Iskustva sa Apriliom RSV 1000 Factory,2004

gremlin

Member
Pozdrav svima.
Nudi mi se Aprilia RSV 1000 Factory iz 2004.god pa me zanimaju vaša iskustva s tim motociklom pošto sam do sad vozio samo japanske motore.

Hvala svima koji mi mogu pomoći.
 
jedinim R šta mi se sviđa , kaj da ti više pricam
 
Jako dobar motor,sam za moj ukus mu fali snage,jednom vozio model 2007 sa kompl akrapom i nekom drugom elektronikom,sto mislim i nije puno razlicitiji motor od modela 2007.Fin motor,uzi dost od cetverocilindrasa 1000,jako dobre kocnice,izvrsno lezanje u zavojima,e da mi je takva stabilnost i osjecaj na mojoj yamahi,zvuk jeben s akrapima,samo dok dodje ravnica nedostaje joj snage,i to joj je po meni jedina mana.Gle ovisi sto si vozio do sad.A kakva joj je cijena ta koja ti se nudi.U kakvom je stanju.Ak imas mogucnosti uzmi je ak ti se motor ne svidi prodat ces je a bit ces bogatiji za jedno iskustvo.
 
nisam vozio apriliu, ali honda vtr od 110 konja je išla ko sam đavo..a ovo ima dosta više konja i vjerojatno puno bolji ovjes...
iako talijani :palacdolje: dobro se raspitaj u kakvom je stanju motor i kolko uopće izdrže te mašine prije nego uzmeš..
 
Moj ti je savjet da svakako ako je ikako moguće isprobaš motor, jer tko zna možda ti ne legne V2, ne svidi ti se i ispadne da si bacio lovu. Ja svog vozim malo više od 2 godine(23000 km) i totalno sam zadovoljan (ustvari bolje reći da sam oduševljen) kvarova neme (jedino se pomiri da ćeš zadnju bremzu vjerovatno morati odzračivati svakih par tisuća  :mrgreen:), po svemu ostalom RSV je odličan stroj; Rotax krasno radi, žilav je i pouzdan, rama na njemu ti je jedna od najboljih uopće, ovjes Ohlins, kovane felge, Brembo....Snage zbilja nema kao moderni japanci ali ako ne misliš na Grobniku obarati rekord staze za sve ostalo je vjeruj mi ima sasvim dovoljno. Ako si dakle spreman na "manjak snage" RSV će te nagraditi izvrsnom stabilnošću, i po meni fenomenalnim osječajem u vožnji uopće.
 
Nisam ga probao vozit i neželim sad da se misli da pametujem o nečem šta nisam ni probao,ali mislim da ćeš biti oduševljen...to je motor s dušom...kad čuješ zvuk doživiš nirvanu...vlasnik jedne takve mi je rekao da su kočnice savršene,a i ovjes.imao je prije r1 2003 i rekao je da motor nema veze po bilo čemu s r1.ugl imao je samo pozitivne dojmove o njoj.na tvom mjestu bi je kupio odmah...
 
MOONSHIELD said:
nisam vozio apriliu, ali honda vtr od 110 konja je išla ko sam đavo..a ovo ima dosta više konja i vjerojatno puno bolji ovjes...
iako talijani :palacdolje: dobro se raspitaj u kakvom je stanju motor i kolko uopće izdrže te mašine prije nego uzmeš..

Na 50.000km provjeriti lezajeve paljenja i regler, a mašine idu preko 100.000km bez problema. Rotax.
 
imao je prije r1 2003 i rekao je da motor nema veze po bilo čemu s r1.ugl imao je samo pozitivne dojmove o njoj.na tvom mjestu bi je kupio odmah...

I ja sam imao prije rsv-a, samo moj je 2000-a, imao  R1, i dosta motora prije nje i po meni je totalno drugačiji od svih.To mi je prvi v motor i to mi je bila želja vozit pa makar ga prodao za tjedan dana, al evo još ga nisam.Mnogi pričaju da je to poluproizvod itd, al nemoj se obazirat na to.Ak imaš love kupi, a ak ti se ne sviđa prodaj  (y)., al češ bar malo osijetit dobre vibracije.I još samo napomena prsti nakon par sati vožnje, kao da si kosio sa trimer kosilicom.Nečeš ih osiječat :D.
 
Samo 2 stvari: skup sport, ali vrijedi svake, a ma baš svake kune.
Vozim Mille R 2003. već 4-tu godinu, i još nisam naišao na motor kojim bih ga zamjenio. Za putovanje dovoljno udoban, za zavoje savršen...
 
kakav se pokazao prvi mille, 99. god, kakve su im masine, ima li nekih standardnih bolesti, koliko km oderu?
 
ja sam sa svojom prezadovoljan i istina je da ćeš jedino imati problema sa zadnjom iako sam čuo da factory nema problema sa zadnjom :misli: bar tako mislim
 
Tutty said:
kakav se pokazao prvi mille, 99. god, kakve su im masine, ima li nekih standardnih bolesti, koliko km oderu?

Prvi Mille se pokazao odlican, ali odlican. Masine ekstra izdrzljive, sa pokojim sitnicama koje zagorcavaju zivot. Dobro je sto su sve te sitnice poznate vlasnicima i lako se odklanjaju i u kucnoj radinosti (y)
 
bike me said:
Samo 2 stvari: skup sport, ali vrijedi svake, a ma baš svake kune.
Vozim Mille R 2003. već 4-tu godinu, i još nisam naišao na motor kojim bih ga zamjenio. Za putovanje dovoljno udoban, za zavoje savršen...
zbog kvarova?
 
Meni ovo bilo interesantno radit, tj. ovoliko forsirat eventualno kroz srednju skolu.
Ali svaki tepil ima svoje veselje...
 
ove godine u gospiću isto stara kawa neka... lik parži li prži kad ....vuš, plamen.... nakon posla sata upalio i odvezao se :D