Izdržljivost MAXI skutera na dužim relacijama

to je neki drogirani ekstremist, ima takvih po bespucima Rusije i Afrike, al su obicno sa nekim enduro drletinama

ovaj Burgman je pun pasteta, zato sjedi ovak



Srki
 
  • Haha
Reactions: diesel power
Misli se na nas s normalnim motorima a ne na krave načičkane koferima. U motor mi ne stane ni novcanik pa kad uzmem Beva sa koferom to je kao da imam ormar i nosim stvari i koje ne trebam.:mrgreen:
ok, naravno da na/u goli skuter stane više stvari nego na goli motor...meni je na motoru uvik centralni kufer 46l. ostalo kitim kad idemo na putovanje.
al eto, čoviku valjda još informacija, da i sa skuterom može višednevno putovat, nakrcan stvarima.
 
Dobar topcase na Burgmana i ne treba ti nista vise. Imas 100l prtljaznog prostora. Sve ostalo na skuterima je nakaradno kao ovo gore sto sam postavio.
Inace mi nema nista ruznije od te prtljage po motorima, a danas je moderno i po gradu te ADV-e i skuterADV-e voziti sa svim mogucim koferima i tasnicama po crash barovima. Naravno, u japankama i majici na tregere..
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
To su bočni koferi na pripadajućim nosačima ili su koferi samo privezani za bokove (na taj način svaki motor, skuter, whatevere može biti svašta...?)... ne znam, meni se čini da su to samo kiferi privezani sa strane, iako ne dvojim da moguće i postoje nosači za kofere za Burgmana...
 
Ma postoje i nosaci, znam od vremena kad sam vozio Burgmana 400 pa sam trazio informacije po Burgman forumima. Na svapskom forumu ima cak jedan koji je prikolicu zakacio na 650. Nakarada ziva.
1704358016707.jpeg
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: hondimir
Kad sam dobio na test X10, bez kofera, na vikend izlet do mora nosio sam dva seta opreme. To mi je bilo kao da imam šleper s priklicom.🤣
 
Dobar topcase na Burgmana i ne treba ti nista vise. Imas 100l prtljaznog prostora. Sve ostalo na skuterima je nakaradno kao ovo gore sto sam postavio.
Inace mi nema nista ruznije od te prtljage po motorima, a danas je moderno i po gradu te ADV-e i skuterADV-e voziti sa svim mogucim koferima i tasnicama po crash barovima. Naravno, u japankama i majici na tregere..
sam kad putuješ, dosta je 100l... al u dvoje... ne znam, nama u dvoje 7-10 dana putovanje bi bilo malo 100l...
 
Koliko kome prostora treba je stvar osobnih preferenca.
Ali po meni ako putuješ motorom onda pristaješ na taj vid slobode i to te zabavlja. Znaš onda da sigurno nemaš komociju kao s autom.
Minimalizam je zapravo super stvar. Čovjek shvati da mu zapravo ne treba hrpa toga da bi radio bilo što a i putovao.
Sjećam se svojih prvih putovanja, za dvije noći mi nije bilo dosta 100l prtljage.
Sada kad sam malo sagledao stvari se putuje i po 6 dana sa 60l.
A nije tako ni teško oprat majicu i gaće prije spavanja.
 
  • Like
Reactions: gvo and stipe_zxr
Putujem isključivo s Kriegom od 30L po 15ak dana. Skinem i stavim za 2s.
Bočne kufere držim doma. Ne volim kako mi motor s njima izgleda, iako su bili jedan od razloga zašto sam kupio baš taj motor.
Ako spavam po hotelima ili airbnbjevima nije nikakav problem oprat robu na putu.
 
a da, tako je, svatko prtljagu gleda po sebi, al je poanta da se može skuterom putovat, šta je i tema :)
 
Ma moze se i romobilom na struju putovati, ali ne znam kome je to gust.
Auto sa klimom, grijanjem i udobnim sicom za put, motor za gust. Pa nismo Indijci da putujemo na motoru :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: boško buha
Novi remen, rolice, ulje, filter,...
Cca900eura.

u jbt odrzavanje kao da R-a vozis ali x2
 
Mislija san da se vidi da ima kufere. A održavanje? A jbg, skup sport je uvik bija.
 
Otkud Burgmanu 650 rolice? Ili je on jelen kojeg je netko ozenio i naplatio mu rolice ili on trazi lopatara da mu proda ovo izmucenu nesrecu.
 
  • Haha
Reactions: JosipS and Octane
Ma moze se i romobilom na struju putovati, ali ne znam kome je to gust.
Auto sa klimom, grijanjem i udobnim sicom za put, motor za gust. Pa nismo Indijci da putujemo na motoru :mrgreen:
a ne znam... meni je gušt motorom putovat... i autom se dosta naputujem i naguštam, al motorom je nekako slađe. ... žena i ja lagano, žegni motorin i put pod guzicu.
a među najdražim čarima vožnje motora su vozikanje trajektima liti kod nas... platiš kartu 3 puta jeftinije od auta, uletiš priko reda, svi ti jebu mater, prže se na suncu, griju im se pive, litaju sladoledi... a mi lagano, puf pa prvi u red... jooooo koji mi je to gušt...