ispuh majstori

starudija

New member
Kupio upravo gsx 1100 iz 83.g. Ima dva ruzna topa! Ja imam doma CO2 i nesto prokron cijevi pa sam mislo sam ici variti nekaj...
Kak bi to trebalo izgledati (unutar topa)?
Tu sam citao neke forume... otvoreni ispuh?! Kaj to znaci?
kaj nije da bi 4t masine najjace bile bez topa, cijev samo i to je to? Zakaj tak nesto skodi masini?
(malo jaci zvuk je ok, ali ne pretjerano!)
Hvala![/quote]
 
HELLO SANDY, MY NAME IS BILL... :D :D
ono,bar neku rijec :mrgreen: :mrgreen:
 
starudija said:
Kupio upravo gsx 1100 iz 83.g. Ima dva ruzna topa! Ja imam doma CO2 i nesto prokron cijevi pa sam mislo sam ici variti nekaj...
Kak bi to trebalo izgledati (unutar topa)?
Tu sam citao neke forume... otvoreni ispuh?! Kaj to znaci?
kaj nije da bi 4t masine najjace bile bez topa, cijev samo i to je to? Zakaj tak nesto skodi masini?
(malo jaci zvuk je ok, ali ne pretjerano!)
Hvala!
[/quote]

Cini mi se da Antek i Gussradwixer bi mogli reci nekaj pametno na ovo
 
mozda cekaju da se predstavis pa da znaju s kim pricaju :mrgreen:
 
starudija said:
Kupio upravo gsx 1100 iz 83.g. Ima dva ruzna topa! Ja imam doma CO2 i nesto prokron cijevi pa sam mislo sam ici variti nekaj...
Kak bi to trebalo izgledati (unutar topa)?
Tu sam citao neke forume... otvoreni ispuh?! Kaj to znaci?
kaj nije da bi 4t masine najjace bile bez topa, cijev samo i to je to? Zakaj tak nesto skodi masini?
(malo jaci zvuk je ok, ali ne pretjerano!)
Hvala!
[/quote]

starudijo, kad imas tako iskren nick odmah si mi simpatican, zato zasto da se mucis sa varenjem i drkanjem po auspusima kad sve to imas na jednom mjestu.
Velik izbor grana i auspuha za tvog ljubimca po izuzetno pristupacnim cijanama.
Pitas se gdje?
Samo se ti lijepo javi na PP i lijepo napisi sta bi zelio.

ps. ne propusti akcijsku ponudu polovnih auspuha koja traje do kraja mjeseca
 
speed attack said:
mozda cekaju da se predstavis pa da znaju s kim pricaju :mrgreen:




Zivim u selu Krasic!
Volim sve sto vole i mladi!
23 god.
e-mail imas!
Jel ti dost il te jos kaj zanima?!
Pa ne trazim partnera za izlaz, neg pomoc malu u konstrukciji topa.
Al budem jos veceras do foruma 5 iso malo popuniti praznine.
Cao!
 
starudija said:
Zivim u selu Krasic!
Volim sve sto vole i mladi!
23 god.
e-mail imas!
Jel ti dost il te jos kaj zanima?!
Pa ne trazim partnera za izlaz, neg pomoc malu u konstrukciji topa.
Al budem jos veceras do foruma 5 iso malo popuniti praznine.
Cao!

e to si u forum br.5 mogo preselit i sve 5.
 
gepeze said:
starudija said:
Kupio upravo gsx 1100 iz 83.g. Ima dva ruzna topa! Ja imam doma CO2 i nesto prokron cijevi pa sam mislo sam ici variti nekaj...
Kak bi to trebalo izgledati (unutar topa)?
Tu sam citao neke forume... otvoreni ispuh?! Kaj to znaci?
kaj nije da bi 4t masine najjace bile bez topa, cijev samo i to je to? Zakaj tak nesto skodi masini?
(malo jaci zvuk je ok, ali ne pretjerano!)
Hvala!

starudijo, kad imas tako iskren nick odmah si mi simpatican, zato zasto da se mucis sa varenjem i drkanjem po auspusima kad sve to imas na jednom mjestu.
Velik izbor grana i auspuha za tvog ljubimca po izuzetno pristupacnim cijanama.
Pitas se gdje?
Samo se ti lijepo javi na PP i lijepo napisi sta bi zelio.

ps. ne propusti akcijsku ponudu polovnih auspuha koja traje do kraja mjeseca



Ma vidi ti njega?! Taj bi odma prodaval?!
Ma znas ti ono kad poslje posla pogledas svoj motor i velis si zadovoljno; ovo je mojih ruku dijelo, bas je preljepo ispalo...
Ma serem, nemam sad bas para da kupujem nekaj, ni za auspuh servise. A materijala imam nekaj u radioni, znam i variti. Sam neznam kak bi otprilike slozio unutrasnjost topa?! Da se cuje, a da ne buci previse i ne steti performansama i samoj masini.Pa ak se nade neka dobra dusa da objasni fino nesto il da e-maila neki nacrt ili skicu bar.
Ak nebu nis stoga bum ti se javil. Al tek kad zena dobi placu. Al to nebu do kraja mjeseca. Al mi se sad znamo kao, pa ti meni sredis akciju (popust) i u sljedecem mjesecu.

Mislim da bi sa svake strane iso po jedan top?! Samo orginalni odrezem i zavarim s argonom ovaj novi, ljepsi, malo glasniji top.
Znaci top bi moro gutat dva susjedna cilindra (ukupno 550ccm)
Ili bi bilo bolje napravit 4 u 1?!
 
starudija said:
Cini mi se da Antek i Gussradwixer bi mogli reci nekaj pametno na ovo
Na zalost, GussRadWixer ti nemre rec nis pametno o tome kak da napravis auspuh, jer o tome nema pojma. :neznam:

Moze ti eventualno rec kak da ga NE napravis, a to je da ne radis bas to sto hoces napravit, tj. nekakav "otvoreni" auspuh, iliti kombinaciju cetiri-u-nula i slicno.

