Iskustva s B bez A kategorije na skuterima preko 50ccm

Status
Not open for further replies.

bozoou

New member
Da zapocmem od pocetka...sve se poklopilo sto se moralo poklopiti da jos nemam A kategoriju.....počelo je s uvodjenjem A2 kategorije, pa onaj ogromni period bez mogucnosti polaganja za ikoga......a taj period za mene je bio dosta duzi jer sugava skola Prečko (prva u susjedstvu...a losa iskustva s njom su stecena vec polaganjem B, ali posto je najbliza tam sam ipak planirao ici i A)
......me je non stop obavještavala da HAK jos nije dao dozvolu za izlazak L-motocikla. A ja budala sam na pravom mjestu i pitao  :x
Jednom kad sam isao pitati..naletio sam na šefa skole...i tek tad shvatio da se oni uopce dvoume uvoditi A2, a jos kad me lik pitao da li bi ja radio kao instruktor u njihovoj skoli  :shock: ....razjasnila mi se slika o kvaliteti skole!  (preporucam svakome  :LOL:)

Tako su me oni razvlacili skoro do 5 mj.
Onda sam krenuo traziti okolne skole...ispostavilo se da ih jako malo ima A2..i sve su mi bile daleko...jedna koja je koliko toliko mi pasala...tam su mi rekli da će proces uvodjenja A2 biti gotov kroz koji dan...rekao super, pricekat cu!
Nakon tjedan dana opet oni vele kroz koji dan...reko, kad cekam tjedan dana, budem jos koji dan!
Nakon dva tjedna opet oni vele kroz koji dan...reko, jebaga kad vec cekam dva tjedna...budem sad jos koji sugavi dan!
...i tako nakon jos tjedan dana  :x ... vele mi da je Mup bio i da je sve u redu i sad jos samo koji dan da im stigne rješenje!!
Ja već lud od čekanja zovem ih svaki dan...i kažu mi oni tak drugi dan otkad im je bio Mup, da ce oni mene upisati(neregularno), pa tokom vožnje kad im stigne rješenje ću biti zaprave upisan! Meni pasalo.
U roku 4 dana odvezao 7 sati na poligonu...taman se poveselio kako konačno sve brzo ide....i nakon tog 7-og sata kaze inst. da nemozemo na cestu prije nego stigne rješenje...da ne nahebemo....i kaže on meni: "sad ce ti to biti kroz koji dan!"

Mislio sam stvarno sad i bude...i tako ja čekam to rješenje prvi tjedan......
...drugi tjedan......(pucam vec po savovima)...i tu me nazove inst i kaze da pocinjemo od slj. tjedna!!!
Mislim, jebiga jos tjedan dana, ali konacno znam na cem sam.......kad ono za tjedan dana kaze on, ma ipak te ne mozemo jos upisati...... :x :x :x

Toliko očaja je u meni bilo da se neda opisati....sljedeći dan sam fino otisao u autoskolu, uzeo svoj liječnički (to je bilo danas).....i kako neregularno upisan, tak neregularno i ispisan!! Sva sreca nisam nis placao pri neregularnom upisu.
...otisao do te druge autoskole i KONAČNO upisao A2!!!!!!!

U ovoj autoskoli je malo guzva i bojim se da takodjer nece sve bas brzo teći....a ja nemogu vise cekati!!! Kupio sam si motor krajem prosle godine...i odmah je zavrsio u supi.........sad gorim svaki dan da se provezem....i tako gorim već pola HEBENE godine....a takve sam srece da kad sam jednom sjeo i zaputio se nesto dalje od kvarta (5km) i štopala me murja, sreca u nesreci da me pustila :)
...sad neznam jesam li imao velike srece...ili je to vise-manje normalno da me ne terete u ovakvom prekrsaju  :?

Znaci konačno slijedi pitanje!!!...nakon poduzeg opisa......

Kakva su vasa iskustva, ako ste imali istih, da ste vozili bez A kategorije skuter 125 ili 200?? I da vas je zaustavila policija!
Posto primjetih da ima policajaca na ovom forumu...molio bih njihovo mišljenje kako se teško gleda na ovakav prekršaj??
Možda ulazi u obzir da imam dost opreme..skoro full (ne PVC kaciga, rukavice , jakna, bubreg)..i sigurno me nece  vidjeti da divljam!
Jednog frenda zaustavili na 600 ccm...on ima samo A1, i kaze da ga nisu cak niti priupitali gdje mu je A kategorija??
 
sjedanjem na motor bez vozačke dozvole propisana je kazna. Budi spreman na to i nemaš brige. Mada....ja bi se strpio još neko vrijeme dok ne položim i to je to. Biti će vremena za vožnju. Mala je vjerojatnost da će te zaustaviti policija, a pogotovo ako imaš opremu, no što ako nekog ogrebeš ili nedaj bože nešto više. Strpi se još mjesec dana i to je to. Vidim da si malo lijen jer si radije čekao nego upisao neku auto školu koja je malo dalje, iako se uvjek možeš dogovoriti s instruktorom da dođe po tebe. Jbg, tak je kak je. Položi i vozi. Policajac na motoru će odraditi svoj posao (naplatiti kaznu :mrgreen: )
 
Status
Not open for further replies.