italija autoput- via card problem ??

mirko9

Member
îsao sam u  nedjelju  ujutro  kroz IT od trsta prema milanu  ...u  milanu  na naplatnimn  kucicama  placam  karticom  Via Card -koje sam imao  dvije  ..jednu  na kojoj  mi  je ostalo  15 eura i  drugu  od 50  ...imao  sam za platiti  nekih  27 Eura  i  gurnem ovu  prvu  od 15 i  preuzme mi  ju  automat  i  ne registrira  uopce iznos  tj  kao  da nisam ni  gurnuo  karticu  ..reko  mozda je ipak  bila prazna  i  gurnem  onu  od 50  E  ..uzme i  tu i  ne dogodi se nista .."pojeo"  mi obadve i  izbaci  mi  kartu na kojoj pise da nisam uopce platio (vjerojatno  je i  slikala kamera tablice  -i rampa se automatski  otvorila  )na karti  pise da trebam platiti  u  roku  od 15 dana ,  ili  onim  njihovim  uredima punto  blu  ili tak  nesto  ..pito  sam na iducim kucicama no  nitko  ne kuzi  nista osim  talijanskog  .,.,moram rec  --strasno  neuk  narod  ..cak sam i  u  tri  birtije  uz  autocestu  bio  nitko  od  osoblja  nezna engleski njem ...ma nista osim  talij.. i  tako  popusio  65 ojra  .,..,,.pa ti  kupuj  via card  .....pa se ti  pouzdaj  u  tehniku  ...bemti  sve...  jel  imao  tko  takvih  il  sl.. iskustva...jos mi  samo treba doma doc  neki  racun  `!!!! za popizdit  ..
 
Je, imao ja slično iskustvo...  :mrgreen: Automat mi pojeo karticu, slikan sam i čovjek mi na licu mjesta i naplatio cestarinu i uručio kaznu, također nekih 70ak eur...

Uglavnom, otišao tam u njihovu nekakvu kućicu, bili su vrlo šutljivi i nezainteresirani, naravno ni riječi ničeg osim talijanskog ne znaju... uz puno objašnjavanja rukama i nogama, dobio sam rješenje da ne moram platit kaznu. :)
 
JBT a frend iz Švicarske me nagovarao da si uzmem te Via card i kao nemaš frke.
Sva sreća da ga 2 puta nisam poslušao nego platio kešom.
 
27 platit s 15 pa onda kukat  :hehehe:
 
Godinama koristim Viacard i nije bilo problema iako se nekad zna dogodit da ne pročita pa moraš brisat o hlače :mrgreen:. Za one koji ne plaćaju kešom, sigurno je bolja varijanta da ti u 3 ujutro automat proguta Viacard nego kreditnu karticu. :wink: I inače je najbolje rješenje jer Telepass nema na pre-paid. Nažalost sad si popušio ali ovo kaj ti NRas piše nije loša ideja, nemaš šta izgubit.

P.S. Do prije godinu dana staneš pred rampu i čekaš, nakon par minuta se sama otvori i slika te a ti mahneš u kameru. Sad sam čuo da uredno kazne dolaze u HR. :mrgreen:
 
a nista pisat cu  mail  ...NRas  ocekuj  text  i  hvala unaprijed  ...  ..,.,