstva i policije. ne postoji ni jedan dokaz da takva kategorizacija ima igdje u svijetu ikakav pozitivan učinak

a idiota poznamo malo duže, imao je masu prilika pokazat da nije idiot. jbga, nije iskoristio ni jednu



Srki
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
Kod nas je previse divljaka da bi se to samo tako obuzdalo preko noci.
Ograniciti mladjima kw - slazem se. Kad sam ja bio mulac auti su bili od ficeka juga una cca 55-60 ks.
Tko je imao auto s 75ks je bio baja. A danas mulci vise nece ni da voze ako nije bar golf 7 bmw 5 audi q3 itd.. tata kupi mi ..
U vrijeme fićeka, yuga ili unića ginulo se punooo više nego danas uz punoo manje automobila na cestama.

Lolo
 
Cemu onda A1, A2 dozvole... Dajmo odma A... I sa A1 bez problema uvatis 100kmh... Ne vozi motor, nego vozac...
Ne kazem da je doticni pametan, al cim nesto napise on je idiot...
Ovo sa B dozvolom je napravljeno da tatini pizdeki mogu vozit bjesna auta... Nekada su postojala ogranicenja...
Nekad su postojala ograničenja zbog kojih je bilo više štete nego koristi.Puno mladih ljudi je imalo praktički beskorisne vozačke jer nisu imali love za svoj auto,a nisu smjeli vozit jači auto od roditelja,neki su taj zakon ignorirali i svejedno vozili jake aute (pogotovo tatini sineki koji su znali da su iznad zakona),neki su divljali i sa autima ispod 100 konja,na strance se ta ograničenja nisu primjenjivala pa su turisti od 18-19 godina dolazili sa autima od 150, 200, 300, 400... konja,a apsurd je bio i da si mogao položit A kategoriju sa 20 godina (ak si A2 imao već sa 18) i vozit motor od blizu 200 konja,a auto od 120 nisi mogao do 24 godine.
 
Last edited:
Ja sam 87. sa 14 god dobio prvu dozvolu, takozvanu "šaljivu" za motor do 50ccm. Za nju sam trebao 7. I 8. Osnovne vozit poligon, vozit biciklu i motor, naucit se ponasat kao pjesak i kao vozac. Imao ispit iz poznavanja propisa i test voznje na poligonu. Sa 14. god. Ovi danas sa 14 god neznaju se ni popisat...
 
Ja sam 87. sa 14 god dobio prvu dozvolu, takozvanu "šaljivu" za motor do 50ccm. Za nju sam trebao 7. I 8. Osnovne vozit poligon, vozit biciklu i motor, naucit se ponasat kao pjesak i kao vozac. Imao ispit iz poznavanja propisa i test voznje na poligonu. Sa 14. god. Ovi danas sa 14 god neznaju se ni popisat...
eto, takvima daj bilo kakav auto, plus malo alkohola, nervoze i hormona, i eto sranja😁




Srki
 
Ograničenje su ukinili radi mladih turista koji dolaze kod nas sa autima i u njihovim državama nema tih ograničenja a kod nas bi plačali kazne.
Kad ja idem u neku stranu zemlju onda se prvo informiram o propisima. To što su npr kod nas ljetne gume zimska oprema ne znači da se po Sloveniji možeš po zimi voziti na ljetnima. Isto tako ako je u HR bilo zabranjeno mladima voziti jaki auto kakve veze ima da li si turist ili državljanin RH? Više je problem da su kod nas većinom zakoni mrtvo slovo na papiru koje nitko ne provodi. Kada bi za svako sranje u prometu bila izvjesna adekvatna kazna (kao i za sve ostale zakone kojih se isto tako nitko ne drži) tada će se i prometna kultura drastično poboljšati.
 
Vraćamo se na elementarno pitanje od kojeg sve kreće, kako procijeniti tko bi smio imati djecu... :mrgreen:

To se ionako ne može procijeniti, osim u slučajevima koji su bili očgledni i dokazani i koje je i Herr Adolf htio riješiti, pa je sve poremećene, psihički bolesne itd jednostavno skurio u peći... a glede tih misli, svatko zdrav bi trebao imati djecu, no to ne znači da će djeca biti u redu ili da neće, jer kakovo će dijete biti je kao i kod pasa - nema loših, opasnih ili ne znam kakovih pasmina, pas je onakav kakovog odgojiš, jednako kao i dijete... odgojiš ili ne odgojiš, sluša ili ne sluša, ima kulture ili nema... na žalost, gledajući ove roditelje danas, nisam baš optimističan...
 
Last edited:
Kad ja idem u neku stranu zemlju onda se prvo informiram o propisima. To što su npr kod nas ljetne gume zimska oprema ne znači da se po Sloveniji možeš po zimi voziti na ljetnima. Isto tako ako je u HR bilo zabranjeno mladima voziti jaki auto kakve veze ima da li si turist ili državljanin RH? Više je problem da su kod nas većinom zakoni mrtvo slovo na papiru koje nitko ne provodi. Kada bi za svako sranje u prometu bila izvjesna adekvatna kazna (kao i za sve ostale zakone kojih se isto tako nitko ne drži) tada će se i prometna kultura drastično poboljšati.

Nisi u pravu, jer je to legislativa EU, i kod nas je taj dio iz ZSPC izbačen upravo na zapovijed EU jer isti diskriminira populacijske grupe, u prvom redu nas u Hrvatskoj... ako je nešto legalno i dozvoljeno u matičnoj zemlji stranca, onda mu ti to ne možeš uzeti ili osporiti kao pravo... druga je stvar u prekršajnim normama gdje kršiš zakon koji postoji posvuda, npr. brzinu, crveno svjetlo, pogrešno parkiranje...
 
To se ionako ne može procijeniti, osim u slučajevima koji su bili očgledni i dokazani i koje je i Herr Adolf htio riješiti, pa je sve poremećene, psihički bolesne itd jednostavno skurio u peći... a glede tih misli, svatko zdrav bi trebao imati djecu, no to ne znači da će djeca biti u redu ili da neće, jer kakovo će dijete biti je kao i kod pasa - nema loših, opasnih ili ne znam kakovih pasmina, pas je onakav kakovog odgojiš, jednako kao i dijete... odgojiš ili ne odgojiš, sluša ili ne sluša, ima kulture ili nema... na žalost, gledajući ove roditelje danas, nisam baš optimističan...
Procitaj jos jednom, nije se odnosilo na djecu. 😄
 
  • Haha
Reactions: StickyFingers
Ja koliko se sjecam kad se uvelo to ogranicenje za kw kod nas nasi vrli kreteni bez mozga dosli do zakljucka da im mladi policajci nisu mogli voziti sluzbena auta 🤣🤣🤣🤣🤣
 
Kad ja idem u neku stranu zemlju onda se prvo informiram o propisima. To što su npr kod nas ljetne gume zimska oprema ne znači da se po Sloveniji možeš po zimi voziti na ljetnima. Isto tako ako je u HR bilo zabranjeno mladima voziti jaki auto kakve veze ima da li si turist ili državljanin RH? Više je problem da su kod nas većinom zakoni mrtvo slovo na papiru koje nitko ne provodi. Kada bi za svako sranje u prometu bila izvjesna adekvatna kazna (kao i za sve ostale zakone kojih se isto tako nitko ne drži) tada će se i prometna kultura drastično poboljšati.
Bilo je onda u medijima to šta san napisa, nije moja izmišljotina.