Ispucao auspuh na KTM-u EXC 250

F l y

Member
Pozdrav!

Da li ste imali koji slučaj da Vam ispuca auspuh na izlazu iz cilindra ( kod onih opruga koje ga drže našpananog prema cilindru) ?

Kako ste to riješili ( naravno ako je bilo sličnih slučajeva)?
 
koje godište je taj exc? ako je šta novije ima da greš do špice il nekom ktm-a i da ktm da novi auspuh... barem u sloveniji tako dobijes novi auspuh samo tako
 
Godište je 2007.
Ma nije fora odmah kupit novi, najbolje je da si čovjek da truda i da se spasi auspuh da se ne mora bacit u staro željezo.
Ja sam ovaj inače sredio i sad je već mjesec dana u pogonu i ni na jednom mjestu se nije pojavila ni jedna pukotona.
Motor radi savršeno.
Pošto na moj upit nije bilo ni jednog odgovora, ili se takva greška nikom nije dogodila ili se jednostavno kupuje novi auspuh ?
Kad sam započeo ovu temu namjera mi je bila da zainteresiranima pokažem jedan način kako se relativno lako, brzo i na jeftin način može ovakva greška riješiti.
Dakle pukotine su polotane mesingom ( tvrdo lotanje - mesing i borax prašak ).
Materijal samog auspuha je vrlo tanak tako da bi još eventualno tig postupak varenja došao u obzir, ali od toga sam odustao zbog toga jer je prijašnji vlasnik bio poduzeo takav korak i na tom se djelu ponovo pojavila pukotina, koju nije bilo moguće zalijati mesingom ( jer se na nadovareni dio mesing ni castolin jednostavno nisu  primali) pa sam je morao obložit tankim listićima materijala i onda preko toga nanjeti mesing.
 
ja nisan mislio da kupis novi nego da reklamiras, da dobiješ novi al sam mislio da je neki još malo noviji, jer to ja mislim da se inače ne dešava al jednom se slična stvar dogodila iz jednom liku iz slovenije (samo njegov je bio samo godinu dana star)  i odnesa to u ktm i dobio novi auspuh
 
bas gledam slike... lijepo si to napravio ali da te pitam da li si na kraju pukotina busio rupice?
to se radi da se pukotina ne bi dalje sirila 
 
spallien13 said:
bas gledam slike... lijepo si to napravio ali da te pitam da li si na kraju pukotina busio rupice?
to se radi da se pukotina ne bi dalje sirila
Nisam izbušio rupice na krajevima, vožen je oko mjesec dana nakon popravka i nigdje se više pukotine za sad nisu pojavile.
 
F l y said:
Pozdrav!

Da li ste imali koji slučaj da Vam ispuca auspuh na izlazu iz cilindra ( kod onih opruga koje ga drže našpananog prema cilindru) ?

Kako ste to riješili ( naravno ako je bilo sličnih slučajeva)?

Obrati se članu Makazica. (y)