ispao O-ring s lanca

SaleKT

New member
primjetio sam da su mi s lanaca ispali dva o-ringa. pitanje je da li se mogu tako voziti ili moram mjenjat lanac :misli:
 
SaleKT said:
primjetio sam da su mi s lanaca ispali dva o-ringa. pitanje je da li se mogu tako voziti ili moram mjenjat lanac :misli:

Mijenjaj.
 
SaleKT said:
primjetio sam da su mi s lanaca ispali dva o-ringa. pitanje je da li se mogu tako voziti ili moram mjenjat lanac :misli:

Dok se ne istegne samo deri (y)

 
SaleKT said:
primjetio sam da su mi s lanaca ispali dva o-ringa. pitanje je da li se mogu tako voziti ili moram mjenjat lanac :misli:
ako je lanac odradio preko 20.000 km...te ako je prema spanerima na vilici skoro do limita....mijenjaj kompletni set(lancanici plus lanac)...a ako je lanac dobar onda vozi tako....morati ces ga malo skrupoloznije odrzavati...te kad primjetis da je postao "kvrgav"...ili da je na mjestima labav..pa na momenat zategnut......vrijeme za zamjenu je stiglo.... 8)
 
SaleKT said:
primjetio sam da su mi s lanaca ispali dva o-ringa. pitanje je da li se mogu tako voziti ili moram mjenjat lanac :misli:
meni se to isto događa i s prvim i s drugim lancem nakon prijeđenih otprilike 7-8000 km... sve kao novo a ringovi ispadaju  :misli:
počeo sam sumnjat u kvalitetu DID-lanaca i sljedeći put ću probati nešto drugo....čiji lanac ti imaš na motoru?

dosad sam (istina na slabijim motorima) imao RK i nikad nikakvih problema
 
Silvio said:
meni se to isto događa i s prvim i s drugim lancem nakon prijeđenih otprilike 7-8000 km... sve kao novo a ringovi ispadaju  :misli:
počeo sam sumnjat u kvalitetu DID-lanaca i sljedeći put ću probati nešto drugo....čiji lanac ti imaš na motoru?

dosad sam (istina na slabijim motorima) imao RK i nikad nikakvih problema
kako odrzavas lanac ? cime ga peres...podmazujes... :misli: ??


Meni je ovo drugi DID ov lanac na motoru(motor sad ima 49.000 km)...i nikad nije niti jedan o ring ispao......RK ne bi ni mrtav na motor montirao...  :x
 
bmw m 5 said:
Meni je ovo drugi DID ov lanac na motoru(motor sad ima 49.000 km)...i nikad nije niti jedan o ring ispao......RK ne bi ni mrtav na motor montirao...  :x

Meni se svi jednako razvlače, DID, RK, Afam...
 
AnteK said:
Meni se svi jednako razvlače, DID, RK, Afam...
....naravno da je razlika u cvrstoci lanca....ja koristim 530 seriju....ovaj zadnji set sam montirao prije 23.000 km...i samo sam ga jednom blago dotegnuo......ali vrlo malo.....Ali tu je podmazivanje svakih 500 km...pranje sa sprejom svakih 1000 km.... 8)
 
bmw m 5 said:
....naravno da je razlika u cvrstoci lanca....ja koristim 530 seriju....ovaj zadnji set sam montirao prije 23.000 km...i samo sam ga jednom blago dotegnuo......ali vrlo malo.....Ali tu je podmazivanje svakih 500 km...pranje sa sprejom svakih 1000 km.... 8)

Daj mi molim te reci koliko te to dodje :misli: :misli: :misli: :misli:

Mislim pranje sprejom i podmazivanj svakih 500 km :misli:
 
lanac se moze razvuci u samim gibnjevima(svornjacima)...te u valjcima koji se mogu abnormalno trositi radi povecanog trenja(suh i zapusten lanac) ili slabog materijala.....te u samim svornjacima(ako popadaju o ringovi i mast iscuri)....a obe stvari su itekako vezane uz pravilno odrzavanje lanca...
 
