ispušni topovi - slip on/bolt in

Mayco

Member
Ok, ove zime je moj kawasaki zr7 došao na red za na neku laganu doradu ( lakiranje, ralica, undertail) pa razmišljam i o nekom ispušnom topu...
  Kako ne vidim baš neku ponudu renomiranih auspuha za ZR7, a i neće bit love za nešto novo, razmišljam o ugradnji polovnog auspuha (uz eventualno  podešavanje frgića, iako nisam siguran da'l će trebat jer ne diram grane :misli:) sa nekog motora iste zapremine...
  E sad, kako eto nisam nikad po tome petljao, ukoliko je to izvedivo zanima me sljedeće - ZR7 ima original bolt-in sistem, mene zanima što je potrebno za ugraditi slip-on auspuh jer je veći izbor istih na eBayu, treba neki adapter ili samo prirezati cijev?

  U biti, dovoljno će biti da mi netko objasni malo preciznije razliku u praxi između ta 2 sistema (osnove su mi jasne  :mrgreen:: bolt-vijci, slip-natakni), Hvala  (y)
 
Bolt-on prigušnica je za tebe najbolje i originalno rješenje.
Adapter je moguče rješenje, ali to bi izgledalo jako loše vizualno.
Vjerujem da su sva internet rješenja ukoliko su namijenjena za ZR7 predvidila rezanje, i to na određenom mijestu, te potom navlačenje (slip-on) prigušivača.
Ukoliko nisu posebno namijenjeni za ZR7 ili takvi ne postoje uopće, nebi ti savjetovao kupovinu nečeg univerzalnog i rezanje.
 
De vill ( ja ga uzeo) Shacal ti isto radi top za ZR-a (jedan prodao prije par dana)

mene zanima (ako znas tko ima) blatobran, tj lancobran i blatobran skupa da zastitim amortizer.