Istra

cesta opatija pula, zaustavite se na vidikovcu i odmorite uz pijaču na terasi sa super pogledom na cres i cijeli kvarner, poslije toga ako želiš za pulu onda stani na klopu u KAŽUN, 100 metara naprijed od semafora s lijeve strane (y) ako ne misliš za pulu nego odmah u poreč u vozilićima skreni desno i ono šta ti je thule napisao (y)
isplati vam se uzet apartman ako je to početak 5. mjeseca u umagu u sklopu susreta od starih rockera, a ako ti to nije OK onda ti preporučam bazu u Puli jer u to doba ti je poreč mrtvačnica kao i ostali mali gradovi uz more :palacdolje:
smještaj se riješi jako povoljno u puli u to vrijeme, samo se javi :wink:
 
tutankamon said:
cesta opatija pula, zaustavite se na vidikovcu i odmorite uz pijaču na terasi sa super pogledom na cres i cijeli kvarner, poslije toga ako želiš za pulu onda stani na klopu u KAŽUN, 100 metara naprijed od semafora s lijeve strane (y) ako ne misliš za pulu nego odmah u poreč u vozilićima skreni desno i ono šta ti je thule napisao (y)
isplati vam se uzet apartman ako je to početak 5. mjeseca u umagu u sklopu susreta od starih rockera, a ako ti to nije OK onda ti preporučam bazu u Puli jer u to doba ti je poreč mrtvačnica kao i ostali mali gradovi uz more :palacdolje:
smještaj se riješi jako povoljno u puli u to vrijeme, samo se javi :wink:


smjestaj sam vec zacrto(nasao) u porecu(hotel)... ne smeta mi mrtvacnica cak naprotiv, ali kak je krenulo vidjet cu. mozda svaki dan negdje drugdje mada sam mislio imat bazu(zbog stvari) i onda preko dana u obilaske. tu su i stari rockeri. :shock:  :D

povezat cu sav info odavde i nase zelje pa cu vidjet kaj mi je jednostavnije i prakticnije... tnx. svima. (y)
 
U blizini Buja ima i mjesto Brtonigla (na cesti Buje - Novigrad) gdje se u blizini nalazi i špilja Mramornica i Agroturizam Drušković, a u blizini Poreća, kod mjesta Baredine također je jedna špilja u kojoj se nalazi i čovječja ribica, špilja se zove kao i mjesto - Baredine.

Što se tiće moto-susreta obavezno ga uklopite u putovanje!
 
kirbi1971 said:
Da se nadovežem, ali malo sjevernije!

Ako budete u Livadama bio bi grijeh na otići u Oprtalj (iz Livada cestom u brdo i nemože se fulati)!
Agroturizmi: http://www.oprtalj.hr/turisticka_ponuda.asp?otvori1=10&kategorija=Agroturizmi
Konobe i restorani: http://www.oprtalj.hr/turisticka_ponuda.asp?otvori1=16&kategorija=Konobe%20i%20restorani

Od Oprtlja se samo nastavi dalje prema Bujama i dođe se do mjesta Marušići ovdje ima jedna odlična konoba no name!

Nakon Marušića nastavi se prema Bujama i dođe se do mjesta Kremenje, a tu ima:
Konoba Piero
Konoba Marino

Zatim se nastavi dalje prema Bujama, a nakon Buja ide cestom za Umag i dođe se do Petrovije:
Konoba MELON
Konoba NONO

Produži se za Umag (kojeg svakako morate obići), te se produži cestom od Umaga prema SLO, pa nakom mjesta Marija na krasu skretanje desno - ima putokaz Buščina
Konoba BUŠČINA

Iz Umaga možete i cestom uz mmore prema Savudriji, te svakako obiđite Savudrijski svjetionk i staru Savudriju!
Konobe i restorani uz samu cestu: Toni, Grota, Antonija, Maruzella, Maruzza

