INTERKOM

-alen-

New member
Kupio sam u Luisu interkom, Katalog 2006 Str. 268 Šifra 10001270 cijena 99,95 €.



U kompletu se nalazi centralna jedinica, dva para slušalica s mikrofonom za ugradnju u kacigu te dva kabela za vozača i suvozača s tipkalom.



Uz slušalice sa mikrofonom dolaze i naljepnice sa čičkom za montažu i demontažu istih.



Nakon ljepljenja naljepnica,



slušalice i mikrofon se samo nataknu.





Debljina slušalica je svojih 4-5 mm pa prije kupovine predlažem probu (izrezati karton te debljine? Fi 50mm ili sl.) Mene malo stišću, ženi su odlične.



Još da sakrijem kablove...



...i gotovo.



Nakon montaže kabel visi niz leđa.



Sad još spajanje s centralom...
Strelica na strelicu, i postignut je vodonepropusan spoj.



Na centrali se nalaze s gornje strane tipka za uključivanje sa položajima OFF/L/M/H, kotačić za paljenje i glasnoću radia, a sa strane dvije tipke za prebacivanja kanala na radiu, te kontrolna lampica.

Položaj OFF, isključeno, L – (LOW) za vožnju pri velikim brzinama, mikrofoni su tako podešeni da reagiraju samo na najglasnije zvukove, što podrazumjeva da moraš glasnije govoriti. M (MEDIUM) – za srednje brzine mikrofon je osjetljiviji, ponekad reagira i na okolne šumove, H (HIGH) – za male brzine odnosno prilikom stajanja.

Radio se nalazi na posebnom prekidaču/kotačiću tako da je moguće kombinirati slušanje radia i razgovor. Ukoliko je radio uključen a započne komunikacija između vozača i suvozača, glasnoća radia se automatski stišava, a po završetku razgovora nakon 2-3 sekunde se ponovo pojača. Radio odlično lovi stanice (nisam ni znao za puno lokalnih da postoje).



Osim radia postoji mogućnost spajanja CD/MP3 playera, odnosno walkie-talkie i mobitela.
Za sve spojene uređaje vrijedi prigušivanje radia i/ili  playera  prilikom poziva od suvozača odnosno poziva na mobitel ili W-T.



Za spajanja mobitela koristi se stereo priključak 2,5 mm te je potrebno mobitel postaviti na automatski odgovor.



Za spajanje walkie-talkie koriste se spojevi od 2,5 mm i 3,5 mm kakvi postoje na većini ovakvih uređaja.



Za razgovor preko walkie-talkie  potreban je i kabel sa tipkalom koje treba stisnuti prilikom pričanja te pustiti prilikom slušanja, dakle kao i na samom uređaju.
Kabel se može namontirati na volan ili rukavicu.



Centralna jedinica sama po sebi nije vodonepropusna, tako da je u slučaju kiše treba nositi u torbi ili ispod odjeće. Obično ga žena namontira na remen od jakne tako da ima pristup kontrolama.





Glavna namjena zbog koje sam je kupio je vožnja u dvoje, za solo vožnju je nisam nikad koristio, radio ne slušam ni u autu, no apsolutni je zakon u dvoje, lagana vožnja uz muziku i mogućnost komuniciranja – savršeno.

Jedino čega me je strah – je grmljavina  :mrgreen:

Kol'ko kablova, no na sreću su, svi (pre)dovoljno dugački. (y)




 
ti majku ko da sam enciklopediju otvorila  :misli: :LOL: :LOL: :LOL: majstor u kuci, XIV

i daj smanji ti slike nemaju svi adsl  :jesus:
 
ja imam onog jeftinijeg i mogu ti reci da ne vidim razliku osim radija :misli:  :mrgreen:
Sve smo isto dobili, ima također dodatni kanal tj. line in

Inace super stvar  (y)
 
