Ima li tko na forumu da radi u servisu ili da .....

Jandro

New member
... je rastavio i leader masinu i quasar masinu
treba mi netko takav ako ima samo da ga priupitam par pitanja jel me nesto zanima

znaci quasar i leader da je vidio rastavljenog
a najvise od svega bi mi pomogla slika quasar bloka rastavljenog
 
Jandro said:
... je rastavio i leader masinu i quasar masinu
treba mi netko takav ako ima samo da ga priupitam par pitanja jel me nesto zanima

znaci quasar i leader da je vidio rastavljenog
a najvise od svega bi mi pomogla slika quasar bloka rastavljenog
eeeeeee i ja bi volio vidjeti sve detaljno rastavljeno i slikano sto se tice masine.....
 
Proslogodisnji katalog Moto Revije ima hard test i cini mi se da je bila slika rastavljenog Quasara!  (y)
 
koliko sam vidio na drugom forumu jandro bi na blokove od vx-a stavljao radilicu i sve od masine 250ccm...zeznuto...ja nebi to radio...nije to samo poslozit djelove.....bolje kupit cjelu masinu 250ccm.........
 
malaguti said:
koliko sam vidio na drugom forumu jandro bi na blokove od vx-a stavljao radilicu i sve od masine 250ccm...zeznuto...ja nebi to radio...nije to samo poslozit djelove.....bolje kupit cjelu masinu 250ccm.........

Da bespotrebna komplikacija i pitanje je dali će se to moći uklopiti, uz to kako izvesti paljenje kad za paljenje na radilicu od quasar-a 250 ide kuplung anlasera a VX 125 ima bendix.
 
SRAD said:
Da bespotrebna komplikacija i pitanje je dali će se to moći uklopiti, uz to kako izvesti paljenje kad za paljenje na radilicu od quasar-a 250 ide kuplung anlasera a VX 125 ima bendix.

paljenje bi slozio kako ima vx
znaci redom ovako, kalota, variomat, bolcna i ventilator i to je to. onda bi on morao paliti na anlaser zar ne?
ventilator tak i tak mora bit gore, a vx prek njega vrti radilicu anlaserom

i zanima me dali na tu radilicu moze ic struja od vx-a posto su blokovi od vx-a, namotaji se sarafe na blok i fiksni su dok se magnet saraf na radilicu i vrti se
mene zanima dali je taj konus na radilici isti i dali bi mogao magnet gore ic??

a i vjerojatno bi se morala neka distanca radit posto nebi bilo onog zubcanika za anlaser kod struje kak quasar ima za paljenje?
ili cak ne? magnet sjedne kolko sjedne jel ipak je to konus
dali si me skuzio na sta mislim ili trebam potkrijepit sa slikama?
 
Jandro said:
paljenje bi slozio kako ima vx
znaci redom ovako, kalota, variomat, bolcna i ventilator i to je to. onda bi on morao paliti na anlaser zar ne?
ventilator tak i tak mora bit gore, a vx prek njega vrti radilicu anlaserom

i zanima me dali na tu radilicu moze ic struja od vx-a posto su blokovi od vx-a, namotaji se sarafe na blok i fiksni su dok se magnet saraf na radilicu i vrti se
mene zanima dali je taj konus na radilici isti i dali bi mogao magnet gore ic??

a i vjerojatno bi se morala neka distanca radit posto nebi bilo onog zubcanika za anlaser kod struje kak quasar ima za paljenje?
ili cak ne? magnet sjedne kolko sjedne jel ipak je to konus
dali si me skuzio na sta mislim ili trebam potkrijepit sa slikama?

Potpuno te razumijem, ali u čemu leži razlog za takve modifikacije?
Ako želiš pojačati skuter radije montiraj termogrupu od 200 ili Malossi kit, sportski variomat sa lakšim valjcima te tvrđu veliku oprugu i izbjegao si komplikacije.
 
SRAD said:
Potpuno te razumijem, ali u čemu leži razlog za takve modifikacije?
Ako želiš pojačati skuter radije montiraj termogrupu od 200 ili Malossi kit, sportski variomat sa lakšim valjcima te tvrđu veliku oprugu i izbjegao si komplikacije.


ne, ne, to je slabo
200 je sad gore i sredena glava sa sirenim kanalima i poliranima, i bregasta malossi i fedweri ventila i jos dosta toga ali slabo mi je to
za 9ccm vise necu davati 2500kn, pa bi radije ovako sta slozio
 
a gle vxr sa kitom,bregastom,variomatom i malossi karburatorom 34 pojede 250icu...znam da je puno para ali imas dosta toga jos ti fali kit i karb. kao i meni....razmisli malo....meni je isto u igri jos kit i kar. ili masina 250,ali ja bi stavio komplet masinu,nebi ovo radio sta ti mislis...malo mi je to  :?
 
malaguti said:
a gle vxr sa kitom,bregastom,variomatom i malossi karburatorom 34 pojede 250icu...znam da je puno para ali imas dosta toga jos ti fali kit i karb. kao i meni....razmisli malo....meni je isto u igri jos kit i kar. ili masina 250,ali ja bi stavio komplet masinu,nebi ovo radio sta ti mislis...malo mi je to  :?


ovo bi bilo puno zvilje i jace od 250 quasar masine standard pa bi zato i stavljao na vx blokove to i sigurno da tih 250ccm je jace nego 209
 
Jandro said:
ovo bi bilo puno zvilje i jace od 250 quasar masine standard pa bi zato i stavljao na vx blokove to i sigurno da tih 250ccm je jace nego 209

To su jako male razlike s obzirom na komplikacije s kojima češ se  susretati.
Uz to snaga bi ti se povečala uglavnom kroz srednje okretaje zbog malo dužeg hoda radilice, a jako tuniranim skuterima snaga u sredini uopće nije ni bitna :wink:
 
Na QUASARu je stator uhvaćen na poklopac i potopljen u ulje...Na LEADERu je uhvaćen na blok motora...vrlo teško ćeš to prilagodit!