Izgubljena vozačka i prometna

Status
Not open for further replies.

Damian

Member
Eto šta da kažem? Apsolutni kreten, ali jebiga događa se.

Sad me zanima procedura vađenja nove vozačke i prometne, pa ako netko zna ili ima iskustva, bio bi zahvalan kada bi me informirao. Knjižica vozila mi je doma, tako da nju nisam izgubio.
 
http://www.mup.hr/main.aspx?id=54
 
prvo odi u policiju prijavit nestanak,tamo ces dobiti potvrdu koja ti vrijedi za sve dokumente koje si izgubio.
prometna:eek:di do svog osiguranja i trazi da ti daju kopiju osiguravajuceg papira.onda odes u stanicu za tehniski i napravis nove papire pa onda u mup ovjeriti ih.
vozacka:eek:di na salter u mup-u di vadis vozacku i zatrazi novu,mislim da ces trebat kupit taksene marke i nove slike.
sve ti je gotovo za dosta brzo,desetak dana za vozacku,a prometna mislim da isti dan dobijes drugu (y)
 
md said:
prvo odi u policiju prijavit nestanak,tamo ces dobiti potvrdu koja ti vrijedi za sve dokumente koje si izgubio.
prometna:eek:di do svog osiguranja i trazi da ti daju kopiju osiguravajuceg papira.onda odes u stanicu za tehniski i napravis nove papire pa onda u mup ovjeriti ih.
vozacka:eek:di na salter u mup-u di vadis vozacku i zatrazi novu,mislim da ces trebat kupit taksene marke i nove slike.
sve ti je gotovo za dosta brzo,desetak dana za vozacku,a prometna mislim da isti dan dobijes drugu (y)
to se zove iskustvo  :mrgreen:
 
  Otprilike tako kako su ti gore napisali, ali nakon prijave gubitka/krađe u MUP-u i prije podnošenja zahtjeva za izdavanje novih dokumenata moraš dat oglas u Narodne novine i tek uz potvrdu o danom oglasu u NN možeš predat zahtjev za izdavanje novih  :palacdolje: tak je bar bilo kad je moja žena izgubila osobnu. 
 
Evo ima i tu nekih detalja  (y)

http://www.net.hr/crnakronika/page/2007/05/27/0073006.html
 
Hvala svima na pomoći, ali nasreću neću trebati ništa nanovo vaditi, jer mi se javila osoba koja mi je našla dokumente. (y)
 
mislim da bi bilo bolje da kazes za prometnu da si ju slucajno spalio kada si cistio stan/kucu, jer inace moras cekati po mjesec dana da dobis novu (tako sam barem ja)
a kad kazes da je spaljeno, onda dobis isti dan sve novo.. samo ides na policiju i prijavis to..
 
Status
Not open for further replies.