Izbor motora: GSX-R 750 ili ZXR 750

fliska

Member
Na početku pozdrav svima! Molio bih sve vas za savjet, mišljenje oko izbora motora. Kao što se vidi iz naslova dvojba se vrti oko ova dva motora. Naime, iako na plećima nosim dooosta godina u moto-svijetu sam novi - tj. do sada još nikad nisam imao svoj motor (mada sam i dosta toga na dva kotača i isprobal...). Ali, kao što to uvijek biva financije su onaj presudni faktor koji ima zadnju riječ. Upravo iz tog razloga moj izbor pada na nešto starije R-ove (cijenom prihvatljivije). Konkretno, ako govorima o ova dva motora onda govorimo o godištima od 1993 do 1995.
E sad, vjerujem da se puno ljudi susretalo sa ova dva motora, pa svi vi koji mi možete navesti njihove prednosti, mane, pluseve i minuse, svaka informacija je dobro došla!
Unaprijed se svima zahvaljujem!!! :?
 
fliska said:
Na početku pozdrav svima! Molio bih sve vas za savjet, mišljenje oko izbora motora. Kao što se vidi iz naslova dvojba se vrti oko ova dva motora. Naime, iako na plećima nosim dooosta godina u moto-svijetu sam novi - tj. do sada još nikad nisam imao svoj motor (mada sam i dosta toga na dva kotača i isprobal...). Ali, kao što to uvijek biva financije su onaj presudni faktor koji ima zadnju riječ. Upravo iz tog razloga moj izbor pada na nešto starije R-ove (cijenom prihvatljivije). Konkretno, ako govorima o ova dva motora onda govorimo o godištima od 1993 do 1995.
E sad, vjerujem da se puno ljudi susretalo sa ova dva motora, pa svi vi koji mi možete navesti njihove prednosti, mane, pluseve i minuse, svaka informacija je dobro došla!
Unaprijed se svima zahvaljujem!!! :?
mislim da ti je od ova dva motora bolja varijanta da uzmeš cbr 900 rr !
 
mislim da ti je od ova dva motora bolja varijanta da uzmeš cbr 900 rr !

Znam da svi kažu da je Honda ipak Honda, al dali je stvarno razlika u kvaliteti takva da opravdava razliku u cijeni?
 
fliska said:
Znam da svi kažu da je Honda ipak Honda, al dali je stvarno razlika u kvaliteti takva da opravdava razliku u cijeni?
ova sva tri motora su u istom cijenovnom razredu s tim da je zxr drlog,suza nije ništa posebno a hondica je ok.
 
ubacit cu se ovde, jeli ZXR-750 i ZX7-R imaju istu mašinu?
 
ubacit cu se ovde, jeli ZXR-750 i ZX7-R imaju istu mašinu?

Prema podacima koje sam pronašao na netu - mašine im nisu iste. Razlika u provrtu cilindra i hodu klipa i KS.
ZXR-750 = 119 KS; ZX-7R = 123 KS
 
asu moj nema ti tu neke velike razlike stvar ti je samo ukusa tj. koja marka motora ti je draža. neki modeli jesu kvalitetniji u odnosu na druge al pošto kupuješ stariji motor važno ti je samo da su motori bili uredno servisirani i da nisu bili previše gasirani( pucanje i to). e sad ako želiš se malo zezat sa motoron po partyima onda ti je bolje uzet suzu jer će pritrpit dosta više gasiranja od kawe al ako oćeš bolje performanse i ljepši izgled uzmi kawu pa ti sad vidi šta oćeš od motora.
 
e zaboravija san ti još kazat od 4 japanca (honda, kawa, suza i yamaha) imaš samo dobar i bolji a u nijednom slučaju nemaš loš tako da znaš
 
ZX 7 R je jedan od najboljih kawasakijevih motora! (y)
 
anhelo said:
asu moj nema ti tu neke velike razlike stvar ti je samo ukusa tj. koja marka motora ti je draža. neki modeli jesu kvalitetniji u odnosu na druge al pošto kupuješ stariji motor važno ti je samo da su motori bili uredno servisirani i da nisu bili previše gasirani( pucanje i to). e sad ako želiš se malo zezat sa motoron po partyima onda ti je bolje uzet suzu jer će pritrpit dosta više gasiranja od kawe al ako oćeš bolje performanse i ljepši izgled uzmi kawu pa ti sad vidi šta oćeš od motora.

koliko sam ja shvatio po godištu, ta suza bi bila vodenjak, a taj model baš se nije proslavio sa mašinom,pogotovo za pucanje.
 
Balki said:
ZX 7 R je jedan od najboljih kawasakijevih motora! (y)
super ovjes, bolji nego na prvim R6icama...
ali težak previše... skoro 230kg...
 
Zildjian said:
super ovjes, bolji nego na prvim R6icama...
ali težak previše... skoro 230kg...
za dansašnje pojmove je pretežak!
ali taj motor od 750 ccm je kawin najbolji proizvod, dugo se proizvodio!
To je mašina koja skoro uopće nema manu (y)
 
anhelo said:
asu moj nema ti tu neke velike razlike stvar ti je samo ukusa tj. koja marka motora ti je draža. neki modeli jesu kvalitetniji u odnosu na druge al pošto kupuješ stariji motor važno ti je samo da su motori bili uredno servisirani i da nisu bili previše gasirani( pucanje i to). e sad ako želiš se malo zezat sa motoron po partyima onda ti je bolje uzet suzu jer će pritrpit dosta više gasiranja od kawe al ako oćeš bolje performanse i ljepši izgled uzmi kawu pa ti sad vidi šta oćeš od motora.

Ljudi, "klanje" mašine pucanjem i sl. mi stvarno ne pada na pamet. Bitna mi je voznost motora, performanse, handling. Eventualno (ako ikad naučim) vožnja na zadnjem?!? U tom slučaju ako sam te dobro shvatio, prema tvom mišljenju kawa bi bila bolji izbor?
 
Pazi samo od koga kupuješ,ako ga je taj prije klao i pucao a to ćes naj prije saznat od  1. suseda,znaš da oni sve znaju,barovi moji,oni znaju sve o meni :mrgreen:
 
mislim glupo je ocekivat da u nekih 13 godina nije
naletio jedan "nemarni" citaj idiot vlasnik...

pucalo se, budi siguran, pitanje je koliko...
 
Ja bi uzo gsxr-a.
Premda od motora tog godišta ne možeš baš puno očekivati. Pogotovo zato što je R, a svi znamo kako se voze R-ovi.

Pozz.
 
uzmi kawu ako već biraš u toj klasi i godinama....suza se tu baš nije pokazala.....cbr900 bi bio najbolji izbor ali ako je čovjek malo ograničen financijama onda je tu razlika u registraciji oko 800 kn bar kod mene......