Od Savudrije možete produžiti za SLO (cca 10 km do granice) i odete do naših susjeda obići stare solane kod Lucije, pa se možete prošetati Portorpožom i par kilometara od njega i Piranom (sve je to u krugu od svojih 15 - 20 km od granice), a ljepo je i otići preko Izole do Kopra cestom uz more. Od Kopra se možete vratiti nazad u HR cestom preko Šmarja koja je večim djelom preljepa za vožnju motorom (ljepi, pregledni i široki zavoji s dobrim asfaltom). Nastavite dalje prema Bujama i od Buja idite prema prema Ponte Portonu, također ljepa cesta za vožnju motorom. Kada dođete do kružnog toka na Ponte Portonu ljevo možete za Istarske toplice, a ravno možete prema Poreću (također ljepa cesta s dosta ljepih zavoja)!

Nadam se da sam pomogao, odnosno ako treba još nešto slobodno pitajte!

Već kad je u Cremegnu :wink: onda mora otići i do Markežića
http://kabola.hr/h_kabola.html
vinski turizam i vinske ceste... :mrgreen:
E sad, nisam siguran u kojoj, mislim da u konobi Marino rvacki precjednik Mesić redovito fino papal (y)

 
criiistian said:
misli na konobu kod Pjera 100 metara dalje od Marina prema Buja, tamo su cijena umjerene nego kod Marina.

a bogami i porcije (y)

napišite mu nešto konkretno, a ne guglat i stavljat neke rupčage di jede elita i krema na trošak poreznih obveznika :palacdolje:

cobrra je zdravo seljačko djete koje popizdi kad plati klopu 200 kn, a dobije količinu za jednog vrapčića :mrgreen:
 
tutankamon said:
a bogami i porcije (y)

napišite mu nešto konkretno, a ne guglat i stavljat neke rupčage di jede elita i krema na trošak poreznih obveznika :palacdolje:

cobrra je zdravo seljačko djete koje popizdi kad plati klopu 200 kn, a dobije količinu za jednog vrapčića :mrgreen:
baš sam sad ja to htjela napisati...bokte sve neka mjesta...LOOOL
slažem se sa KAŽUNOM u Puli... (y)
 
tutankamon i oracle,  :misli:

u svim nabrojanim konobama i restoranima može se jesti i piti skupo i jeftino, ovisi o tome što se jede i pije, ali jedno je sigurno, može se pojesti fino i kvalitetno.
Obzirom da ne poznajem cobRRa osobno, predložio sam mjesta i rute koje po mom mišljenju mogu zadovoljiti večinu i zadržao sam se na krajnjem sjeveru Istre jer sam od tamo, a ostale djelove neka obrade ljudi s tog područja jer će to učiniti sigurno kvalitetnije nego ja.
Uostalom, nisam se fokusirao samo na klopi, već sam predložio mjesta i lokacije koje su zanimljive za pogledati i ceste koje su lijepe za proči s motorom, što zbog užitka vožnje što zbog pogleda, a sve predložene konobe i restorani su usput.  :wink:
 
2 km od poreca imas lijepu karakteristicnu konobu s dobrim prsutom,a zove se "konoba kvartin"..
 
ma nema problema... ponuda je ogromna i svakom je na izbor. volim totalni stih domaceg, a toga se da nac.
evo, izmedju ostalog dobrim se pokazalo skupljat turisticke vodice iz jutarnjeg. :mrgreen:



(Powered by frubar.net)


... tu sam pronasao top deset seoskih domacinstava, a otici cu kod familie "Pincin"...
http://www.pincin-monticello.hr/sve_domace.html
 
obavezno obić Kotle,a  u Umagu ima jedna gostiona drži jedan stariji domaći čovjek(znat' će dečki iz Umaga) ,klopa odlična a cijene smiješne pola kile tatarskog 150 kuna,a roštilj je najbolji kod Janka ,kad prođeš kamp veli jože u savudriji jedno poslije 2 km na lijevoj strani,dolaze mu i talijani na klopu ,a cijene normalne,
 
prčvarnica od Janka se zove Happy Time to je pit stop kojismo radili na našem susretu prije 3 godine, odmah uz glavne prometnice Savudrija - Koper, roštilj stvarno vrijedi  (y)