Ima li netko u Biogradu škare za lanac?

takvoga imaš na svakih sto metara po Dalmaciji...
Dosad nisam imao ovakvog posla sa njima, uglavnom samo bulje u tebe u pekari i neće se pomaknut na trotoaru :mrgreen:

Gore su stare ženetine.🤔
Ma općenito dosta lokalaca u tim manjim naseljima ima stav prema turistima kao da smo prljavi narkomani koji su friško iz zatvora radi silovanja, a ne ljudi.
 
Ma općenito dosta lokalaca u tim manjim naseljima ima stav prema turistima kao da smo prljavi narkomani koji su friško iz zatvora radi silovanja, a ne ljudi.
i nas par u ST, rijetki smo al nas začudo ima koji nemaju apartmane, tako gledamo na turiste.

prema ST sve mostove minat, a tunele napunit pur pjenon... a brode lako rješimo bovanima.
 
Jebiga vi dolje bi živili od turizma, a da nemate turiste. Najbolje da svi turisti uplate pare za apartman, i to 200 eura noć za spavanje sa štakorima, a da ni ne dođu. Jedino još da plate 15 eura pizzu, isto online.

Ok, ti ne rentaš, ali i dalje vam grad dobre pare ubire od turizma, a ti si građanin toga grada, tako da i ti posljedično imaš korist od turista.
 
  • Like
Reactions: +marek+
Nažalost to bi bilo istina da je po nekom pravilu, ali u praksi sve je stihijski i neplanski. Nazalost priko lita postanes građanin 2 reda
 
ja neman ama baš nikakvu korist, i imam samo štetu šta u svom gradu a i u ciloj dalmaciji više nemaš di pojist porciju srdela... postoje enklave, da da postoje, ali vrlo rijetke, koje još nisu poklekle zovu profita...

litnje godišnje odmore odavno ne koristim u ST okruženju, uz roditeljske vikendice koje imaju ženini i moji roditelji... te kuće isto nisu apartamani, ali su u gustim turističkim naseljima... nekada, prije 30-40 godina je i tu bilo lipo, ali sada-ne hvala...

a to šta ja iman od turizma je da u svoj grad ne iden od 01.06. do 01.11. i da nema pive ispod 4,5 eura u gradu i deca vina ispod 3 eura.

korist od turizma imaju:
1) osobe koijima je to biznis i
2) DRŽAVA.

a ako ima država koristi, onda više korisiti od turizma ima netko tipa ti koji ne živiš u dalmaciji, nego ja koji živin u toj žiži...
 
  • Like
Reactions: diesel power
Korist imaju i uhljebi u banovini a ne grad.🤔
 
ja neman ama baš nikakvu korist, i imam samo štetu šta u svom gradu a i u ciloj dalmaciji više nemaš di pojist porciju srdela... postoje enklave, da da postoje, ali vrlo rijetke, koje još nisu poklekle zovu profita...

litnje godišnje odmore odavno ne koristim u ST okruženju, uz roditeljske vikendice koje imaju ženini i moji roditelji... te kuće isto nisu apartamani, ali su u gustim turističkim naseljima... nekada, prije 30-40 godina je i tu bilo lipo, ali sada-ne hvala...

a to šta ja iman od turizma je da u svoj grad ne iden od 01.06. do 01.11. i da nema pive ispod 4,5 eura u gradu i deca vina ispod 3 eura.

korist od turizma imaju:
1) osobe koijima je to biznis i
2) DRŽAVA.

a ako ima država koristi, onda više korisiti od turizma ima netko tipa ti koji ne živiš u dalmaciji, nego ja koji živin u toj žiži...

Koristi nemaš jedino ako si pomorac ili ako radiš za neku inozemnu kompaniju, dakle dobijaš novac direkt iz inozemstva neovisno o turizmu. Ne znam čime se baviš, ali teško mi je zamislit da ti barem indirektno ne koristi.
 
Problem riješen, nisam bio na mobitelu, pa nisam javio u temu. Hvala svima koji su se javili i ponudili pomoć!

Dakle, stvar je bila prosta, neki deda mi je zaključao motor jer sam napisao na papir da sam kod tog i tog (prezime) i napisao sam broj, pa bi svaka krštena osoba pretpostavila da me može nazvati ako motor smeta. Deda je nazvao "prezime" i pitao ga jel netko njegov ima motor, čovjek je rekao da nema i deda je tu odlučio zaključati motor dok ne smisli šta će samnom koji lažem.
Kad smo ispilili lokot je deda došao srati, da šta mi pilimo njegov lokot (e, alo koji kurac deda!) i ponosno ispričao zašto je to napravio. Nazvao je starog od mog frenda (deda naravno nije znao da je frendov stan, tatin je bio nekad prije) koji nije skužio uopće o čemu se radi i onda je odlučio na svoju ruku mene kažnjavati.


Da nije bio deda, pojeo bi taj ispilani lokot. Krv ti jebem, kome naša država ljekove daje.
Znači deda glumi kauboja bez ikakve veze, pameti, logike i provjere.
Hahahahahahah kakav kralj, jeba sebe skoro si po lampi dobia
 
  • Haha
Reactions: diesel power
Koristi nemaš jedino ako si pomorac ili ako radiš za neku inozemnu kompaniju, dakle dobijaš novac direkt iz inozemstva neovisno o turizmu. Ne znam čime se baviš, ali teško mi je zamislit da ti barem indirektno ne koristi.
Kad bi svak svoj red škropia ne bi vina bilo
 
Istra je najgostoprimljiviji dio hrvatske.
istra nije hrvatska. mislim mentalno... geografski... aj nekako smo nekoga zajebali i dočepali smo se istre.

kad smo bili gori prije dosta godina, i uletili u neki tada nije ni postoja pojam OPg, nego ono, vidli maskinik, kućica lipa, vridan čovik nešto radi isprid... i mi pitamo "barba imate ulja za prodat?", a on ni 5 ni 6 nego:
- nemam vam ja više ulja za prodati, ostalo samo za moju familiju. ali moj susjed vam ima super ulje, dobar je čovjek, nećete faliti

e onda sam skužija da istra nema veze sa hrvatskom... a "naš čovik" bi odma reka, ma taj moj susid je đubre najveće, govno, otrov će ti prodat...

zato i postoji samo PU registracija za auta i motore, od Učke do Savurdije...
 
istra nije hrvatska. mislim mentalno... geografski... aj nekako smo nekoga zajebali i dočepali smo se istre.

kad smo bili gori prije dosta godina, i uletili u neki tada nije ni postoja pojam OPg, nego ono, vidli maskinik, kućica lipa, vridan čovik nešto radi isprid... i mi pitamo "barba imate ulja za prodat?", a on ni 5 ni 6 nego:
- nemam vam ja više ulja za prodati, ostalo samo za moju familiju. ali moj susjed vam ima super ulje, dobar je čovjek, nećete faliti

e onda sam skužija da istra nema veze sa hrvatskom... a "naš čovik" bi odma reka, ma taj moj susid je đubre najveće, govno, otrov će ti prodat...

zato i postoji samo PU registracija za auta i motore, od Učke do Savurdije...
krivo, istra je Hrvatska, a ostatak se pogubia.
 
postoje enklave, da da postoje, ali vrlo rijetke, koje još nisu poklekle zovu profita...

Svaka turisticki interesantna destinacija radi isto, a posebno mi na Balkanu smo prokleti po toj gladi za profitom i logikom: “daj da ja tebe sada kvalitetno oderem, a svejedno je hoces li se vise ikada vratiti…” Umjesto da se drze manje cijene ali da ti promet stabilno ide..
Nego, reci ti meni, gdje su te enklave ? :mrgreen:
 
Nažalost to bi bilo istina da je po nekom pravilu, ali u praksi sve je stihijski i neplanski. Nazalost priko lita postanes građanin 2 reda
To je isto istina, ali to smo si krivi svi mi koji svjesno ostajemo u ovoj prćiji od države, pa ono, nije baš fer kukati. Stojiš u lokvi govana i kukaš da ti grize noge, a ne da ti se napraviti 3 koraka do vode. Isto i ovi koji se žale na turiste, a dole žive.
a ako ima država koristi, onda više korisiti od turizma ima netko tipa ti koji ne živiš u dalmaciji,
Jedino gdje se ulaže su obala i Zagreb, tako da ja nemam koristi od turizma. Meni ide na štetu jer kraj sve više i više propada, nemamo industriju (barem ne znatnije profitabilnu), sve ide na more.

Taj stup je na privatnoj ili na javnoj površini?
To je "dvorište" zgrade koje nije ograđeno, tj. nalazi se iza zgrade, ali je dostupno svima. Pretpostavljam da onda nije javno u smislu da je vlasništvo RH, ali je trotoar i ništa nigdje nije označeno.