Ing-kart ne priznaje jamstvo?!?!

ib said:
GussRadWixer said:
ib said:
Ukratko, ako se motor izvodi na stazu, garancija prestaje vaziti. Tako je to kod svih i ne znam cemu cudjenje? ib

Krivo si shvatio. To je islo one "moje" cross motore. Oni nemaju svjetla, nisu homologirani, itd. Ali nemoras ih ni izvest na stazu. Mogu ti stajat u dnevnoj sobi i svejedno nema garancije. :|

Dobro sam shvatio. Namjena homologiranih wannabe R motora je voznja po javnoj cesti. Homologirani motor za cestu i pravi racing motor za pistu su dva svijeta.

ib

i kakve to veze ima..


i pista je asfalt kao i cesta i jednako mozes voyiti
 
Eladio said:
i pista je asfalt kao i cesta i jednako mozes voyiti

Takve su razlike da se garancija ne priznaje.

Proizvodjac ne daje garanciju za vrstu eksploatacije za opterecenja koja su normalna za piste/utrke. Za racing strojeve se daju servisni intervali u satima rada...

ib
 
Bil sam sad tam u vezi vizira za kacigu. Još nisu došli i nebuju. Kad sam spomenul da se svašta piše po netu i forumima dobio sam prešutan potvrdan odgovor na sve sumnje u vezi Ing karta. :gace:

Voda smo svi kaj nekaj čekamo kod njih :prsti: :mrgreen:
 
ib said:
Eladio said:
i pista je asfalt kao i cesta i jednako mozes voyiti

Takve su razlike da se garancija ne priznaje.

Proizvodjac ne daje garanciju za vrstu eksploatacije za opterecenja koja su normalna za piste/utrke. Za racing strojeve se daju servisni intervali u satima rada...

ib

po cemu je exploatacija drugacija na stazi nego da se koristi na njemaqckim autoputevima ?

i ja bi negirao da je bio na stazi , kao sto se curi negira da ju ne varas :mrgreen:
 
Mozes ti negirat koliko hoces. Ona je tebi dala nogu, a ti nju tuzi. :wink: A onda dokazi da je u krivu.
:mrgreen: :mrgreen:

Evo izvadak iz Hondinih garantnih uvjeta u D:

1. Honda ist berechtigt, die Erfüllung von Garantieansprüchen zu verweigern, wenn und soweit

....
h) an dem Fahrzeug des Anspruchstellers Defekte festgestellt werden, die auf abnormen Gebrauch, schlechte Behandlung, Vernachlässigung, Benutzung durch unqualifizierte oder unerfahrene Fahrer oder auf den Einsatz bei Motorsport-Veranstaltungen jeglicher Art wie zum Beispiel Rennen, Rallyes etc. zurückzuführen sind.

Maverick, vazan dio!!! Defekt mora bit povezan sa tvojim ucestvovanjem na trkama. Ako anlaser nije crk'o zbog utrkivanja, procitaj pazljivo svoj garantni list i gurni im ga pod nos!!! :!: :!:
 
Cigla said:
ribe said:
javi se glavon zastupniku za hr ali i pošalji mail u italiju pa im tamo malo pobliže objasni situaciju vjeruj mi imam iskustva..... :|

Pa IngKart i je glavni zastupnik za HR...

onda italija pa se žali , neđi nekog sa znanjem talijanskog i prjeti se anti reklamom po novinama i netu pa će da bude nešto eto ja npr sada sam u pregovorima za svoj i to zamjenu i vjerovatno nešto će biti ali budem vidio

P.S. nisu me baš ozbiljno shvaćali tu u hr ali kada sam kontaktirao talijane su malo postali ažurniji ( čak sada ja diktiram neka pravila nedam se baš jebat kako oni hoće :wink: )
 
maverick said:
Problem je u starteru, a sto nikako nije moglo biti uzrokovano utrkama.

Nitko me nije upozorio da ne vrijedi jamstvo, kada sam radio redovite servise.

Istina je da jamstvo ne vrijedi ako se vozilo koristi na utrkama i sportskim manifestacijama, ali isto tako je i istina da nema smisla izgubiti garanaciju radi nekoliko krugova na stazi, odnosno happeningu. Praksa je pokazala da bi se to "vozikanje" na stazi trebalo prešutno zanemariti i ja osobno nisam nikome oko toga pravio probleme, niti odbio granciju radi par krugova na stazi. Motor je napravit za puno veća opterećenja od onih kojima ga mi obični smrtnici na stazi opterećujemo.
Nisi napisao kakav je problem u starteru, da li anlaser okreće bez da zavrti radilicu ili samo klikne relej anlasera i lampice žmirnu, bitno je velika razlika u kvaru.
 
Znam da ponekad moze biti problem kada se motor vozi na utrkama, ali postoje tu dvije negacije:
1. Zasto mi nisu rekli kada sam radio redovite servise da ne moram to raditi kada ionako nemam jamstvo (vec su lezerno uzimali novce za redovito servisiranje i lupanje pecata u knjizicu)

2. Upravo sam analizirao jamstvene uvjete i u knjizici ne pise da se ne smije motorom utrkivati vec stoji da
garancija ne pokriva ostecenja uslijed:... ispitivanja snage (to je najblize utrkama). Dakle, alnaser mi je od pocetka stekao na nacin da se cuje karakteristican zvuk i tako je i sada bilo. Mislim da nema sanse da je taj kvar mogao biti uzrokovan utrkama?!?! :pandur:
 
:idea: Da li netko zna odvjetnika koji je imao slicne predmete, jer je ocigledno da sam ja ovdje prevaren i da me savjetuje sto mogu napraviti?! :?:
 
Sto nije jos malo prerano za to? :shock: Napisi im pismo ili ih nazovi i trazi da ti citiraju i daju napismeno koje si to pravilo iz garancijskih uvjeta prekrsio. Tek ako se jos uvijek ne slozite zaprijeti im sudom. Moj savjet bi bio da sve probas obaviti faxom, a u svakom pismu koje im posaljes daj im rok za odgovor. Ukoliko ne odgovore unutar roka, posalji im opomenu, a ako te i onda ignoriraju, ukljucu advokata.

Probaj to rijesiti bez odvjetnika. :wink:
 
GussRadWixer said:
Probaj to rijesiti bez odvjetnika. :wink:

Mislim da nema sanse. Zahebo se kaj im je rekao da se utrkival. Steta vremena, zivaca i izgubljenih para,

ib
 
Slazem se s prijedlogom - ne idi na odvjetnika do granice kada vise nemas izbora, kontkatiraj ih i trazi objasnjenje...

Mozes i pustiti nekog novinara (popt Parliament showa na Radiju 101) da pita umjesto tebe....

:shock:
 
ib said:
GussRadWixer said:
Probaj to rijesiti bez odvjetnika. :wink:

Mislim da nema sanse. Zahebo se kaj im je rekao da se utrkival. Steta vremena, zivaca i izgubljenih para,

ib
Ima ako garancijski uvjeti eksplicitno ne zabranjuju ucestvovanje na utrkama. A cak ako je to i slucaj, ukoliko kvar nije povezan s utrkivanjem moraju priznati garanciju. Pogledaj moj prijasnji post sa izvatkom iz Hondinih garancijskih uvjeta. :wink:

Ne daj se maverick! Digni dreku! :punk:

P.S. Pogledaj samo da garancijski list ne referencira negdje talijanski (originalni) a hrvatski dio navodi kao dodatak originalu. Makar bi ovo bilo protuzakonito, jerbo ako nije prevedeno, nemoras razumjeti. :misli: