IRON BUT SKUTEROM 250 CCM,MOGUĆE? - NARAVNO DA JE!

deantoto

Member
Iako mnogi će misliti, pa i odmah obasipati kritikama, da previše pratim Tončija Ordulja i bezveze tipkam po kompjuteru, iako nemogu poreći otkuda mi je inspiracija pristigla, uz dosta razmišljanja vjerujem da je odluka pala.
Drugo ljeto ću probati doći od Velike Gorice do Barcelone za 24 sata ( cca 1650 km ), sa svojim skuterom Piaggiom Xevom 250.
Odgovor na pitanje zašto uopće je sljedeći:
Do sada imam već 2 veća putovanja prvo od 4000 km sa Beverlyem 250 prije dvije godine, i ove godine sa Piaggiom Xevom 250, 5300 km. Do sada su moja putovanja bila tematski isključivo vezana za Drugi svjetski rat,a po Evropi sam obišao sve kaj me zanimalo, i naravno sve sa motorom. Tako sam bio u Budimpešti,Krakowu,Berlinu,Hamburgu,Berchtesgadenu ... itd... i smišljao sam plan za drugu godinu. Prvobitno u igri je bio Thailand,ali žena neće samnom tamo tako da ću ići sa obitelji pod godišnjim na Jadran,pa kad se vratim s mora pokušati ću postati član Iron buta.
Skuterima već sam vozio bez ikakve pripreme i prethodnog odmora,dapaće još uz razgledavanje i posjet nekim mjestima ove godine 975 km u danu,pretprošle 1050 km u danu, a prošle godine Pegasom dva puta po 950 km u dva dana.
Znam da je između 1050 i 1650 km velika razlika, ali mislim da imam dosta iskustva da bih to mogao odraditi.
Za sada planirano putovanje je Velika Gorica-Barcelona - autocestom, pa ostati koji dan vidjeti Barcelonu,pa možda mi žena dođe avionom tamo pa tamo i ljetujemo,a domeka bi se išlo prvo do Lourdesa kao znak zahvale Majci Božjoj,pa onda polako kroz nekoliko dana doma Azurnom obalom.
 
Samo napijed i zelim ti srecu ako budes odlucio ici!  (y)
 
mkguce je svakako, svaka cast i podrzavam te 1000%.
Samo nemoj vozit Bun Burner, nego ti je jednostavnije Saddle Sore 1000milja u 24 sata to je ok.
Lijepo sve isplaniraj, tako da vozis od pumpe do pumpe a ne da ih trazis po putu.
I obavezno cili servis prije nego krenes i nove gume, ali to vec znas i bilo bi dobro da nades nekog pa da idete skupa.
Slikaji i snimaj sto vise mozes.
Pozdrav
 
Vozio sam piaggio 250 ccm, i ispizdio svaki drugi dan ići na pumpu. Tako da bi ja za ovakvu vožnju kemijao dodatni tank.
 
Nem sumnjam da neces to savrseno isplanirati, a ujedno i odraditi.
Sretno i javi nam pripreme za put!!!
 
:shock:
Istambul-Zagreb 1270 km. (Nexusom) kod Niša sam si poželio kremu za Hemeroide a u Beogradu sam ga htjeo zapaliti da se ugrijem.Haaa.....Haa...
Samo daj. Znamo da si majstor u pripremi i naravno da ćeš uspijeti.  (y)  (y)
 
nadam se da ce ti  se ideja i pretvorit u djelo..sritno!  (y)
i također se nadam, da ce se uz naseg Tonca, pojavit jos puno ljudi zeljnih osvajanja ove prestizne titule! neka vam je svima sa sricom  (y)  :wink:
 
Zanima me koju prosječnu brzinu tvoj skuter može držati po auto-cesti i koliki su mu intervali tankiranja?
Pozzz  (y)
 
samo naprijed  (y)

negdje prosjek same voznje (bez zaustavljanja) oko 110 ?