Iskustva s Loctite 638 ???

GeM

Member
Imam problem izlizanog / izglodanog ležišta vanjskog vijenca kugličnog ležaja
( ležaj 6304-2RS , 20x52x15 mm , na strani diska u stražnjem kotaču , toleranca "dignuta" za cca 100-150 mikrometara ).

S obzirom da dimenzije glavčine ne dozvoljavaju proširenje  i upucavanje puškice ili ugradnju
drugog ležaja slijedećeg po veličini, razmišljam o upotrebi  Loctitea 638 koji je deklarativno
namijenjen i za lijepljenja cilindričnih spojeva sa zračnošću i do .25 mm.

Interesira me da li netko ima iskustva, bez obzira pozitivna ili negativna,
sa korištenjem Loctitea 638 u navedenoj ili sličnoj primjeni !
 
Jedno razmisljanje samo:
Zakaj nebi ubacio manji lezaj,sa istim unutarnjim a manjim vanjskim promjerom,pa imas mjesta za ubacit puskicu.

npr. lezaj 6204 , on ti ima dimenzije 20x47x14

1 mm je uzi ali to isto nebi trebao bit problem.
 
maRRio8  - Hvala , pitanje proslijeđeno i na Lagerosa !

flugo - Hvala , izvrsno razmišljanje !  (y) (y) (y)

        ( Ne znam zašto smo mi muškarci uvijek prvo pomislimo kako nešto povećati,
          a zaboravimo na moguću alternativu kroz smanjenje  :misli: )
 
koristim isto to na radilici od tomosa 50ccm na oba lezaja, dimenzije su slicne, ima 5 ks, i vrti se cc-a 7000rpm. stalno je na max i jos je radilica fixna.. i ne mrda.. znaci drzi.. vremenski je nekih mjesec dana kao takav u upotrebi.
 
flugo said:
Jedno razmisljanje samo:
Zakaj nebi ubacio manji lezaj,sa istim unutarnjim a manjim vanjskim promjerom,pa imas mjesta za ubacit puskicu.

npr. lezaj 6204 , on ti ima dimenzije 20x47x14

1 mm je uzi ali to isto nebi trebao bit problem.

manja mu je nosivost ...  :misli:
 
strasilo said:
manja mu je nosivost ...  :misli:

Istina,al bi opet drzao bez problema..istina,dosta krace od veceg lezaja al bi drzao  :wink:

Teoretski cca 530 h pod opterecenjem od 400 kg a ovaj veci cca 1050 h ( kod 1000 o/min ).