INTERFONI I KOMUNIKACIJA

BABALUI

New member
Interesira me kakva su iskustva s interfonima(vozač -suvozač) i s komunikacijom u grupama. Malo sam njušio po nekim stranicama ali kod nas nisam našao da se neko ozbiljno time bavi.
Postoje neke male stanice (motorola) koje imaju dodatak slušalica+mikrofon koji idu pod kacigu ali nemaju interfon, već samo komunikaciju s drugom stanicom.
Pregledao sam stranica sa kompletnim sustavima(interfon+motor/motor+fm radio+mobitel ) ali ne znam koliko ljudi kod nas to koriste.
MISLIM DA BI SE MOGLO ORGANIZIRAT I POZIVNI KANAL tako da se i na cesti može kontaktirat (u prolazu).
Neki sustavi nude dosta toga ali ne znam kolliko je kod nas sve skupa u upotrebi.
Napominjem da su stanice uglavnom slobodne za korištenje bez posebnih dzvola.
Ako ima kakvih iskustava molim javite se.
 
Znam da koriste po autoškolama i neki drugi (dostavljači i sl.) ali postojei pravi sistemi za motore i to od cijene stotinjak dolara pa dalje, zavisno o konfiguraciji i mogućnostima. Međutim po iskustvima sa stranih foruma koje sam pregledao ima dosta pritužbi na funkcioniranje preko nekih brzina (orijentacija je cca 100 km/h). Izgleda da većini nedostaje slušnost na tim i većim brzinama. Dosta ih preporučuje korištenje sistema iz raly automobila pa me zanima da li se netko bavi time kod nas. Ove male motoroline stanice znam da koriste i neki naši klubovi kad idu na put i kažu svi da je super, ali meni treba i komunikacija sa suvozačem, a ne samo motor-motor.
 
Mislim da sam ih vidio u magnetixu!
Ali gos'n mugen sa ovog foruma ti je vlasnik dućana,pa on sigurno puno više zna o tome!
 
Je to stvarno moze biti zgodno kad vozac ima potrebu pitati suvozaca nesto. Samo milsim da je stvarna primjena toga potuno drugacija. Zamisli kad pocne baba brbljati. Jednini put kad imam mira je u voznji i jos da joj dam mogucnost da cakula dok ja vozim. Pa kaj ste ludi??? A ako nis drugo zamisli kako je opasno kad si u bogenu nagnut a pocne svadja di si jucer bio i zasto si gledo dekolte od one male :mrgreen:
 
postoji i tipka MUTE :mrgreen: :mrgreen:
 
BABALUI said:
Međutim po iskustvima sa stranih foruma koje sam pregledao ima dosta pritužbi na funkcioniranje preko nekih brzina (orijentacija je cca 100 km/h). Izgleda da većini nedostaje slušnost na tim i većim brzinama.

Vozim se sa interfonom več skoro 10 godina i to sa modelom koji u Louisu košta 30 eura (bio je i 20 na poustu). Ima zvučnik koji se prisloni na uho, pa kad fulaš za koji milimetar više ne čuješ preko 100 km/h. Ali u tom istom Louisu kupiš za 13 eura komplet u kojem je slušalica koja se ugura u uho. Na taj način čuješ do 150 km/h. Meni je to dovoljno.
Vrlo bitno: Uređaj moraš stišati da suvozača jedva čuješ jer se pojačavanjem uređaja pojačava i šum vjetra.
Na voki-toki (motor-motor) se nisam nikad odlučio jer ga nisam imao s kime koristiti.
 
linza said:
Je to stvarno moze biti zgodno kad vozac ima potrebu pitati suvozaca nesto. Samo milsim da je stvarna primjena toga potuno drugacija. Zamisli kad pocne baba brbljati. Jednini put kad imam mira je u voznji i jos da joj dam mogucnost da cakula dok ja vozim. Pa kaj ste ludi??? A ako nis drugo zamisli kako je opasno kad si u bogenu nagnut a pocne svadja di si jucer bio i zasto si gledo dekolte od one male :mrgreen:

Očito krive babe voziš :mrgreen:
:wink:
 
Super Jura said:
Ali u tom istom Louisu kupiš za 13 eura komplet u kojem je slušalica koja se ugura u uho. Na taj način čuješ do 150 km/h. Meni je to dovoljno.

Ja nemrem s tim slusalicama. Ubije me nakon sat voznje. Nema tak malih slusalica da je kacige na jednom mjestu ne pritisne na uho i to pocne tak bolit da hocu poludit.

Preporucam ovo, ak se moze ugradit u kacigu. U moju Schuberthicu je uslo bez vece frke (www.conrad.de):

Artikel-Nr.: 930316 - LN

930316_BB_00_FB.EPS.jpg
 
Imas u metrou voki toki za cca 150 kn koji ima funkciju Vox
sto u prijevodu znaci da reagira na glas
uzmes hands free za mobitel i spojis
samo moras prelemit jack
ja sam slozio i stvar radi
ima podesavanje osjetljivosti i to je to
 
Ako voziš ženu na motoru bolje ti je bez toga :mrgreen: , a komunikacija sa ostalim sudionicima u prometu je najbolja na starinski način. Evo ti primjera

:hello: :2up: :yoman: :B: itd.
 
ib said:
Ja nemrem s tim slusalicama. Ubije me nakon sat voznje. Nema tak malih slusalica da je kacige na jednom mjestu ne pritisne na uho i to pocne tak bolit da hocu poludit.

S ovim koji se stavlja u uho nemam problema. Ona prijašnja slušalica ja bolila nakon nekoliko sati. :|
 
zanima me dali je razgovor između vozaća i suvozaca preko interfona kao i preko radio stanice ili razgovor tece kao preko tel. linije jer sam našao radio stanica http://www.chipoteka.hr/www/pics/6070499140.jpg koja nije po specifikacijama uopce loša za ove pare a ako je tok razgovora isti onda se više iplati uzesti radio stanicu nego interfon
 
vidio sam aktualni Metroov katalog (graz) i imaju na akciji neki model na koji se moze spojit jos i mp3 ili disk player. Nemrem ga sad nac al znam da je bilo za sicu (cca 20akE).
 
STobulj said:
zanima me dali je razgovor između vozaća i suvozaca preko interfona kao i preko radio stanice ili razgovor tece kao preko tel. linije jer sam našao radio stanica

Ak sam dobro shvatio pitanje
možemo si upadati u riječ (kao telefon).
I ima priključak za walkman/MP3 jedino što jako stiša.
 
Super Jura said:
STobulj said:
zanima me dali je razgovor između vozaća i suvozaca preko interfona kao i preko radio stanice ili razgovor tece kao preko tel. linije jer sam našao radio stanica

Ak sam dobro shvatio pitanje
možemo si upadati u riječ (kao telefon).
I ima priključak za walkman/MP3 jedino što jako stiša.

e to me zanimalo jer sam od prijatelja posudio jednom a nije se moglo upadati u rijec vec kao preko radio stanice može govoriti samo jedan a to mi je išlo na živce
 
pogledajte malo ovo http://www.4-motorcycles.co.uk/acatalog/Nady_Intercoms.html