Sip said:
Daj mi molim te reci koliko te to dodje :misli: :misli: :misli: :misli:

Mislim pranje sprejom i podmazivanj svakih 500 km :misli:

A ti ne podmazuješ svakih 500 kilometara i ne pereš lanac?  :misli:
 
Frajer vozi motor s masu momenta....isto ko i ovaj sa zzr1400....za te motore mislim da je pametno promijenit lanac kad počne pokazivati znakove dotrajalosti.....a ispadanje o ringova to definitivno je.

Bolje ne tjerat mak na konac....
 
Killex said:
A ti ne podmazuješ svakih 500 kilometara i ne pereš lanac?  :misli:
pa to je sip 8)


btw.RK loše iskustvo :palacdolje:....DID i motul spray....i cca 28.000 km bez beda....
e sad...zanima me još Afam... :wink:
 
Sip said:
Daj mi molim te reci koliko te to dodje :misli: :misli: :misli: :misli:

Mislim pranje sprejom i podmazivanj svakih 500 km :misli:
nisam racunao...ali jedan sprej (castrol chainlube "o-r" white) mi traje oko 7000 km.....(400ml)...dok mi boca spreja(wurth brake cleaner) traje oko 4 pranja....Sprej za lanac je oko 100 kuna...i brakecleaner je oko 30 tak kuna.....(500 ml)....
 
bmw m 5 said:
kako odrzavas lanac ? cime ga peres...podmazujes... :misli: ??


Meni je ovo drugi DID ov lanac na motoru(motor sad ima 49.000 km)...i nikad nije niti jedan o ring ispao......RK ne bi ni mrtav na motor montirao...  :x

prvi lanac sam svakih 2-3 tkm oprao naftom koristeći ketten max ...tako sam tretirao i sve lance dotad a podmazujem MOTUL sprejom svakih cca 500 km,na 12 000 km sam stavio drugi jer mi se nije sviđalo što ti ringovi ispadaju,falilo ih je bar na 5 -6 članaka.....taj drugi sam odlučio uopće ne prati nego samo podmazivati i to mi se zasad pokazalo kao bolje rješenje,ringovi su puno duže ostali na svom mjestu,mislim da sad možda jedan samo fali a ostali su onako počeli izvirivati i kidati se (X ring je u pitanju) lanac je odradio 18 000 km dosad,još je "zdrav" i nemislim ga mijenjati dok se ne razvuče...što se tiče pranja samo ga eventualno prebrišem kad baš bude jako prljav..

svi ZZR -i imaju taj "problem" i s kim god sam pričao od vlasnika svima ringovi ispadaju ...
probat ću vjerojatno AFAM pa da vidim šta će biti s njim..
 
Silvio said:
prvi lanac sam svakih 2-3 tkm oprao naftom koristeći ketten max ...tako sam tretirao i sve lance dotad a podmazujem MOTUL sprejom svakih cca 500 km,na 12 000 km sam stavio drugi jer mi se nije sviđalo što ti ringovi ispadaju,falilo ih je bar na 5 -6 članaka.....taj drugi sam odlučio uopće ne prati nego samo podmazivati i to mi se zasad pokazalo kao bolje rješenje,ringovi su puno duže ostali na svom mjestu,mislim da sad možda jedan samo fali a ostali su onako počeli izvirivati i kidati se (X ring je u pitanju) lanac je odradio 18 000 km dosad,još je "zdrav" i nemislim ga mijenjati dok se ne razvuče...što se tiče pranja samo ga eventualno prebrišem kad baš bude jako prljav..

svi ZZR -i imaju taj "problem" i s kim god sam pričao od vlasnika svima ringovi ispadaju ...
probat ću vjerojatno AFAM pa da vidim šta će biti s njim..

meni su rekli da nafta nije najsretnije rješenje za lance sa ringovima :?
 
makazica said:
Frajer vozi motor s masu momenta....isto ko i ovaj sa zzr1400....

mislim da moment motora nije presudan za ringove,trebali bi ostati duže na svom mjestu bez obzira na snagu...
 
Killex said:
A ti ne podmazuješ svakih 500 kilometara i ne pereš lanac?  :misli:

Ma prao sam i podmazivao, a onda skuzio da to mozda i ne treba toliko :mrgreen:

Cista financijska racunica, koliko kosta novi, a koliko mazanje i ciscenje sa ciljem produzavanja zivota :wink: