Iscurio antfriz i pregorijeli ventili

Guliermo

Member
Riječ je o Piaggio Carnaby 300 ie.
Od  1. dana kako sam ga dopeljao iz dućana na svakih pređenih 300 km trebao sam uliti po 1 dcl vode. Promijenio sam mu sve šelne,(barem one do kojih sam lako mogao dosegnuti) jer i na njima je malo slinio. Prešao sam s njim oko 20 000 km (svako ljeto na more) itd. itd.
Prije par dana nakon vožnje, ispod njega lokva vode tj. antifriza, skužili smo da doslovno šprica na dolnjem dihtungu između cilindra i bloka, tako da je špricao po zadnjem blatobranu i sve po sicu...Naravno ta rupa je sa gornje strane na spoju bloka i cilindra. 
Raskopali smo ga da bi zamijenili dihtunge (koje još nisam kupio) i vidjeli  smo da su i 2 ispušna ventila skurena, izgleda od vode. Ali kako od vode.??? Pa ne ide motor na vodu...      Pitanja  :help:
Dali je to mogla biti tvornička greška to sa dihtungom tj. brtvom, jesam li ja pogriješio u odabiru antifriza..?? Sada kada je već glava dole što mi je pametno metnuti koje tj. čije ventile možda  federe...??? Dali je još netko imao takva iskustva,? Meni su rekli da su im radilice slabe. Svaki savjeti su dobrodošli... Unaprijed zahvaljujem..