IXS ''wind stopper'', rukavice, hlače....

sven54

New member
Kako je doslo hladnije vrijeme skuzio sam da ako se zelim voziti a da mi ujedno bude ugodno ( i toplo) moram poduzeti neke mjere..tj kupiti opremu koja odgovara ovim uvijetima i godišnjem dobu-jesen/zima.

Inače nosim jaknu kacigu ali mi puše zrak po vratu direkt, (potkapa tu ne pomaze) i onda sam neko vrijeme nosio šal ali se usljed okretanja glave i brzine vožnje šal deformira i stalno ga moram popravljati tako da nije bio najbolji baš. Tako sam se odlućio otići u Šepić i potraziti malo sto ima od opreme jer tamo stvarno nema sto nema  :D

Kupio sam ovaj ''Wind Stopper'' štitnik za vrat. evo misilim da netreba puno objašnjenja...slika govori sve.





(nemojte se smijat mojoj ružnoj faci  :)  )



Nakon kratkog testa mogu reci da je ovo definitivno isplativa investicija. Cijena je 240kn , a posto se dobije u Šepićiu popust 20% onda se ta cijena i smanji,...do kada traje popust neznam samo je dobro došao.

Naime, ovaj štitnik za vrat sam jučer istestirao na motoru pri brzini od 150km/h i ni u jednom trenutku nisam osjetio neku hladnoću, tako da ce na skuterima ova naprava sluziti svrsi, čak i više od toga jer kad se stavi preko nosa onda prilikom disanja sami sebi ''grijete'' taj dio koji vam je pokriven.

Došao je red na rukavice. Trazio sam one koje ne propuštaju vjetar a ponajprije kišu. evo ovo je najjeftiniji modfel u ponudi sa cijenom od 300kn. Isprobao i njih i mogu rec da su stvarno super. Potrebna je doza privikavanja na rukavice nakon voznje bez njih ali sluze odlično. Od hladnoće niti H  :D




Mogu se stegnuti na 2 mjesta tako da dobro prijanjaju za ruku i nemoze vjetar uci unutra.


Evo tu su i hlače...


Ne propuštaju vjetar, kišu, imaju ''zip'' pa se mogu spojiti sa jaknom ako jakna ima to pa onda nema puhanja po leđima iako nosim bubrežnjak.
Hlače imaju dobar sistem zatvaranja, ''rajfešlus, čičak i gumbići..



Na nogavicama se može dodatno pomoču čička stegnuti a i otpustiti...




Evo ovdje na slici je označeno na kojim mjestima se nalaze štitnici..dakle koljena i kuk...



Cijena hlača je 900kn bez popusta a sa njime oko 700 i nešto sitno, to je najjeftinij model u ponudi koji potpuno zadovoljava mojim potrebama a i nisam imao love za neki skuplji...

Svakom tko se planira voziti preko zime, ( a ujedno i misle na svoje zdravlje)  bih preporučio ako ništa drugo onaj štitnik za vrat jer je to najmanje sto se moze napravit da se spriječi puhanje za vrat a i u krajnjem slučaju grlobolja ...



Uživajte  8)
 
nije loše (y)



ali mislim da 90% forumaša ima bolju opremu od gore navedene :wink:
 
vrlo vjerojatno da ima, iako mislim da je za grad ovo čisto dovoljno i bolje od vožnje u trapericama i ostalo...


za neka dulja putovanja bi i ja razmislio malo o tome što kupiti! A u ostalom ture kroz grad su oko 15-20 minuta voznje od točke a do točke b tako da se neradi o nekim putovanjima od cca 200+km...iako mislim da bi ovo poslužilo , ali svejedno ima bolje opreme!
 
Isto takve hlace platil sam u 4. mjesecu cca 1400 kn. U koji sam ja bik!!! :bonk:
Inace hlace su ok, tople i slicno..... :mrgreen:
 
Meni isto trebaju hlače samo za grad ! Mislim da su ove best buy, ako ne propuštaju kišu ?!?!
 
Deliriano said:
Meni isto trebaju hlače samo za grad ! Mislim da su ove best buy, ako ne propuštaju kišu ?!?!
Kada sam vozil doma s motorijade po kisi nisam bio mokar po hlacama vec medunozju: :shock:
Da li je to zato sto nisam obrisao mokar sic prije voznje, ne znam :neznam:
Da li su vodonepropusne?  :misli:Takoder ne znam jer je kisa rominjala, a relacija je bila prekratka da bi se smocila i obicna trenirka.
Mozda sven54 zna nesto vise o vodonepropusnosti.
 