I ja sam baš jučer kupio onog jeftinijeg, sad je na akciji za 19,95. Nisam ga isprobao u vožnji, nadam se da bu dobar. Jedino kaj i mene malo žulja slušalica, trebam to nekak posložiti.
Koliko vidim, razlika je i u tome kaj ovaj skuplji ima 2 slušalice (za oba uha), dok ja imam jednu, te ja nemrem spojiti mobitel ni walkie-talkie. Al ovaj skuplji vjerujem i da je bolji, pošto su ga preporučili i ovi iz Motorrada.
@STobulj znači u vožnji se dobro čuje?
Jedino kaj ne kužim u ovom skupljem je ta mogučnost spajanja s walkie-talkie-m, tj. za koju svrhu je onda to?
 
darkovsky said:
I ja sam baš jučer kupio onog jeftinijeg, sad je na akciji za 19,95. Nisam ga isprobao u vožnji, nadam se da bu dobar. Jedino kaj i mene malo žulja slušalica, trebam to nekak posložiti.
Koliko vidim, razlika je i u tome kaj ovaj skuplji ima 2 slušalice (za oba uha), dok ja imam jednu, te ja nemrem spojiti mobitel ni walkie-talkie. Al ovaj skuplji vjerujem i da je bolji, pošto su ga preporučili i ovi iz Motorrada.
@STobulj znači u vožnji se dobro čuje?
Jedino kaj ne kužim u ovom skupljem je ta mogučnost spajanja s walkie-talkie-m, tj. za koju svrhu je onda to?
Gdje se kod nas može kupiti?
 
Eck said:
Gdje se kod nas može kupiti?

Možeš u bilo kojem dučanu koji je u suradnji s Louis-om, npr. Moto-centar u Zaboku, Trivium- Ungarija i slično.
Evo sad sam baš skužio još jednu razliku između mojeg jeftinijeg i ovog gore opisanog- skuplji ima obložene slušalice za uši, dok je moja slušalica čista plastika, koja lagano žulja. Al i to se da srediti.
Za sve koji su zainteresirani za jeftiniji- sad je na akciji u Louisu, cijena je 19,95 umjesto 29,95.
 
pa nije samo to razlika ali za "amatersku" uporabu su skroz ok
Meni osobno slušalice ne smetaju jer sam podigao ih za 4-5 cm od uha a ono je više "mali zvucnik"  :mrgreen: od kojeg cijela kaciga tutnji ta ga se ne može pojacati ni do pola jer je preglasno te zato i nije potrebno staviti direktno na uho već može slobodno i 10cm udaljiti i pojacati samo zvuk
To što ima jedni slušalicu je po meni također prednost tj. nije mana jer volim cuti što se oko mene događa

 
Ja imam onaj jeftiniji uređaj od 29,95 eura. Žena i ja imamo Nolan N 101 kacige, a vozim Marauder s serijskim auspuhom i windshieldom.

Naša iskustva:

- lagana montaža (čičak traka za uho)
- praktična uporaba (malo kablova, malena centralna jedinica)
- kvaliteta zvuka - odlična
- mogućnost kvalitetne komunikacije ne postoji,(razumljivi razgovor pri brzini do 20 km/h i pri stajanju na mjestu, sve preko toga nerazumljivo)
- čestalo pucketanje, šum vjetra raste proporcionalno povećanju brzine, iznad 70 km/h iritantna buka vjetra u slušalicama

Zaključak:

- sve što mikrofon uhvati kao zvuk, vjerno prenese do zvučnika, odnosno uha korisnika, ali to je uglavnom samo  buka, odnosno šum vjetra...

Nagradno pitanje:
- zašto je to tako?

Zbog kacige, vrste motora, kvalitete uređaja, ili...

Uglavnom odustao sam od daljnjeg korištenja uređaja jer ne služi onome zbog čega je kupljen, te sam odlučio da ću kupiti samo onaj uređaj koji budem isprobao u praksi pri normalnoj uporabi motora, ili na preporuku iz prve ruke nekog od zadovoljnih korisnika. Sve drugo su samo puste priče.

30 eura nije smak svijeta, ali ako uređaj ne valja, i to je previše... Mogao sam za te novce kupiti npr. "Windstoper" potkapu, i sigurno bih bio zadovoljan.
 
ja imam taj jeftiniji i nemam takve probleme a kad sam maknuo spužvicu sa mikrofona i zaboravio je vratiti tada mi je šumilo
 
Da sam zadovoljan 'uređajem' vidi se po broju slika, utošenim vremenom dizanjem istih na server i za opis.

Uređaj sam do sada koristio uvijek na srednjoj poziciji (M) i kvaliteta razgovora je odlična do brzine od 140 km/h, s obzirom da u dvoje rijetko kad vozim brže (eventualno neka extremnija pretjecanja), dakle gotovo nikada nemam problema s zvukom. Jedini neželjeni zvuk koji uhvati je zatvaranje kacige (čweng).

Preko 140 ne čujem radio, vjerojatno zato što je jačina istog na pola ili niža, da čujem što se dašava oko nas, a i nisam primjetio da razgovaramo prilikom pretjecanja tih par sekundi.

I ja sam probao podignuti slušalice iznad ušiju da me ne žuljaju, no tada slabo čujem, ista stvar je bila i sa pomicanjem prema natrag, no juče sam probao ih gurnuti prema naprijed, prema ustima, dijelom na remenu za kopčanje i konačno sam našao pravu poziciju, ne žuljaju, ma ni ne osjećam ih (išli smo đir do Senja i natrag cca 140 km), a odlično čujem...
 
Sa ovim mojima može se pricati do 100-120 a tada vec pocme se vjetar cuti tako da ih je nabolje u to vrijeme ugasiti
 
ja mislim da je to sve skupa prevelika tlaka,na dužim putovanjima pravim pauze otprilike svakih 100 km i onda svaki put da sve to moram uštekavati ,"sinhronizirati" i praviti tonske probe.....no way!!!!
gubi se smisao vožnje motora,sve te dodatne pizdarije za poboljšanje udobnosti,ugodnosti i ostalog ljudi su odavno izmislili a zove se AUTO
 
Silvio said:
ja mislim da je to sve skupa prevelika tlaka,na dužim putovanjima pravim pauze otprilike svakih 100 km i onda svaki put da sve to moram uštekavati ,"sinhronizirati" i praviti tonske probe.....no way!!!!
gubi se smisao vožnje motora,sve te dodatne pizdarije za poboljšanje udobnosti,ugodnosti i ostalog ljudi su odavno izmislili a zove se AUTO

(y) (y)
 
Silvio said:
ja mislim da je to sve skupa prevelika tlaka,na dužim putovanjima pravim pauze otprilike svakih 100 km i onda svaki put da sve to moram uštekavati ,"sinhronizirati" i praviti tonske probe.....no way!!!!
gubi se smisao vožnje motora,sve te dodatne pizdarije za poboljšanje udobnosti,ugodnosti i ostalog ljudi su odavno izmislili a zove se AUTO

I ja sam se slagao sa tobom sve dok ga nisam kupio  :jesus:
Možda je stvar što je moj toliko jeftin da nema nikakvih tonskih proba , sikronizacija vec samo kutijicu velicine  pola kutije cigare zakacim te stavim na on i sve super a poviše 100-120 svejedno ne prićaš već voziš
Uglavnom ja svakome savjetijem da kupi
 
... ma kakve tonske probe i ostale kerefeke, kad napravimo pauzu žena odšeka sebe i mene (3 sec), sve ostaje u kacigi i na jakni, kad kreneš dalje ponovo se spojiš (još 3 sec) i piči...

Najčešće ga i ne gasimo (zaboravim), a cijela sinhronizacija se svodi na OFF ili M položaj...
 
Sve je to u redu, samo što nisam pristalica bilo kakvih "žičanih" rješenja... jerbo u "ne-daj-Bože" situaciji te iste žice mogu debelo pogoršati situaciju.