Ako se bas hoces okusati i imas vremena, volje i ne zaboravi novaca, rastavi ove topove koje imas i probaj napraviti iste. I kad si gotov, uzmi colortune svjecicu, vakumetre i obavezno nastimaj fergazere. Inace riskiras unistenje motora. :paper:
 
starudija said:
Kupio upravo gsx 1100 iz 83.g. Ima dva ruzna topa! Ja imam doma CO2 i nesto prokron cijevi pa sam mislo sam ici variti nekaj...
Kak bi to trebalo izgledati (unutar topa)?
Tu sam citao neke forume... otvoreni ispuh?! Kaj to znaci?
kaj nije da bi 4t masine najjace bile bez topa, cijev samo i to je to? Zakaj tak nesto skodi masini?
(malo jaci zvuk je ok, ali ne pretjerano!)
Hvala!
[/quote]

Do yourself a favour i mani se ćorava posla da praviš kompletan ispuh na taj način. Bolje zadrži postojeće grane, a skicu samog topa ti sutra pošaljem na PP. Ekspanzioni volumen si sam izračunaj :D Btw, jel 4u2u1 ili imaš dva topa?
 
AnteK said:
starudija said:
Kupio upravo gsx 1100 iz 83.g. Ima dva ruzna topa! Ja imam doma CO2 i nesto prokron cijevi pa sam mislo sam ici variti nekaj...
Kak bi to trebalo izgledati (unutar topa)?
Tu sam citao neke forume... otvoreni ispuh?! Kaj to znaci?
kaj nije da bi 4t masine najjace bile bez topa, cijev samo i to je to? Zakaj tak nesto skodi masini?
(malo jaci zvuk je ok, ali ne pretjerano!)
Hvala!

Do yourself a favour i mani se ćorava posla da praviš kompletan ispuh na taj način. Bolje zadrži postojeće grane, a skicu samog topa ti sutra pošaljem na PP. Ekspanzioni volumen si sam izračunaj :D Btw, jel 4u2u1 ili imaš dva topa?[/quote]

Bravo Antek, bravo! Uveselil si me!
E ovak, nisam ja ni mislio kompletno sve mjenjati. Ostavit cu prvi dio ispusnih grana. One idu 4 u 2. Ja bi sam zamjenio topove. Radi izgleda, al htio bi i malo dublji zvuk. Al ak se na kraju i odlucim za 4u2u1 sam cu po tvojoj shemi izracunati veci volumen.
Samo ovi gore me nekak strase s tim da preotvoreni aspuh jako steti masini?!
Jel tvoja shema isprobana vec?
A i napravi cu stelanja koja predlazu.
hvala ti i sutra cu cekati tvoju shemu. :D Mozes je i mailati na [email protected]
 
AnteK said:
Do yourself a favour i mani se ćorava posla da praviš kompletan ispuh na taj način. Bolje zadrži postojeće grane, a skicu samog topa ti sutra pošaljem na PP. Ekspanzioni volumen si sam izračunaj :D Btw, jel 4u2u1 ili imaš dva topa?

A kaj je to ekspanzioni volumen i kaj se sa njim dalje radi??
Jeli to sistem pi x oko ili ima neku stručnu podlogu??:?:
 
Ostavi dva topa, ali ne radi potrebe nego zbog simetričnosti, a kako napraviti top, pa probaj ovako: krive od dva cola uvedi u cijev narednog prečnika koju ćeš izbušiti ili uzdužno narezati. Bitno je da postigneš vrtloženje iduvnih gasova. Na ovu cijev navari dvije rozete a na kraj topa navari polukoljeno. Ako hoćeš manje buke, u sredinu cijevi u topu navari široku šajbu kao redukciju protoka gasova. Za zvuk se ne boj, rostfraj daje krvoločan ton svakom izduvu. Ako valja Gixeru i meni, valjai tebi. Ima i drugo rješenje: 2 x Akrapović po jednom motoru ili neki drugi fabrički top. Keramičko ili azbestno vlakno možeš staviti, ali onda ti treba mrežica u izduvu da ne bacaš smeće po putu. Obujmice napravi sam od ostataka lima kojim budeš oblagao roru, nemoj manji prečnik od 115 mm. Ha ! :idea: :mrgreen:
 
snoopuza said:
Ostavi dva topa, ali ne radi potrebe nego zbog simetričnosti, a kako napraviti top, pa probaj ovako: krive od dva cola uvedi u cijev narednog prečnika koju ćeš izbušiti ili uzdužno narezati. Bitno je da postigneš vrtloženje iduvnih gasova. Na ovu cijev navari dvije rozete a na kraj topa navari polukoljeno. Ako hoćeš manje buke, u sredinu cijevi u topu navari široku šajbu kao redukciju protoka gasova. Za zvuk se ne boj, rostfraj daje krvoločan ton svakom izduvu. Ako valja Gixeru i meni, valjai tebi. Ima i drugo rješenje: 2 x Akrapović po jednom motoru ili neki drugi fabrički top. Keramičko ili azbestno vlakno možeš staviti, ali onda ti treba mrežica u izduvu da ne bacaš smeće po putu. Obujmice napravi sam od ostataka lima kojim budeš oblagao roru, nemoj manji prečnik od 115 mm. Ha ! :idea: :mrgreen:

Ovo zvuci kao nekaj konkretno... Sam je malo tesko za skuzit ovak...
Skiciraj ti nesto malo pa e-mailaj. Bio bi zahvalan!