Obično se tam skuplja ovda!  Kaj ti je promočilo ?
 
sven54 said:
Kako je doslo hladnije vrijeme skuzio sam da ako se zelim voziti a da mi ujedno bude ugodno ( i toplo) moram poduzeti neke mjere..tj kupiti opremu koja odgovara ovim uvijetima i godišnjem dobu-jesen/zima.

Inače nosim jaknu kacigu ali mi puše zrak po vratu direkt, (potkapa tu ne pomaze) i onda sam neko vrijeme nosio šal ali se usljed okretanja glave i brzine vožnje šal deformira i stalno ga moram popravljati tako da nije bio najbolji baš. Tako sam se odlućio otići u Šepić i potraziti malo sto ima od opreme jer tamo stvarno nema sto nema  :D

Kupio sam ovaj ''Wind Stopper'' štitnik za vrat. evo misilim da netreba puno objašnjenja...slika govori sve.





(nemojte se smijat mojoj ružnoj faci  :)  )



Nakon kratkog testa mogu reci da je ovo definitivno isplativa investicija. Cijena je 240kn , a posto se dobije u Šepićiu popust 20% onda se ta cijena i smanji,...do kada traje popust neznam samo je dobro došao.

Naime, ovaj štitnik za vrat sam jučer istestirao na motoru pri brzini od 150km/h i ni u jednom trenutku nisam osjetio neku hladnoću, tako da ce na skuterima ova naprava sluziti svrsi, čak i više od toga jer kad se stavi preko nosa onda prilikom disanja sami sebi ''grijete'' taj dio koji vam je pokriven.

Došao je red na rukavice. Trazio sam one koje ne propuštaju vjetar a ponajprije kišu. evo ovo je najjeftiniji modfel u ponudi sa cijenom od 300kn. Isprobao i njih i mogu rec da su stvarno super. Potrebna je doza privikavanja na rukavice nakon voznje bez njih ali sluze odlično. Od hladnoće niti H  :D




Mogu se stegnuti na 2 mjesta tako da dobro prijanjaju za ruku i nemoze vjetar uci unutra.


Evo tu su i hlače...


Ne propuštaju vjetar, kišu, imaju ''zip'' pa se mogu spojiti sa jaknom ako jakna ima to pa onda nema puhanja po leđima iako nosim bubrežnjak.
Hlače imaju dobar sistem zatvaranja, ''rajfešlus, čičak i gumbići..



Na nogavicama se može dodatno pomoču čička stegnuti a i otpustiti...




Evo ovdje na slici je označeno na kojim mjestima se nalaze štitnici..dakle koljena i kuk...



Cijena hlača je 900kn bez popusta a sa njime oko 700 i nešto sitno, to je najjeftinij model u ponudi koji potpuno zadovoljava mojim potrebama a i nisam imao love za neki skuplji...

Svakom tko se planira voziti preko zime, ( a ujedno i misle na svoje zdravlje)  bih preporučio ako ništa drugo onaj štitnik za vrat jer je to najmanje sto se moze napravit da se spriječi puhanje za vrat a i u krajnjem slučaju grlobolja ...



Uživajte  8)
I ja imam isti takav model hlaća(  :misli: IXS Tengai) samo sam ih ja ima godinu dana platija 1200kn u Splitu.Zimi su dobre ali su ljeti katastrofa,prevruće su.Imaju jednu manu koju sam ja osjetija u zimskoj vožnji:štitnici na koljenima se u vožnji ohlade a podstava ispod njih nije dovoljno debela da nepusti hladnoću tako da ti je cijelim nogama lijepo toplo a kolinima prohladno.Sve u svemu za tu cijenu nude dosta(Cordura vodonepropusne i vjetronepropusne,zimska podstava na skidanje itd.)  (y) .
 
pa jos nisam demonstrirao voznju po kiši, imam ih tek par dana. probao sam po hladnoci i vjetru i zasad je ok.

mislim da hlace mogu stititi od lagane kise ali ne sad od voznje po kisi nekih 2-3 sata..itd..i pri nekoj veelikoj brzini..

 
Deliriano said:
Obično se tam skuplja ovda!  Kaj ti je promočilo ?
Najvazniji dio tijela koji mora ostati suh!  :mrgreen:
Medunozje mora ostati suho, a kod mene mokro ko da sam se namako u kadi. :palacdolje: